امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفت وگو با تسنیم: افرادی که حساسیت فتنه را درک نکرده‌اند، در نظام جایگاهی ندارند

عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفت وگو با تسنیم: افرادی که حساسیت فتنه را درک نکرده‌اند، در نظام جایگاهی ندارند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی گفت: هرکس که در جریان فتنه دست داشته باشد و آب به آسیاب دشمن بریزد و یا حتی افرادی که حساسیت فتنه را درک نکرده باشند، نباید در پست‌های مدیریتی پیشنهاد شوند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر عبادی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، با اشاره به عملکرد وزیر سابق علوم، تحقیقات و فناوری، اظهار کرد: فرجی‌دانا ذاتاً انسانی متدین و در سیاست میانه‌رو بود اما به جای این‌که وی تیم همراه خود را مدیریت کند، توسط تیمی تندرو هدایت می‌شد که علاقه داشتند دانشگاه‌ها را به سمت و سوی تندروی پیش ببرند.

وی افزود: اگرچه جزو استیضاح‌کنندگان وزیر علوم نبودم اما نقدهایی بر عملکرد وی داشتم چراکه وزیر قبلی از لحاظ مدیریتی زیاد قوی نبود.

فرجی‌دانا نتواست اوضاع را مدیریت و ساماندهی کند

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فرجی‌دانا در تدریس و فعالیت علمی عملکرد بهتری دارد در حالی‌که در امور مدیریتی ضعف داشته و نمی‌توانست اوضاع را ساماندهی کند.

حجت‌الاسلام عبادی بیان کرد: یکی از نشانه‌های ضعف مدیریتی فرجی‌دانا، انتصاب یک فرد برای ریاست در دو دانشگاه بیرجند بود و این اقدامی منفی برای وزیر محسوب می‌شد.

وی افزود: در زمان تصدی‌گری وزیر علوم سابق، افراد فتنه‌گر و کسانی که در فتنه ۸۸ نقش داشتند در وزارت علوم نقش‌آفرینی کردند و جای نگرانی داشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث فتنه مربوط به جناح و گروه خاصی نیست بلکه این مسائل مربوط به اصل نظام است و سبب خوشنودی دشمنان نظام شده است.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: مقامات اسرائیل و انگلیس در دفاع از فتنه‌گران سخن می‌گویند و منافقان نیز هنوز از این افراد تمجید می‌کنند بنابراین حضور فتنه‌گران در ارکان اصلی نظام جای نگرانی و حساسیت دارد.

وی تصریح کرد: پس از جریان فتنه، کشور ماه‌ها به جای این‌که مشغول به سازندگی و بهبود معیشت مردم باشد، گرفتار فتنه‌گران و آشوب‌های خیابانی بود.

پرداختن به بحث فتنه با معیشت مردم بی‌ارتباط نیست

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شاید گفته شود که نمایندگان مجلس نسبت به بحث فتنه حساس هستند و به معیشت مردم نمی‌پردازند اما باید گفت که پرداختن به بحث فتنه با معیشت مردم بی‌ارتباط نیست.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: اگر درایت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در فتنه ۸۸ نبود، وضعیت مردم کشور بدتر از مردم سوریه و عراق می‌شد.

وی افزود: هرکس که در جریان فتنه دست داشته باشد و آب به آسیاب دشمن بریزد و یا حتی افرادی که حساسیت فتنه را درک نکرده باشند، نباید در پست‌های مدیریتی پیشنهاد شوند.

نخستین آسیب فتنه متوجه امنیت و معیشت مردم است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی گفت: نخستین آسیبی که انتصاب افراد فتنه‌گر در پست‌های کلیدی می‌رساند، متوجه امنیت کشور و معیشت مردم است.

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: نمایندگان مجلس به فرجی‌دانا یک ماه فرصت دادند تا شاید خود، اوضاع را مدیریت کند اما وی از این فرصت استفاده نکرد.

وزیر جدید دغدغه کار علمی داشته باشد

وی با توجه به حساسیت مردم و نمایندگان مجلس نسبت به شعار اعتدال، افزود: مقام معظم رهبری آیه اشداء علی الکفار رحماء بینهم را مصداق اعتدال دانستند که باید از این فرموده پاسداری کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امیدواریم وزیر جدید علوم و تحقیقات دغدغه کار علمی، مدیریت صحیح بر آموزش عالی و رفع گرفتاری‌های معیشتی مردم را داشته باشد.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به تأثیر عزل وزیر علوم در برنامه‌های دانشگاه‌ها، گفت: هنوز تا بازگشایی دانشگاه‌ها فرصت باقی است کماکان که برنامه دانشگاه‌ها در سیستم وزارت‌خانه موجود است و سیستم تغییری نمی‌کند.

وی افزود: با توجه به نگرانی‌هایی که در مورد تندروی‌های وزیر سابق وجود داشت، عزل وزیر می‌تواند بستر مناسبی برای دانشگاه‌ها فراهم کند.

انتهای پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا