امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی: سیاست آمریکا ایجاد تنش بین ملت‌های مسلمان است

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی: سیاست آمریکا ایجاد تنش بین ملت‌های مسلمان است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف درگفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت ضمن ایام تبریک ولادت پیامبر گرامی اسلام و هفته وحدت گفت: باید این نکته مهم را بیان کنم که هرچه در زمان به پیش می‌رویم اهمیت وحدت در دنیای اسلام نیز بیش از پیش احساس می‌شود.

همایش شوراهای اسلامی روستایی شهرستان بیرجند

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سیدمحمد باقر عبادی  درگفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت خاطر نشان کرد: با توجه به توطئه‌ها و برنامه‌های استعمارگران و استثمارگران، اهمیت وحدت نیز به همان نسبت باید افزایش پیدا کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف تاکید کرد: ما الان می‌بینیم که سیاست آمریکا و رژیم صهیونیستی این است که دنیای اسلام یک دنیای پر از اختلاف، تشنج و به هم ریختگی باشد تا نتواند کشورهای توانمند و صاحب قدرتی داشته باشد. وی در ادامه افزود: آنچه که می‌بینیم درباره سوریه، افغانستان و پاکستان اجرا کرده‌اند شاهد این مدعاست. اگر دنیای اسلام متحد شود کشورهای غربی بسیار آسیب‌پذیر می‌شوند بنابراین این طور برنامه‌ریزی می‌شود که از دنیای اسلام افرادی به نام اسلام در برابر مسلمانان بایستند که نمونه‌های آن سلفی‌ها، تکفیری‌ها و تندروها هستند که امنیت دنیای اسلام را به‌هم ریخته‌اند. این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین تاکید کرد: در برابر این مساله باید بسیار هوشمندانه رفتار کنیم چرا که اینکار به نام اسلام علیه اسلام صورت می‌گیرد. در برابر این مسئله باید علما، نخبگان، مسئولان و مردم می‌طلبد.

این نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف همچنین با اشاره به احتمال تصویب تحریم‌های جدید از سوی کنگره آمریکا تاکید کرد: نکته اول این است که شعار در دست تهیه در کنگره آمریکا برای وضع تحریم‌های جدید بعد از هماهنگی با دولت آمریکا انجام می‌شود. وی در ادامه افزود: برنامه آنها نیز این است که برنامه‌ریزی دیپلماسی خود را انجام داده و به دیپلمات‌های خود کمک کنند. سیاست چماق و هویج سیاستی قدیمی است که همچنان از سوی آنها در حال انجام شدن است. البته با دیگر اجزای دولت خود نیز هماهنگ هستند.

به گفته سید محمد باقر عبادی، مجلس شورای اسلامی نیز در راستای کمک به دیپلماسی دولت جمهوری اسلامی کاری انجام داد که غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم نتیجه آن بود. غربی‌ها از این موضوع نیز بسیار نگران هستند. این نماینده مجلس نهم همچنین تکید کرد: مجلس شورای اسلامی با این طرح پاسخ مناسبی به کنگره و دولت آمریکا داده است. موضوع تحریم‌ها این نیست که روی ما به تنهایی فشار وارد کرده باشد بلکه غربی‌ها نیز استرس‌های روحی و روانی شدیدی داشته و نسبت به گسترش توانمندی‌های هسته‌ای ایران بسیار نگران هستند. وی با اشاره به این‌که هیچ‌کس نباید قدرت جمهوری اسلامی ایران را نادیده بگیرد، تاکید کرد: البته ما نباید جمهوری اسلامی ایران و قدرت‌های آن را نادیده بگیریم. ما نباید توجه خود را روی فشار اقتصادی تمرکز کنیم که الان هم وجود دارد. ما اهرم‌های فشار سیاسی زیادی داریم. در نتیجه نباید توانمندی‌های داخلی خود را نادیده بگیریم تا بتوانیم بیشترین امتیازات را از افغانی‌ها بگیریم.

http://icana.ir/Fa/News/246092

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا