امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: تنها دینی که می‌تواند مقابل هجمه‌های دشمنان ایستادگی کند، دین اسلام است/ حوزه‌های علمیه جلودار مقابله با استکبار هستند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: تنها دینی که می‌تواند مقابل هجمه‌های دشمنان ایستادگی کند، دین اسلام  است/ حوزه‌های علمیه جلودار مقابله با استکبار هستند

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در دیدار با مدیر حوزه علمیه خواهران نرجس(س) بیرجند و طلبه‌های این مرکز اظهار داشت: غرب در تلاش است با راهکارهای مختلف از جمله سینما و سایر ابزارها چهره خشنی از اسلام و مسلمانان به دنیا منتقل کند. وی در ادامه افزود: امروز تمام دنیای کفر در مقابل ایران اسلامی صف آرایی کرده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی با بیان اینکه غربی‌‎ها اسلام ناب را مورد هدف و حمله خود قرار داده‌اند، اظهار داشت: تنها دینی که می‌تواند مقابل هجمه‌های دشمنان ایستادگی کند، دین اسلام است. وی در ادامه افزود: مارکسیسم‌ها و کمونیست‌ها توانستند در غرب موفق باشند، اما هیچگاه در کشورهای اسلامی نتوانستند موفق عمل کنند.

خیران برای توسعه و گسترش فضاهای آموزشی حوزه ‌های علمیه تلاش کنند

عبادی در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد حوزه‌های علمیه در زمان انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: حوزه‌های علمیه در طول تاریخ و در زمان پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشته‌اند. وی در ادامه یادآور شد: مسئولان باید حمایت‌های لازم را برای توسعه و گسترش فضاهای آموزشی حوزه‌های علمیه انجام دهند. نماینده مردم بیرجند در مجلس با بیان اینکه در بخش احداث مدارس خیران کارهای بسیار خوبی تاکنون انجام داده‌اند، تاکید کرد: این انتظار از خیران وجود دارد تا در راستا توسعه و ایجاد فضاهای آموزشی حوزه‌های علمیه کمک و همکاری نمایند. عضو مجمع نمایندگان استان در مجلس اضافه کرد: آماده پیگیری درخواست‌های مسئولان حوزه علمیه در بخش‌های مختلف هستیم.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: پیگیری‌های برای تأسیس شعبه جامعه المصطفی در بیرجند انجام شده که تاکنون موافقت اولیه راه‌اندازی این شعبه گرفته شده و مهمترین درخواست مسئولان این مرکز واگذاری مکانی برای شروع فعالیت‌های آنها بوده است.

 

این گزارش حاکیست؛ صغری حجی‌پور، مدیر حوزه علمیه خواهران نرجس(س) بیرجند در این دیدار ضمن ارائه گزارشی، خواستار اختصاص مکانی مناسبی برای حوزه علمیه خواهران شد و اظهار کرد: خواسته ما از مسئولان این است که مشکلات حوزه‌های علمیه را در بخش‌های عمرانی پیگیری کنند. وی در ادامه افزود: در سال گذشته ۴۰۰ طلبه سطح در این مرکز فارغ‌التحصیل شده‌اند. حجی‌پور از آمادگی این حوزه برای جذب دانشجوی خارجی خبر داد و بیان داشت: با توجه به توانایی‌های که وجود دارد آمادگی جذب دانشجویی خارجی از کشورهای همسایه از جمله پاکستان را داریم.

بازدید از  حوزه علمیه نرجس بیرجند

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا