امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به مناسبت ۱۶ مرداد؛ سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی پیامی صادر کرد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به مناسبت ۱۶ مرداد؛ سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی پیامی صادر کرد

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی متن اين پيام به شرح ذيل است؛

باسمه تعالی

حرکت به سوی جهادعلمی، خودکفایی خوداتکایی رسالت امروز جهاد دانشگاهی
«تاکنون، کارنامه درخشان جهاد دانشگاهی نیز بیانگر آن است که این نهاد، تجلی گاه تعهد و فرهنگ ناب در محیط های علمی بوده است و نام جهاد، همواره با تبلور فرهنگ، معنویت وحفظ اصول وارزش های متعالی، عجین بوده است»  مقام معظم رهبری
جهاد دانشگاهی یکی از مراکز پژوهشی کشور است که همواره مورد لطف و عنایت خاصه رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و با بهره مندی از منویات و رهنمودهای آن بزرگوار خدمات ارزنده ای به انقلاب اسلامی انجام داده است.
این شجره طیبه که از بدو تأسیس خود که به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در راستای بازوی اجرایی ستاد انقلاب فرهنگی و در دوران های اولیه انقلاب اسلامی با اقدامات راهبردی همچون اسلامی کردن دانشگاه ها حرکت خود را آغاز کرد در هشت سال دفاع مقدس،مسئولیت خطیری را در راستای پشتیبانی از جبهه های جنگ بر عهده گرفت که شهدای جهاد گرجهاد دانشگاهی گواهی بر این مدعاست.
این مرکز علمی، نیز یکی از نهادهای مقدس برخاسته از انقلاب اسلامی است که با توجه به فعالیت های متنوع و خدمات بکری که به جامعه اسلامی ارائه می کند از مصادیق بارز آیه های جهاد است؛ به شکلی که اکثر فعالیت‌های این نهاد مقدس  در کشور، در راستای محرومیت‌زدایی، کمک به ارتقای دانش علمی و پژوهشی و در نتیجه خودکفایی و خوداتکایی کشور در برابر کشورهای بیگانه و جوامع غربی است.
جهاد دانشگاهی از بدو تأسیس خود اهداف متعالی و بلندبالایی داشته که می‌توان به گسترش تحقیقات و شکوفایی روحیه و رشد استعدادهای جوانان در سطح جامعه برای نیل به ارتقای علمی جامعه، توسعه امور فرهنگی در جامعه از طریق همکاری با حوزه، دانشگاه، تبلیغ و ترویج فرهنگ و هنر اسلامی و برنامه‌ریزی تربیتی نسل جوان به‌منظور مقابله با غرب‌زدگی و انحرافات فرهنگی و ارائه خدمات علمی و فنی در زمینه‌های موردنیاز جامعه اشاره کرد.
با توجه به رسالت انقلابی این نهاد، ضرورت تحقق اهداف متعالی آن و فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه: «حفظ و تقویت جهاد دانشگاهی به‌عنوان یک نهاد انقلابی ضروری است»؛ حضور فعال و پویای این نهاد در جامعه و حمایت و پشتیبانی دیگر ارگان‌ها از جهاد دانشگاهی برای نیل به اهداف خویش، از اهمیت بالایی برخوردار است.
جهاد دانشگاهی پل ارتباط بین دانشگاه و صنعت بوده و نیاز است تا جهاد گران اقدام لازم را در عرصه پژوهشی و همچنین ورود جدی به حوزه معضلات فرهنگی به خصوص مبارزه با تهاجم فرهنگی موجود در فضای مجازی و تلاش برای تولید محصولات فرهنگی با معیار اسلامی و انسانی مورد تأیید دین مبین اسلام بعمل آورند.
اینجانب فرا رسیـدن ۱۶ مرداد مـاه، سالروز تأسیس نهاد مقدس جهاد دانشگاهی را به تمامی دست اندرکاران(مدیران، کارکنان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان) خراسان جنوبی صمیمانه تبریک وتهنیت عرض نموده و توفیقات روزافزون را برای این تشکل تاثیر گذار در جامعه مسئلت می نمایم.
سید محمدباقر عبادی
نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا