امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: خبرگزاری دانشجو جز دو خبرگزاری برتر کشور است/خبرگزاری دانشجو بدون رودربایستی مسائل و موضوعات را پیگیری می کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: خبرگزاری دانشجو جز دو خبرگزاری برتر کشور است/خبرگزاری دانشجو بدون رودربایستی مسائل و موضوعات را پیگیری می کند

حجت الاسلام عبادی: خبرگزاری دانشجو در بحث مفاسد اقتصادی نیز بخوبی ورود کرده است و سد محکمی برای مقابله با تهاجم رسانه غربی ها علیه دانشجویان بوده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمد باقرعبادی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نماینده مرم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت در بخش پایانی نشست کافه خبر «خبرگزاری دانشجو» گفت: گاهی عبارت های تندی نسبت به منتقدین انجام می شود که اگر نگوییم  بی سابقه است حداقل کم سابقه است، این رفتارها شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست و باید دولت در مقابل منتقدان خود سعه صدر بیشتری داشته باشد.

 

رفتارهای سلبی دولت نسبت به منتقدان بی سابقه است

 

*** عده ای معتقدند مسئولان دولتی و شخص رئیس جمهور، وزرا و بقیه وابستگان دولت سعه صدر بالایی ندارند برخوردهای سلبی و خشنی با تشکل های دانشجویی منتقد می شود برخوردهای مناسبی نیست ارزیابی شما از این نوع رفتارها چیست؟ در کل شما این تحلیل را و نحوه رفتاردولت را قبول دارید؟

 

همین طور است گاهی عبارت های تندی نسبت به منتقدین انجام می شود که اگر نگوییم  بی سابقه است حداقل کم سابقه است این رفتارها شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست و باید دولت در مقابل منتقدان خود سعه صدر بیشتری داشته باشد شاید برخی از منتقدین از روی انگیزه های سیاسی دولت را نقد کنند ولی به نفع دولت است که با سعه صدر با انتقادات برخورد کند در حالی که نباید این را از نظر دور بدانیم که بسیاری از انتقادات از سر دلسوزی از سوی منتقدان مطرح می شود و همواره ما نمایندگان از نزدیک شاهد برخی از رفتارها و صحبت های مردم هستیم که این مردم وقتی به جمع نمایندگان یا دفاتر آنها مراجعه می کنند از توزیع نامناسب سبد کالا تا موضوعات دیگر نیز حرفهایی را می زنند و نماینده و دیگر مسئولان نیز این موارد مطرح شده را به دولت ارائه می دهند و گرنه منتقدان و نمایندگان با دولت که پدر کشتگی ندارند.

 

دولت فضای باز انتقاد را برای منتقدان مهیا کند

 

معتقدم وظیفه دولت است فضا را بگونه ای مهیا کنند که منتقدان بتوانند به راحتی انتقادهای خود را مطرح کنند و اگر کسی انتقاد نمی کند و انتقاد در کشور صورت نمی گیرد باید اصرار کنیم تا نخبگان این کار را انجام دهند.

 

خط و نشان های برخی از دولتی ها به ضرر دولت است/ عدم بی طرفی دولت مساوی است با چالش مردم

 

با توجه به اینکه نزدیک انتخابات مجلس دهم هستیم حضور دولتی ها در انتخابات مجلس چه تاثیری می تواند در روند انتخابات بگذارد و آیا این گونه اقدامات قانونی است؟

 

طبیعتا دولت باید در بحث انتخابات بی طرف باشد تمام اعضای دولت تمام افرادی که به دولت منصوب هستند فرمانداران استانداران وزرا معاونین همه بایستی به گونه ای رفتار کنند که مردم اعتماد زیادی به آنها پیدا کنند و خط و نشان هایی که بعضی از اعضای دولت برای انتخابات پیش رو می کشند خوب نیست.

 

بی طرف نبودن دولت باعث خواهد شد تا مردم با چالش مواجه شوند، دولتها باید در رفتار خود دقت کنند تا رفتارها و عملشان کاملا بی تفاوت نسبت به انتخابات باشد.

 

مسئولان امانتدران آراء مردم هستند و دستگاههای نظارتی باید در انتخابات به گونه ای عمل کنند که مردم به آنها اعتماد داشته باشند.

 

**** اظهارات اخیر خرازی مبنی بر افشا گری لیست اصلاح طلبانی که به دشمن گرا می دادند را چگونه ارزیابی می کنید؟

 

تنها یک طیف در جریان اصلاح طلبی وجود ندارد برخی از این طیف ها در چارچوب نظام قرار دارند و برخی از افرادی که نظام را قبول ندارند خود را آویزان این طیف ها کرده اند و بهتر است تا هرچه سریعتر روسای این طیف ها افراد آویزان را از طیف خود اخراج کنند چرا که به نفع اصلاح طلبان خواهد بود.

 

افرادی که خود را آویزان گروههای موافق با نظام در جریان اصلاح طلبی هستند ضد انقلابند و هر کاری از دست آنها بر آید انجام خواهند داد.

 

افراد آویزان به طیف های موافق اصلاح طلبان اعتقادی به نظام و انقلاب و بسیاری از چیزهایی که مردم انقلابی معتقدند، ندارند و حتی اعتقادات خود را نیز ابراز نمی کنند و احتمال هرموضوعی وجود دارد؛ من از صحبت ها و برنامه های آنها خبر ندارم منتهی رفتارهای بخشی از افرادی که خودشان  را آویزان به جریان اصلاح طلبی و اصلاحات کرده‌اند حاکی از غرب زدگی آنها است.

 

**** تحلیل واکنش‎های تندی که نسبت به این گونه افشاگری ها از سوی جریانات صورت می گیرد چیست؟

 

معتقدم جریانات بجای انتقاد و حمله به خرزای بهتر بود که افشای اسامی را خواستار می شدند تا افرادی که ضد انقلاب هستند و از برخی جریانات اصلاح‌طلبی امروز آویزان شده اند را از خودشان دفع می کردند و این دفع کردن افراد ضد ارزشی موجب سرافرازی جریان اصلاح طلب می شود.

 

برای پیشرفت و توسعه کشور و انقلاب دو تا جناح سالم خوب لازم داریم و برای دست یافتن به این دو جناح نیاز به پاکسازی جریانات و جناح ها از مفسدان سیاسی اقتصادی داریم و اگر مفسدین اقتصادی و سیاسی از کشور حذف شود قطعا مملکت درست خواهد شد.

 

 

 

وزرا در جایگاهی نیستند در خصوص قوانین و شرع نظریه دهند

**** از آنجایی که اخیرا از سوی وزارت ارشاد مجوز تک خوانی برای بانوان صادر شده است که این عمل خلاف قانون محسوب می شود نظر شما چیست؟

 

بحث مسائل شرعی و قانون موضوعی است که هر مسئولی موظف است که به آن قانون و شرع عمل کند و وزرا در جایگاهی نیستند بخواهند در خصوص قوانین و شرع نظریه پردازی کنند اما اشکالی که امروز در کشور با آن روبرو هستیم این است مسئولان در خصوص قوانین و احکام دینی نظریه پردازی می کنند و مسئولان فراموش کرده اند که باید در چارچوب قانون حرکت کنند.

 

دانشگاهها نباید سیاست زده باشند/ تشکیل کمیته در شورای عالی انقلاب فرهنگی بدعتی بیش نیست

 

**** شورای عالی انقلاب فرهنگی اخیرا یک کمیته ای برای انتخاب روسای دانشگاه ها ایجاد کرده و ظاهرا خیلی ها بیان کرده اند  که این کمیته غیرقانونی است و شورای عالی انقلاب فرهنگی نمی تواند اختیارات خود را تنفیذ کند و انتخاب های این شورا باعث شده است که فضای دانشگاهها سیاسی شود اولا تشکیل چنین کمیته ای را در شورای عالی انقلاب فرهنگی چگونه ارزیابی می کنیدو تحلیل شما از به آشوب کشیده شدن فضای دانشگاهها چیست؟

 

فضای دانشگاه باید آرام و علمی و سیاسی باشد اما نباید سیاست زده باشند و این بدان معنا است که دانشجو باید شناخت سیاسی داشته باشد ولی اجازه ندهیم  تا در دانشگاهها گروههای سیاسی از دانشجویان استفاده ابزاری کنند و وارد کردن دانشجویان در بازی های سیاسی خود آنها را از مسیر اصلی که تحصیل علم ودانش و فن آوری است دور شوند.

 

از آنجایی که من عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیستم تا بخواهم در این خصوص توضیحات لازم و نظرات خود را ارائه دهم  اما این را می دانم که در خصوص تشکیل کمیته شورای عالی انقلاب فرهنگی بحث های بسیاری صورت گرفت اما به عنوان یک نماینده خروجی این کمیته از تشکیل خود کمیته در شورای عالی انقلاب فرهنگی مهم است و برای ما نمایندگان خروجی کمیته می بایست افرادی باشند که به انقلاب و توسعه و پیشرفت انقلاب علاقه داشته و در جهت رشد و پیشرفت و تعالی انقلاب برنامه های مدونی در اختیار داشته باشند.

 

تشکیل کمیته در شورای انقلاب فرهنگی بی سابقه بوده هیچ زمانی دولت‌ها با معرفی روسای دانشگاه‌ها که به شورای انقلاب فرهنگی تأییید شوند مشکلی نداشته اند اما ولی در دولت تدبیر و امید و وزارت بهداشت با این مسأله مشکل اساسی داشته اند.

 

دولت تدبیر امید به دلیل تأیید روسای  چند دانشگاه با شورای انقلاب فرهنگی با مشکل مواجه شد و به خاطر این چند دانشگاه تصمیم به تغییر قانون در شورای عالی انقلاب فرهنگی گرفتند و با دور زدن قانون توانستند روسایی که می خواستند برای تعدادی از دانشگاه های  مطرح انتخاب کردند.

 

دولت‌ها همواره بر روی دانشگاه‌های پایتخت سرمایه گذاری می کنند

 

متاسفانه از آنجایی که جریانات سیاسی همواره بر روی دانشگاه ها بویژه دانشگاه های مطرح موجود در پایتخت سرمایه گذاری می کنند با انتخاب روسای دانشگاه ها در کمیته شکل گرفته در شورای عالی انقلاب فرهنگی نگرانی برای نمایندگان و مردم و حتی دانشجویان ایجاد کرده اند اما این را باید بدانند که اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همواره حرکت آنها را رصد می کنند.

 

سطح جایگاه فراکسیون از لحاظ قانونی در مجلس پایین است

 

**** از آنجایی شما عضو فراکسیون روحانیون مجلس هم به شمار می روید چرا فراکسیون روحانیون در خصوص مسائل آموزشی و فرهنگی دانشگاه ها ورود نمی کند و حساس نمی شود؟

 

جایگاه فراکسیون از لحاظ قانونی و حقوقی در سطح پایینی قرار دارد و جایگاهه ای کمیسیون ها برتر از فراکسیون ها است اما انتقادات شما نیز در خصوص عدم ورود روحانیون در مسائل فرهنگی جامعه و دانشگاه ها وارد است و توقع بیشتری از این کمیسیون می رود و این عدم توجه به این مسائل به دلیل کمی تلاش هیئت رئیسه فراکسیون روحانیون است.

 

 

نمایندگان بت تراش نباشند؛ بت تراش تنها بت می تراشد/ بت وزرا نمایندگان تراشیده اند

 

*** ارزیابی شما از افرادی در دولت قبل حضور داشتند که منتقد بودند اما در این دولت توجیه کنندگان سرسخت هستند و یا  برعکس محسوب می شوند چیست؟

 

تعداد این افراد معدود است و بسیار نیست دولت نباید نگران این باشد که چرا نمایندگان کار خود را انجام می دهند و مرتب از وزرای دولت سوال می کنند  و این تعداد مسئول باید بدانند فردا در مقابل خدا باید پاسخگوی رفتار خود باشند و نمایندگان دقت لازم داشته باشند که بت تراش نباشند چرا که بت تراش تنها بت می تراشد و این دولت ها رفتنی هستند و دولت دیگری بر روی کار خواهد آمد و تنها چیزی که بر گردن نمایندگان خواهد ماند حقوق مردم است.

 

بت وزرا را نمایندگان تراشیده اند تا فردی وزیر شده است و با تراشیدن بت نباید دیگر این بت را ستایش کنیم و در مقابل اقدام خوبش باریک الله بگوییم بلکه باید مقتدر در مقابل بتی که تراشیده ایم بایستیم زیرا فردای قیامت باید پاسخگو باشیم چرا که اگر مخلوقی مقابل فردی که کارها  را خراب می کند بایستد برکت دارد.

 

 

شرک است مردم فکر کنند ضررو نفعشان در دست عده ای است

 

**** آیا در این ماه های پایانی نمایندگی ترس ندارید از اینکه وزیری را استیضاح کنید متهم شوید به این که شما به دنبال سیاسی کاری هستید و در دور آینده رأی نیاورید؟

 

برای من انجام شدن کار مردم است و این شرک است که آدمی فکر کند نفی و ضرر آدم ها در اختیار یکی دو نفر است در حالی که همه نفع ها و ضررهای انسان ها در اختیار خداوند است اگر نماینده شدیم خواست خدا بوده و اگر هم نشدیم حتما خیری در آن بوده که خدا نخواسته ما نماینده شویم.

 

خبرگزاری دانشجو جز دو خبرگزاری برتر کشور است/خبرگزاری دانشجو بدون رودربایستی مسائل و موضوعات را پیگیری می کند

 

حرف آخراز این که به خبرگزاری دانشجو تشریف آوردید کمال تشکر را و سپاسگزاریم حرف پایانی دارید بفرمایید؟

 

از از زحمات شبانه روزی عزیزان در این خبرگزاری تشکر بکنم واقعا خبرگزاری خوبی است و مورد اقبال دانشجویان است.

 

اگر در ایران دو خبرگزاری باشد یکی از آنها یقینا خبرگزاری دانشجو است چرا که خبرگزاری دانشجو با نگاه ویژه خود  همیشه هر کجا که پای ارزش های انقلاب و اسلام باشد مسئولن خبرگزاری دانشجو  به موقع  ورود کرده و بدون رودربایستی مسائل را بررسی و مطرح کرده است.

 

خبرگزاری دانشجو در بحث مفاسد اقتصادی نیز بخوبی ورود کرده است و سد محکمی برای مقابله با تهاجم رسانه غربی ها علیه دانشجویان بوده است خبرگزاری دانشجو از جمله خبرگزاری هایی است که هیچ گاه از هدف اصلیش دور نشده است و باردیگر از ران کار می کنند جوانها هدف از عزیزان و خبرنگاران محترم و کارمندان و مسئولین خبرگزاری دانشجو تشکر می کنم.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا