امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی: برخی درگیر تخیلات فانتزی در رابطه با آمریکا هستند/ رابطه با شیطان بزرگ تصور غلطی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی: برخی درگیر تخیلات فانتزی در رابطه با آمریکا هستند/ رابطه با شیطان بزرگ تصور غلطی است

حجت الاسلام عبادی با بیان این‌که برخی گرفتار یک سری تخیلات فانتزی در زمینه ارتباط با آمریکا هستند، گفت: آنها فکر می‌کنند اگر مذاکره شد و تفاهم‌ها صورت گرفت مشکلات ما حل می شود و در واقع ایران گلستان خواهد شد.

 

 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد باقر عبادی در گفتگو با خبرنگار خاروستان، به سخنان دیروز مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: این سخنان مقام معظم رهبری خطاب به برخی افراد در ایران بود که تصور آن ها این است که مذاکره با آمریکا می تواند موجب اقتدار و منافع مردم ایران شود.

وی با بیان این‌که برخی گرفتار یک سری تخیلاتی در زمینه ارتباط با آمریکا هستند که این تصورات و تخیلاتی فانتزی است، اضافه‌کرد: برخی فکر می‌کنند اگر مذاکره و یا تفاهم‌ها صورت گرفت، مشکلات ما حل می‌شود و ایران گلستان خواهد شد!

نماینده مردم بیرجند، درمان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ <هیچ کشوری در دنیا به اندازه آمریکا برای محو انقلاب اسلامی نه انگیزه دارد و نه سرمایه گذاری کرده است>.

**مذاکراه با آمریکا هیچ دستاوردی برای کشور ندارد

حجت الاسلام عبادی تأکید کرد: مذاکره با آمریکا جز اینکه پازل او را به مرور زمان تکمیل کند و به موقع ضربه‌ای به ما بزند هیچ دستاورد دیگری ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت ایران در زمان قبل از انقلاب اسلامی، اظهارکرد: ایران در دوران قبل از انقلاب اسلامی بهترین رابطه با آمریکا را تجربه کرده است و به طوری که او هرچه می‌گفت در کشور عملی می‌کردند، اما پیشرفت‌های ایران در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت و … در آن دوران به جایی نرسید و قابل مقایسه با بعد از انقلاب نیست.

نماینده مردم بیرجند، درمان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه به ضربه‌هایی که کشور از رابطه با آمریکا خورده است، اشاره کرد و افزود: در زمان طاغوت، وابستگی ما به آمریکا از جهت اقتصاد، آزادی‌های داخلی و بین‌المللی و فرهنگ غربی بیشتر شد و کشور ما را به سمت و سویی هدایت کرد که پیشرفتی و شکوفایی در آن صورت نگیرد.

**نهایت همکاری آمریکا با ایران در قانون کاپیتولاسیون بود

حجت الاسلام عبادی بیان کرد: هرگز آمریکایی‌ها در اوج روابط ما با غرب برای ما عزتی ایجاد نکردند و نهایت عزت و همراهی آمریکایی ها با ما قانون کاپیتولاسیون بود.

وی ادامه داد: امام راحل فرمودند “تمام مستشاران نظامی آمریکا با خانواده هایشان، با کارمندهای فنی شان، با کارمندان اداریشان، با خدمه شان، با هر کس که بستگی به آنها دارد، اینها از هر جنایتی که در ایران بکنند مصون هستند؛ اگر یک خادم آمریکایی، اگر یک آشپز آمریکایی مرجع تقلید شما را در وسط بازار ترور کند، زیرپا منکوب کند، پلیس ایران حق ندارد جلو او را بگیرد! دادگاههای ایران حق ندارد محاکمه کنند!” و این نمونه ای از ظلم های آمریکا به ایران بود.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه مصر سال ها است چه در دوران مبارک و چه زمان حاضر دست بوست آمریکایی‌ها است، متذکرشد: آیا تاکنون آمریکایی‌ها گذاشته‌اند کشورهایی که به نوعی با آمریکا رابطه دارند به جایگاهی برسند؟ وابستگی کشور به آمریکا و نظام سلطه مهمترین سیاست آنها است.

 

**برخی در تصوراتشان پیرامون مذاکره با آمریکا، یک قیاس مع‌الفارق دارند

حجت الاسلام عبادی افزود: برخی این تصورات در ذهن‌هایشان است که مثلا کره جنوبی پیشرفت‌هایی حاصل کرد و اگر ما هم مذاکره کنیم یک سری پیشرفت هایی به دست خواهیم آورد، هرگز این طور نیست و این قیاس مع الفارق است.

وی تصریح کرد: شرایط ایران اسلامی در خاورمیانه متفاوت است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برنامه آمریکایی ها در خاورمیانه با هدف ایجاد درگیری، آشوب در کشورهای منطقه است، گفت: برای آنها فرقی نمی‌کند هر کشوری و ملت مظلومی که شد، مورد هجوم خود قرار می‌دهند.

**برخی رابطه با آمریکا را در تصوراتی که در خواب‌های خود دارند، مجسم می‌کنند

وی تأکید کرد: در رابطه با آمریکا، باید تصورات فانتزی را کنار بگذاریم و تصور اینکه روابط بین الملل یک روابط عاطفی همراه با عشق و محبت می‌باشد، یک تصور غلطی است و واقعیت رابطه با آمریکا این نیست که برخی این رابطه ها را در خواب تصور کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رابطه آمریکا با کشورهای منطقه همیشه با غارت، خونریزی و چپاول ملت‌ها همراه بوده است، گفت: بنا نیست در خاورمیانه آنها اجازه بدهند کشوری قدرتمند تر از رژیم اشغال گر قدس به وجود بیاید.

حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: تعامل ما با آمریکا باعث می شود بخشی از جورچین و پازل او را با همکاری او کامل کنیم تا هرچه خواست انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه ما هیچ گاه از رابطه با آمریکا سود نمی بریم، اظهارکرد: ممکن است برخی تصور کنند که سودی حاصل می شود اما انها در سراب اند چراکه حتی آمریکایی با افرادی که خاطرخواه او هستند رحم و وفا نداشته است.

**خطر نفوذ در ابعاد فرهنگی، اقتصادی و نظامی جدی است

نماینده مردم بیرجند، درمان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر آمریکا رد پایش به کشور باز شد شروع به یارگیری در داخل کشور کرده و از داخل احزاب و گروه ها و هرجا که بشود با آنها تعاملی ایجاد می کند تا به هر طریقی در کشورها در عرصه‌های فرهنگی، نظامی، اقتصادی نفوذ پیدا کند تا نقشه ای که در خاورمیانه دارند راحت تر اجرا کند.

عبادی تاکید کرد: آمریکا اهداف مشخصی دارد و این اهداف هیچ گاه قابل تغییر نیست.

وی با تاکید بر اینکه مردم هم هوشیار هستند و تاکنون همیشه با هوشیاری برخورد کرده‌اند، گفت: همه ما چه شرعا و چه قانونا باید پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کنیم و به مصداق حرف امام راحل که فرمودند “پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد” رفتار کنیم.

نماینده مردم بیرجند، درمان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: چارچوب سیاست خارجی برابر قانون اساسی با رهبر و ولایت فقیه است و از نظر قانونی و شرعی همه مکلف اند که در این چارچوبه حرکت کنند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا