امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: رویکرد اولیه حضرت محمد(ص) در حکومت‌داری مهربانی و مدارا بود/شدت عمل در مواقع ضرورت

حجت الاسلام عبادی: رویکرد اولیه حضرت محمد(ص) در حکومت‌داری مهربانی و مدارا بود/شدت عمل در مواقع ضرورت
عضو فراکسیون روحانیت مجلس درخصوص حکومت‌داری حضرت محمد(ص) تاکید کرد که طبع اولیه پیامبر(ص) مهربانی و مدارا بود مگر بر حسب ضرورت، شدت عملی نیز نشان می‌دادند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی سید محمد باقر عبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت با اشاره به سیره اخلاقی حضرت رسول اکرم(ص) و مدارا بودن ایشان در حکومت‌داری گفت: پیامبر عظیم‌الشأن اسلام مبعوث شد تا مکارم اخلاق را کامل و ترویج کند؛ «إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ مَکَارِمَ الْأَخْلَاقِ» و خود حضرت نیز معدن فضائل اخلاقی بودند؛ در حکومتداری نیز آنجایی که لازم بود رأفت و آنجایی که لازم بود شدت به خرج می‌دادند و هرکدام را به وقت خود به کار می‌بردند البته طبع اولیه پیامبر(ص) مهربانی و مدارا بود .

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی تصور می‌کنند مکارم اخلاق یعنی اینکه گردن کج باشد افزود: مراد پیامبر از مکارم اخلاقی «اَشِدّآءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَمآءُ بَینَهُم» بود؛ یعنی در جای لازم شدت به خرج می‌دادند و در جای لازم مهربان بودند؛ البته طبع اولیه ایشان مهربانی بود مگر بر حسب ضرورت، شدت عملی نیز نشان می‌دادند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تمام زندگی پیامبر برای ما الگو است، زندگی فردی و بحث‌های خانوادگی ایشان، رفتارشان با اقوام، رفتارشان با مخالفان، رفتارشان با دوستانشان و …  الگو است و همه افراد اعم از پیر و جوان می‌توانند از آنها الگوگیری کنند.

عضو ناظر مجلس در شورای فرهنگ عمومی استان خراسان جنوبی با اشاره به آیه «لَقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِمَنْ کَانَ یَرْجُو اللَّهَ وَالْیَوْمَ الْآخِرَ وَذَکَرَ اللَّهَ کَثِیرًا» خاطر نشان کرد: در قرآن آمده است پیامبر(ص) اسوه حسنه است و بسیار مهم است که سیره پیامبر را بیاموزیم./

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا