امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: رسانه ملی و آموزش و پرورش ترویج فرهنگ مطالعه را در دستور کار قرار دهند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: رسانه ملی و آموزش و پرورش ترویج فرهنگ مطالعه را در دستور کار قرار دهند

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی گفت: اصحاب رسانه به ویژه رسانه ملی و نهاد آموزش و پرورش نقشی اساسی در نشر، اشاعه و نهادینه سازی فرهنگ کتاب و مطالعه دارند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی،

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، اظهار کرد: هیچ مکتب و آئینی به اندازه اسلام به بحث کتاب، مطالعه، تفکر و تامل تاکید و سفارش نکرده است.

وی گفت: نخستین آیاتی که خداوند بر پیامبر نازل کرد در ارتباط با خواندن بود و بارها و بارها در قرآن کریم از کتاب، خواندن و تفکر کردن نام برده شده است.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: قرآن خود به عنوان یک کتاب جامع و کامل برای هدایت بشر نازل شده و خواندن، تفکر و عمل به آن سبب سعادتمندی انسان در دنیا و آخرت می شود.

حجت الاسلام عبادی افزود: در جامعه اسلامی که کتاب و معجزه آن قرآن است باید از خواب غفلت بیدار شویم و سراغ فرهنگ ها و ارزش های اسلامی و دینی را بگیریم که یکی از مهم ترین این فرهنگ ها فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

وی از کتاب به عنوان میراثی ماندگار و عنصری رشدآفرین در زندگی انسان یاد کرد و گفت:کتاب تجارب گذشتگان و حقیقت های تلخ و شیرین گذشته و حال را برای ما بیان می کند و ما را با تمدن های مختلف آشنا می سازد.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دانشمندان و علمای اسلام با تاسی از دین مبین اسلام به مطالعه و کتابت پرداختند و برای ما خیلی کتاب ها نوشتند تا دین و سنت ما زنده نگه داشته شود.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه غربی ها تمدن خود را مرهون و مدیون ما هستند، اظهار کرد: آنها وقتی پیشرفت ها و موفقیت های مسلمان را دیدند بر آن شدند تا از آموخته ها و تجارب ما الگوبرداری کنند و در این راستا موفق عمل کردند.

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس بیان کرد: آنها در بحث عمل تلاش زیاد کردند ولی ما در عمل به اسلام و احکام کوتاهی کردیم و آنها از ما جلو افتادند.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با راهکارهای ترویج و تبیین فرهنگ مطالعه گفت: اصحاب رسانه به ویژه رسانه ملی و نهاد آموزش و پرورش نقشی اساسی در نشر، اشاعه و نهادینه سازی فرهنگ کتاب و مطالعه دارند و باید در این راستا بیش از پیش تلاش کنند.

انتهای پیام/ ب

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا