امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی: وجودِ دستگاهی ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی تأثیر بسیاری در مبارزه خواهد داشت

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی: وجودِ دستگاهی ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی تأثیر بسیاری در مبارزه خواهد داشت

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با خاورستان گفت: اینکه به طور ویژه دستگاهی وظیفه مبارزه با مفاسد اقتصادی را عهده‌دار شود؛ تأثیر بسیاری خواهد داشت.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص زاظهار کرد: در مورد این طرح دو نظریه وجود دارد؛ برخی می‌گویند سازمان‌هایی چون‌ بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات وجود دارد و به نوعی این کار را انجام می‌دهند و نیازی به تشکیل این ستاد نیست.

وی خاطرنشان کرد: برخی معتقد بودند که دستگاهی موازی با قوه قضائیه و سازمان بازرسی ایجاد کنیم که خارج از قوه قضائیه قرار گیرد اما این سازمان، بدون وجود قوا، چه طور حکم قضایی خواهد داد یا با توجه به لزوم وجود قوا در قانون اساسی، مربوط به کدام یک از قوای سه گانه خواهد بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افرادی که مدافع این طرح بودند می‌گفتند بالاخره لازم است که دستگاهی به صورت خاص در مفاسد اقتصادی متمرکز شود و در آن صورت مبارزه با مفاسد اقتصادی با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

عبادی با بیان این‌که آیا وجود چنین سازمانی کارشناسی صددرصد است یا نه؛ گفت: همه تأکید زیادی بر این مسئله دارند که به طور ویژه بایستی مبارزه با مفاسد اقتصادی در دستور کار قرار گیرد تا موجب آرامش فضای اقتصادی، آرامش مردم و افکار عمومی و کارآمدی بیشتر نظام گردد.

وی تصریح کرد: همین که به طور ویژه دستگاهی این وظیفه را عهده‌دار شود؛ تأثیر بسیاری خواهد داشت و ما در این خصوص قوه قضائیه را داریم اما این قوه ویژه مفاسد اقتصادی نبوده بلکه مبارزه با مفاسد اقتصادی یکی از وظایفش است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا