امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خاورستان: تحرک وزارت آموزش و پرورش در جهت رفع مشکل معلمان افزایش یابد/ استیضاح وزیر آموزش و پروش امضا شده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خاورستان: تحرک وزارت آموزش و پرورش در جهت رفع مشکل معلمان افزایش یابد/ استیضاح وزیر آموزش و پروش امضا شده است

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر باید از خود توانمندی نشان دهد تا بتواند سهم خوبی برای آموزش و پروش بگیرد و لایحه‌ای قوی به مجلس بیاید.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید محمدباقر عبادی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان در خصوص اعتراض صنفی جمعی از معلمان در بیرجند گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اقداماتی را در جهت رفاه معلمان انجام و هر سال، در لایجه بودجه پیشنهادی دولت، اعتبارات آموزش و پرورش را همواره افزایش می‌دهد.

مجلس بودجه آموزش‌ و پرورش را بیش از آنچه دولت پیشنهاد داده، افزایش داده است

وی افزود: در کمسیون تلفیق نیز توسط اعضای کمیسیون آموزش‌ و تحقیقات مجلس، رایزنی‌هایی صورت می‌گیرد و امسال نیز مانند سال‌های گذشته، بودجه آموزش‌ و پرورش را بیش از آنچه دولت پیشنهاد داده، افزایش داده است.

ساختار بودجه در دولت تعیین می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مجلس اظهار کرد: ساختار بودجه در دولت تعیین می‌شود و مجلس نمی‌تواند ساختارکلی آن را تغییر دهد و ۵ الی ۱۰ درصد امکان تغییر وجود دارد.

عبادی تصریح کرد: دولت باید نگاه ویژه‌ای به آموزش و پرورش داشته باشد، چراکه وزارت‌خانه‌ای مهم‌تر از آموزش و پروش نیست و این وزارت‌خانه، زیربنایی است که هرچه در آن سرمایه‌گذاری کنیم، فایده آن را خواهیم دید.

وزیر باید از خود توانمندی نشان دهد

وی با بیان اینکه توقع ما از وزیر بیش از این‌هاست متذکر شد: وزیر باید در هیئت دولت رایزنی‌های قوی‌تری داشته باشد تا بتواند سهم بیشتری را برای آموزش و پرورش از دولت کسب کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: وزیر باید از خود توانمندی نشان دهد تا بتواند سهم خوبی برای آموزش و پروش بگیرد و لایحه‌ای قوی به مجلس بیاید که این در گذشته نسبت به دوران وزیرجدید، بهتر انجام می‌شد.

تحرک وزارت آموزش و پرورش در جهت رفع مشکل معلمان افزایش یابد

عبادی افزود: باید تحرک وزارت آموزش و پرورش در جهت رفع مشکل معلمان افزایش یابد چراکه معلمی شغلی پرزحمت است و معلمان مشکل معیشت دارند.

وی خاطرنشان کرد: از گذشته، فضا برای رفع مشکل فرهنگیان در مجلس وجود داشته است و اینگونه نبوده که مجلس نسبت به این موضوع خونسرد عمل کند.

استیضاح وزیر آموزش و پروش امضا شده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نمایندگان نسبت به وزیر معترض بوده و هستند و تاکنون وزیر به مجلس فراخوانده و سوالاتی از وی شده و کارت زرد هم به وزیر داده شده است.

عبادی ادامه داد: استیضاح ویز آموزش و پرورش امضا و تقدیم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی شده است و امروز نیز، نمایندگان سوالات جدیدی را برای پاسخ دادن وزیر امضا می‌کردند.

انتهای پیام/ ف

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا