امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عدم توجه دولت به دانشگاه فرهنگیان/ با اعتبارات آموزش و پرورش سند تحول بنیادین اجرایی نمی‌شود

عدم توجه دولت به دانشگاه فرهنگیان/ با اعتبارات آموزش و پرورش سند تحول بنیادین اجرایی نمی‌شود
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: من به عنوان فردی که می‌خواستم به همراه چند نفر دیگر درباره صندوق ذخیره فرهگیان تحقیق و تفحص کنم از طرف مفسدین اقتصادی که می‌روند آنجا و چنبره می‌زنند که صندوق ذخیره فرهنگیان را غارت کنند تهدید شدم و رسما یک نفر از این افراد برای من شاخ و شانه کشید که اگر بررسی کنید ما چنین و چنان می‌کنیم.

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خاورستان، حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی در دیدار با فرهنگیان شهرستان درمیان، اظهار کرد : کشورهایی که ابتدا از آموزش و پرورش آغاز کرده و روی آموزش و پرورش خود سرمایه گذاری داشته اند به تحول رسیده اند.

وی افزود : هیچ زمانی آموزش و پرورش در دولت های مختلف تاکنون به عنوان اولویت نبوده و وزارتخانه ای بوده که همیشه همراه معضلات و مشکلات مالی است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پرورش نیروی انسانی از ساخت پل مهمتر است همانگونه که به کارهای مهندسی توجه می‌شود لازم است به آموزش و پرورش نیز توجه شود.

حجت الاسلام عبادی عنوان کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تدوین شده است و مورد تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بخش‌هایی از این سند بدون توجه به اعتبارات قابل توجه قابل اجرا نیست و بخش هایی نیز از آن نیاز به برنامه ریزی دارد.

حجت الاسلام عبادی گفت: هم دولت پول کافی برای اجرای سند تحول بنیادین ندارد و هم بخش هایی که نیاز به برنامه ریزی دارد به آن توجه نشده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد : هنوز بخشنامه‌های لازم برای آموزش و پرورش جهت اجرای سند تحول بنیادین صادر نشده است.

وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین بسیار مهم است، افزود: آموزش و پرورش اگر بخواهد با همه اعتبارات و با این وضعی که تاکنون پیش رفته بعد از این پیش برود این تحول ایجاد نخواهد شد.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: اعتبار ویژه و قابل توجه ای برای آموزش و پرورش باید در سازمان بودجه و دولت در نظر گرفته شود.

حجت‌الاسلام عبادی اظهار کرد: در مجلس بسیار کم می‌توان بودجه را جابجا کرد.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هر ساله در کمیسیون آموزش از بودجه ای که برای آموزش و پرورش در نظر گرفته می‌شود حمایت کرده‌ایم.

وی با اشاره به کمبود معلم در استان، خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون آموزش بارها به بازنشسته شدن نیروهای آموزش و پرورش و کمبود معلم تاکید داشته‌اند اما مسئولان مربوطه در این خصوص توجهی نداشته و این موضوع را انکار می‌کردند.

وی با اشاره به دانشگاه فرهنگیان،بیان کرد: بارها نسبت به دانشگاه فرهنگیان و افزایش پذیرش دانشجو در این دانشگاه تأکید شده است.

حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: کسی که می‌خواهد معلم شود باید آموزش ببیند اما مسئولان پذیرش دانشگاه فرهنگیان را زیاد نکردند که هیچ بلکه آن را کاهش دادند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در بدنه دولت اعتقادی به دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد و سال‌ها دانشگاه فرهنگیان با سرپرست اداره می‌شد که این ها بسیار بد است و از اشکالات کار ما است.

وی اظهار کرد: بسیاری از مسائل باید در دولت حل شود که بودجه آموزش و پرورش نیز یکی از این مسائل است.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به خطاها و مشکلاتی که در بحث آموزش و پرورش و معلمان وجود دارد، گفت: اگر خطایی از معلمان سر می‌زنند باید مسئولان مربوطه بررسی کنند و رسانه‌ای نشود.

وی با اشاره به صندوق ذخیره فرهنگیان نیز اظهار کرد: من نفر سومی بودم که کار پیگیری صندوق ذخیره فرهنگیان را امضا کرده و خواستار پیگیری، تحقیق و تفحص در این زمینه شدیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: من به عنوان فردی که می‌خواستم به همراه چند نفر دیگر درباره صندوق ذخیره فرهگیان تحقیق و تفحص کنم از طرف مفسدین اقتصادی که می‌روند آنجا و چنبره می‌زنند که صندوق ذخیره فرهنگیان را غارت کنند تهدید شدم و رسما یک نفر از این افراد برای من شاخ و شانه کشید که اگر بررسی کنید ما چنین و چنان می‌کنیم و من آن موقع این مطلب را مطرح نکردم.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به ۱۵ هزار میلیارد تخلف در صندوق ذخیره فرهنگیان، اظهار کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان مدتی جلوی آن رها شده بود که باعث بروز این مشکل شد.

حجت الاسلام عبادی گفت: لازم است که تخلف همه مفاسد اقتصادی چه در بدنه دولت و چه آزاد رسیدگی شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا