امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از روند کند برگزاری کرسی های آزاداندیشی دردانشگاه ها انتقاد کرد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از روند کند برگزاری کرسی های آزاداندیشی دردانشگاه ها انتقاد کرد

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه طرح ضیافت اندیشه به نوعی حالت کرسی های آزاداندیشی را دارد، گفت: علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری هنوز کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها برگزار نمی شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ حجت الاسلام  محمدباقرعبادی صبح شنبه در آیین گشایش طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه های صنعتی و بیرجند با بیان اینکه دانشگاه محل تفکر و اندیشه است، اظهارکرد: بنابر فرمایش مقام معظم رهبری اساتید دانشگاه فرماندهان جنگ نرم هستند.

وی با بیان اینکه امروز جنگ فرهنگی دشمن بیش از هر زمان دیگری در حال گسترش در سطح جامعه است، افزود: اساتید دانشگاه فرماندهان این جنگ و هجمه فرهنگی هستند که باید بیش از گذشته هوشیار باشیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی طرح ضیافت اندیشه را یک طرح حساب شده و با برنامه عنوان کرد و ادامه داد: دانشجویان سربازان جنگ نرم هستند که باید از طریق اساتید فرماندهان جنگ نرم ازنظر فکری و علمی تجهیز شوند تا موجب پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شوند.

روند کند برگزاری کرسی های اندیشی در دانشگاه ها

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه طرح ضیافت اندیشه به نوعی حالت کرسی های آزاداندیشی را دارد، گفت: علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری هنوز کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها برگزار نمی شود.

وی بیان کرد: طرح ضیافت اندیشه این فضا را ایجاد می کند تا اساتید نظرات خود رامطرح کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روحانیت را از دیگر شرکت کنندگان در طرح ضیافت اندیشه دانست و اظهارکرد: حضور روحانیت و اساتید درطرح ضیافت اندیشه موجب زمینه ساز وحدت حوزه و دانشگاه می شود.

حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: تبادل فرهنگی، علمی و عاطفی بین اساتید و مدرسان از آثار و برکات این طرح است که می تواند موثر باشد.

وی ارتباط دانشگاه با جامعه را مهم ارزیابی کرد و افزود: ارتباط دانشگاه با جامعه در تمامی عرصه ها اعم از فرهنگ، اقتصاد، کشاورزی و اجتماعی باید بسیار پر رنگ و یک ارتباط تنگاتنگ باشد.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقش مهم و تاثیرگذار اساتید در استان اشاره کرد و گفت: هنوز بستر ورود اساتید به عرصه مدیریت فراهم نیست که این بستر و زمینه باید فراهم شود.

حجت الاسلام عبادی عنوان کرد: اساتید دانشگاه می توانند در عرصه های مختلف اقتصاد، فرهنگ، مدیریت و کشاورزی استان موثر و تاثیرگذار باشند.

وی بابیان اینکه آماده استفاده از نظرات و پیشنهادات اساتید دانشگاه درراستای رفع مشکلات و پیشرفت استان هستیم، ادامه داد: اساتید دانشگاه با راه اندازی شرکت های دانش بنیان می توانند به توسعه و رشد علمی استان کمک کنند.

رئیس دانشگاه بیرجند نیز در این مراسم با اشاره به نامگذاری سال جاری مبنی بر اقصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اظهار کرد: فرهنگ به منزله هوای تنفس است.

خلیل خلیلی با بیان اینکه بدون مقوله فرهنگ اقتصاد کشور به رشد و توسعه نمی رسد، افزود: در کشورهای پیشرفته دنیا اعم از اروپا و آمریکا اگر چه علوم جدید برای آن ها توسعه و پیشرفت به ارمغان آورده اما روح حاکم فرهنگ است.

وی بابیان اینکه طرح ضیافت اندیشه یک دوره تاثیرگذار و مهم است، گفت: دراین دوره ها که یک تعامل دوسویه است از نظرات و دانش اساتید استفاده می شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا