امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: ایران در مذاکرات هسته ای هیچ محدودیتی در تحقیق و توسعه را نباید بپذیرد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: ایران در مذاکرات هسته ای هیچ محدودیتی در تحقیق و توسعه را نباید بپذیرد

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو با بیان اینکه تحقیق و توسعه برابر با قوانین بین المللی حق ایران است، گفت: در مذاکرات هسته ای در زمینه تحقیق و توسعه هیچ محدودیتی نباید پذیرفته شود.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند« در ایران، همه از جمله بنده خواهان توافق خوب هسته ای هستیم توافقی که عزتمندانه، منصفانه و مطابق با مصالح و منافع ایران، تدوین شود» گفت: توافق خوب توافقی است که حقوق مشروع و قانونی ملت ایران در آن حفظ شود.

وی با بیان اینکه توافقی خوب خواهد بود که امضایی پای زیاده خواهی های غرب صورت نگیرد، افزود: ایران از سایر کشورهای جهان جدا نیست و نباید بین ایران و سایر کشورهای هسته ای تفاوتی قائل شوند و محدودیت‌های بیشتری را بر ایران تحمیل کنند.

ایران در مذاکرات هسته ای هیچ محدودیتی در تحقیق و توسعه را نباید بپذیرد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه تحقیق و توسعه برابر با قوانین بین المللی حق ایران است، گفت: در مذاکرات هسته ای در زمینه تحقیق و توسعه هیچ محدودیتی نباید پذیرفته شود.

عبادی با اشاره به اینکه در این مذاکرات لغو کامل و همزمان با توافق تحریم‌ها بسیار مهم است، گفت: نباید توافق طوری امضا شود که به اما و اگر آینده کشیده شود؛ چراکه آمریکایی‌ها در زمینه بهانه جویی و مکر و نیرنگ سرآمد روزگار هستند و هرگز با کشورهای مختلف حتی آنها که با او رابطه داشته اند هم صادق نبوده است.

وی با اشاره به اینکه اگر قرار است محدویتی هم در برخی زمینه‌ها پذیرفته شود باید با لغو کامل و همزمان همه تحریم‌ها همراه باشد، افزود: اگر توافق طوری امضا شود که برداشتن تحریم‌ها به اما و اگر و آینده موکول شود؛ آمریکایی‌ها سالهای سال ملت ایران را اذیت خواهند کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت: دشمن می‌خواهد که ایران توافق نامه ای را امضا کند و به وسیله امضای خود ایران پای توفق نامه، سالها تحریم‌ها را نگه دارد و لذا اگر توافق بدی صورت گیرد تازه زیاده خواهی غرب شروع خواهد شد و ملت ایران با سیل خواسته‌های فراقانونی و سلیقه ای و غیر قانونی غرب مواجه خواهد شد چراکه اینها بسیار مکار و حیله‌گر هستند و با بدترین صورت ممکن با عبارت‌های متن توافق برخورد خواهد کرد.

عبادی با بیان اینکه باید توجه داشته باشیم که اثر تحریم‌ها در حال از بین رفتن است و آمریکایی‌ها دیگر توان آنکه بخواهند در دراز مدت متحدین خود را در کنار تحریم‌ها حفظ کنند ندارند، گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای خیلی نگاه به تحریمهای دشمن نداشته باشد که بخواهند با هر قیمتی شده در مورد ان به توافق برسند؛ چراکه این تحریم‌ها در دراز مدت به ضرر خود آمریکایی‌ها است.

وی با اشاره به اینکه تیم اقتصادی و مسئولان خارجه دولت باید وزیر خارجه فرانسه را سرجای خودش بنشانند، گفت: باید گوشزد شود که اگر بنا است وزیر خارجه فرانسه نقش مسئولان رژیم صهیونیستی را در مذاکرات ایفا کند اینها طوری دیگری با او برخورد کنند.

نماینده مردم بیرجند در مجلس افزود: ایران در حال حاضر میزان زیادی از خودروی وارداتی خود را از فرانسه وارد می‌کند که با توجه به این اقدامات وزیر خارجه فرانسه بهتر است بجای این کشور از سایر کشورهای اروپایی خودرو وارد کنند و بنده این موضوع را در مجلس هم مطرح کردم.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا