امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:فانی با تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان مخالف بود/ برکناری فانی به خاطر ترس دولت از آبروریزی در جلسه استیضاح بود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:فانی با تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان مخالف بود/ برکناری فانی به خاطر ترس دولت از آبروریزی در جلسه استیضاح بود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه فانی با تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان مخالف بود، گفت: دولت فانی را برکنار کرد تا ابعاد این قضیه افشا نشود و در انتخابات آینده ریاست جمهوری کشور این دولت آسیب نبیند.

 

به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند در ارتباط با اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان، اظهار داشت: پیگیری این موضوع با رای اعضای مجلس در مورد تحقیق و تفحص در صندوق ذخیره فرهنگیان امضا شد.

وی ادامه داد: فانی وزیر سابق آموزش و پرورش با این تحقیق و تفحص مخالف بود ولی در عین حال مستندات و مطالبی داشتیم که بسیار نگران‌کننده بود بنابراین این امر در کمیسیون به رای گذاشته شد و با اکثریت آراء با آن موافقت شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: قبل از رای آوردن تحقیق و تفحص در مورد این موضوع هنوز مسأله خاصی افشا نشده بود ولی با امضای این امر دستگیری‌های عوامل فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان آغاز شد و مشخص شد مشکلات متعددی وجود داشته است.

عبادی در مورد استیضاح فانی وزیر سابق آموزش و پرورش گفت: اگر این استیضاح انجام می‌گرفت بسیاری از مسائل صندوق ذخیره فرهنگیان روشن می‌شد و دولت آسیب جدی می‌دید و فرهنگیان نسبت به دولت بدبین می‌شدند برخی‌ها تمام تلاش خود را کردند که امر محقق نشود.

وی ادامه داد: دولت آقای فانی را برکنار کرد تا ابعاد این قضیه افشا نشود و در رای‌گیری آینده ریاست جمهوری کشور این دولت آسیب نبیند.

بسیاری از اعضای دولت ثروت‌های افسانه‌ای دارند/با دستان کثیف نمی‌توان جایی را تمیز کرد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بسیاری از اعضای دولت کار اقتصادی انجام می‌دهند و ثروت‌های افسانه‌ای و مثال‌زدنی دارند، اضافه کرد: متاسفانه این‌گونه افراد بر مردم حکمرانی می‌کنند و باید گفت که با دستان کثیف نمی‌توان جایی را تمیز کرد.

عبادی در مورد وظیفه دولت در مقابل فساد مالی صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: دولت باید صریح پرونده تشکل دهد و افرادی را که این اختلاس را انجام داده‌اند به دادگاه معرفی کند و برای مردم شفاف‌سازی شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت نباید برای این موضوع منتظر پیگیری مجلس باشد و باید خود پرونده‌ را به جریان بیندازد و اگر اهل مبارزه با فساد هستند باید بلافاصله این موضوع را پیگیری و به نتیجه برساند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا