عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: حضور اساتید ارزشی در دانشگاهها موجب پیشرفت کشور می شود

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با خبرگزاری دانشجوپرس، حضور ارزشی در دانشگاه و کرسی های آن را لازم دانست و بیان داشت: دانشگاه متشکل از سه رکن دانشجو، استاد و منابع است که استاد یکی از مهمترین ارکان دانشگاه است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی دانشجو پرس با بیان اینکه آرمان گرایی موتور محرکه تکامل نسل جوان و به تبع جامعه می باشد بیان داشت: آرمانگرایی در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی، علمی و حتی فناوری تاثیرگذار است.

وی درخصوص محافظه کاری در محیط های علمی که رهبری در دیدار با دانشجویان بدان اشاره کردند گفت: اگر در محیط های علمی حالت محافظه کارانه پیدا بشود این یعنی اینکه ما به وضع موجود قانع شده ایم و این حالت نوعی رخوت و سستی و ناامیدی بوجود می آورد و نهایتا موجب ایستایی جوانان می شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به این نکته که جوانان بطور ذاتی در وجودشان آرمانخواهی است تصریح کرد: آرمان خواهی یعنی اینکه ما به واقعیت ها هم توجه داشته باشیم ، یعنی حتما موانعی را می بینیم و برای گذشتن از آن موانع برنامه ریزی می کنیم.

عبادی افزود: اگر آرمان خواهی نداشته باشیم، به فکر کسی نمی افتد چگونه از موانع عبور کند چراکه محافظه کاری که به فرموده رهبر انقلاب نقطه مقابل آن قرار دارد یعنی تسلیم موانع شدن و مایوسانه با مشکلات برخورد کردن.

کنسرت ها توان کنترل صفات رذیله را از انسان می گیرد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اظهارتاسف از ظهور کنسرتهای موسیقی در دانشگاه ها گفت: گسترش کنسرت ها در وهله اول روحیه معنویت، خدامحوری و معاد محوری را تبدیل به دنیا گرایی و لذت گرایی می کند و وقتی این اتفاق بیافتد غم ها اورا فرا می گیرد و او را از پویایی به انزوا می کشاند.

عبادی اظهار داشت: آسیبی که این کنسرت ها و آوازها می زند این است که، فرد توان کنترل صفات رذیله همچون حرص و بخل و امثال اینها را نخواهد داشت و دچار اعمال خلاف قانون می شود و نیز روحیه تجاوزگری را در او بالا می برد.

وی با تاکید بر خطرناک خواندن ظهور این صفات در انسان بیان کرد: این صفاتی است که غرب در نسل جوانش با آن مواجه شده و با آن دست و پنجه نرم می کند و می خواهد جوانان کشورهای دیگر را به آن دچار کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار ضمن بیان اینکه در غرب روحیه خود محوری و لذت گرایی  شعله ور گشته و این باعث شده آنان بیش از هر زمان دیگری تجاوزکار بشوند گفت: ظهور صفت رذیله حرص که به آن اشاره شد باعث شده آنها میلیون ها نفر را بکشند و اهمیتی برایش قائل نشوند.

عبادی با اشاره به اینکه نکته دوم در مشکلات این کنسرت ها این است که اگر حالت دنیاپرستی ایجاد شود روحیه مبارزه طلبی، کسب علم و دانش و ایثارگری را از انسان می گیرد افزود: این به نسل جوان آسیب می زند و سرعت پیشرفت علم را کند می کند.

وی اظهار داشت: دانشگاه مبدا همه تحولات جامعه است و اگر روی به این سمت بیاوریم، از مسیر اصلی خود که شکوفایی استعدادهای انسانی است فاصله گرفته ایم و باب مشکلات به جامعه باز می شود.

حضور اساتید ارزشی در دانشگاهها موجب پیشرفت کشور می شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی حضور ارزشی در دانشگاه و کرسی های آن را لازم دانست و بیان داشت: دانشگاه متشکل از سه رکن دانشجو، استاد و منابع است که استاد یکی از مهمترین ارکان دانشگاه است.

عبادی با بیان اینکه اگر اساتید خوب و فرهیخته در دانشگاه داشته باشیم تاثیر بسیاری در رشد فکری دانشجو خواهد داشت گفت:  این موضوع رشد کشور را نیز بدنبال خواهد داشت.

وی درخصوص حضور فعالین فتنه در دانشگاه و کرسی های آن افزود: یقینا کسانی که چهارچوبه نظام و قانون اساسی را قبول ندارند و برعلیه نظام اقدام کردند نمی توانند به رشد و پیشرفت جامعه خدمتی بکنند .

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.