امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو کمیسیون آموزش در گفت‌وگو با تسنیم: دکتر ولایتی توانمندسازی دانشجویان دانشگاه آزاد را در اولویت قرار دهد

عضو کمیسیون آموزش در گفت‌وگو با تسنیم: دکتر ولایتی توانمندسازی دانشجویان دانشگاه آزاد را در اولویت قرار دهد

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دکتر ولایتی باید روی بحث توانمندسازی دانشجویان دانشگاه آزاد تمرکز داشته باشند تا بتوانند بعد از فارغ‌التحصیلی کارآفرینی کنند.

سید محمد باقر عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا با تأکید بر  اینکه انتظار می‌رود با تغییر و تحولات ایجاد شده در هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر ولایتی شاهد جبران کم‌وکاستیهای پیشین این دانشگاه باشیم، اظهار کرد: طبیعتاً با توجه به سابقه علمی دکتر ولایتی، انتظار می‌رود کاستیهای پیشین دانشگاه آزاد برطرف و آن را تبدیل به دانشگاه نسل سوم یا حتی چهارم کند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه باید تحول اساسی در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شود زیرا جایگاه این دانشگاه بسیار مهم است، متذکر شد: کم‌وکاستیهای موجود در این دانشگاه در گزارشهای تحقیق و تفحص سابق مجلس از این دانشگاه موجود است و بسیاری از زوایای کار این دانشگاه به صورت مستندات آنجا ذکر شده است.

وی یادآور شد: دکتر ولایتی به راحتی می‌توانند از آن مستندات استفاده کرده و به چالشهای موجود در سیستم این دانشگاه پی ببرند؛ یقینا وی در این مسیر باید از حضور نیروهای کارا و نخبه به عنوان مشاور نیز استفاده کنند تا در نهایت شاهد تحول اساسی این دانشگاه در حیطه‌های علمی، فناوری، فرهنگی و… باشیم.

عبادی درباره پیشنهادش به دکتر ولایتی برای اولویت‌دهی به برنامه‌های تحولش در دانشگاه آزاد گفت: امیدوارم روزی برسد که فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد با اعتماد به‌نفس وارد بازار کار شده و صاحب شغل باشند و بتوانند ده‌ها نفر را به کار بگمارند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: به نظرم بعد از مقوله فرهنگی، دکتر ولایتی باید روی بحث توانمندسازی دانشجویان کار کنند تا دانشجویانی که فارغ‌التحصیل می‌شوند آنقدر توانمند باشند که بتوانند کارآفرینی کنند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا