امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

آمریکایی ها اگر دست آنها باز باشد تمام دانشگاه های ما را هم تعطیل می کنند/ امروز در بحث هسته‌ای٬ لیزر درمانی، نانو و دیگر سطوح علمی حرف برای گفتن داریم

آمریکایی ها اگر دست آنها باز باشد تمام دانشگاه های ما را هم تعطیل می کنند/ امروز در بحث هسته‌ای٬ لیزر درمانی، نانو و دیگر سطوح علمی حرف برای گفتن داریم

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی با اشاره به اینکه امروز در بحث هسته‌ای٬ لیزر درمانی و نانو حرف برای گفتن داریم، بیان کرد: آمریکایی‌ها با دانش نمی‌توانند مبارزه کنند و می‌دانند تکنولوژی از بین بردنی نیست، بنابراین دنبال بهانه برای کاهش سرعت علمی ما هستند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد باقر عبادی شب گذشته  در دیدار با محمد امین خلیلی یکی از دانش آموزان موفق بیرجندی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش اگر متحول شود کشور هم متحول می‌شود، گفت: آموزش و پرورش ما امتیازهای بالایی نسبت به نظام‌های آموزشی در کشورهای مختلف دنیا دارد.

وی با بیان اینکه آینده کشور در دست نخبگان است، اظهار داشت: در آموزش و پرورش هنوز حرف برای گفتن داریم و باید توجه داشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: امروز در بحث هسته‌ای٬ لیزر درمانی، نانو و دیگر سطوح علمی حرف برای گفتن داریم.

حجت الاسلام عبادی با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها با دانش نمی‌توانند مبارزه کنند و می‌دانند تکنولوژی از بین بردنی نیست، بنابراین دنبال بهانه برای کاهش سرعت علمی ما هستند، بیان داشت: مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده‌اند سرعت علم نباید کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه امروز اگر در موضوعات هسته ای و سایر علوم پیشرفت کرده ایم بدلیل همت دانش آموزان دهه قبل است که الان به ثمر رسیده و دانشجو شده اند، افزود: دانش آموزان امروز نیز در آینده کشور بسیار مفید واقع خواهند شد.

 حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه آمریکا به شدت تلاش می کند تا جلوی پیشرفت ایران اسلامی را بگیرد، ادامه داد: آنها حتی اگر هسته را هم از ایران بگیرند اما نمی توانند دانش هسته ای را از جوانان ما بگیرند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند٬ درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: سرعت رشد علم در ایران، ۱۱ برابر میانگین جهانی است که این در صورتی است که در سال‌های نه چندان دور رتبه ۱۷ جهان بودیم اما امروز جهش قابل ملاحظه‌ و در رتبه قابل توجهی قرار دارد.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه پدر و مادر تاثیر زیادی بر پیشرفت فرزند دارد، عنوان کرد: دانشجویانی که در عرصه ورزشی و علمی فعالیت می‌کنند، باید تشویق شوند و متوجه بود که جایگاه علمی کمتر از ورزش نیست؛ جایگاه ورزش هیجان دارد، اما جایگاه علمی رفیع است.

وی در ادامه با بیان اینکه حمایت از نخبگان و جوانان موفق در همه زمینه‌های برای اعتلای پیشرفت همه جانبه کشور اهمیت دارد و تأکید کرد: این موضوع نباید در حد شعار باقی بماند.

حجت الاسلام عبادی با تأکید براینکه علم، ملت را قوی و از حقارت خارج می‌کند، یادآور شد: ملتی که از جهت علمی حرفی برای گفتن نداشته باشد، یقینا از جهت فرهنگی، در فرهنگ دیگر کشورها هضم می‌شود و ملتی که دارای علم باشد، می‌تواند صادرکننده فرهنگ باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه به سفر اخیر خود در قالب هیأت پارلمانی گروه دوستی ایران به کشور لهستان اشاره کرد و اظهار داشت: کشورهای غربی ادب، فرهنگی و خوش رفتاری از شاخصه‌های سبک زندگی و رفتار مردم ایران می دانند.

وی با بیان اینکه تفکر غرب علاقه دارد خوبی‌های ما(ملت ایران اسلامی) را نادیده بگیرد و ملت ما را تحقیر کند، افزود: متأسفانه در شبکه‌های ماهواره‌ای، سعی می‌کنند ملت ما را غمگین معرفی کنند و تشویق به مشروب خوری می‌کنند تا شادی کاذب به دست آورند اما حقیقت این است که ملت ما، شاد هستند و غرب است که گرفتار خواری و سختی است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت تصریح کرد: هدف غرب، تغییر سبک زندگی و تحقیر مردم ایران است و اگر دستشان باز باشد، می‌گویند تمام دانشگاه‌ها و مراکز علمی را تعطیل کنید.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی در پایان با بیان اینکه آمریکایی ها اگر دست آنها باز باشد تمام دانشگاه های ما را هم تعطیل می کنند، خاطرنشان ساخت: پیشرفت‌های علمی باعث احساس عزّت در مردم می‌شود و غرب به واسطه پیشرفت‌های علمی توانسته کاستی‌های خود را بپوشاند.

گفتنی است؛ در این دیدار محمد امین خلیلی دانش آموز موفق استان خراسان جنوبی گفت:  ۲۸ فروردین ماه مرحله اول آزمون جهانی دانشگاه واترلو کانادا را با موفقیت گذراندم و در حال حاضر خود را برای شرکت در مرحله دوم آن که مهرماه سال جاری در کانادا برگزار می شود، آماده می کنم.

وی در پایان از هماهنگی این دیدار که توسط پایگاه خبری تحلیلی نسل آگاه انجام شده است، تشکر کرد.

FullSizeRender

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا