امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: تغییر تدریجی ایران آرزوی محال آمریکا است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: تغییر تدریجی ایران آرزوی محال آمریکا است

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با خبرگزاری فارس  گفت: ایجاد تغییرات در نظام و ملت ایران اسلامی، از سوی آمریکا همواره یک آرزو بوده، اما باید بدانند هیچ‌گاه به این مقصود نمی‌رسند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدباقر عبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر ایجاد تغییر تدریجی در ایران، اظهار داشت: آمریکا همواره به دنبال ایجاد تغییر چه از جهت از بین بردن انقلاب و چه از نظر تغییر مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی افزود: آمریکا به دنبال این است که اصول انقلاب را فراموش کنیم که در این صورت به یقین بقا و تداوم ایران به آمریکا نیازمند خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت: وقتی ملتی اصول و ارزش‌های خود را فراموش کند، روحیه مقاومت را از دست می‌دهد و باید برای خود یک تکیه‌گاه خارجی پیدا کند.

دست برداشتن از اصول سبب سقوط ملت‌ها است

عبادی اذعان داشت: در طول تاریخ دست برداشتن از اصول سبب اضمحلال و یکی از عوامل سقوط ملت‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی از اصول و ارزش‌های کشور ایران است، ادامه داد: استقلال سیاسی به حاکمیت ملی مرتبط می‌شود و اگر خدشه‌دار شود مملکت آسیب می‌بیند و قدرتی برای دفاع نخواهد داشت.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استکبارستیزی از اصول نظام اسلامی است، گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ جنایتی در هیچ نقطه از دنیا نداشته و ندارد و این آمریکا است که باید دست از افکار پلید خود نسبت به کشورها به ویژه ایران بردارد.

آمریکا قصد پیوستن ایران به بلوک غرب را دارد

عبادی بیان داشت: منظور از تغییر تدریجی در ایران به این معنا است که این کشور ظلم را بپذیرد و دست از استقلال خود بکشد و آمریکا به کمتر از اینکه ایران به بلوک غرب بپیوندد رضایت نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه آمریکا وابستگی و خدمتگزاری کامل ایران را می‌خواهد، افزود: ایران فقط در رابطه با انرژی هسته‌ای پشت میز مذاکره رفته و صحبت‌هایی مانند حذف شعار مرگ بر آمریکا، تغییر تدریجی در ایران و یا آشتی با آمریکا تنها نوعی جنگ روانی، روحیه تهاجمی و زیاده‌خواهی آمریکا است.

عضو فراکسیون قرآن مجلس شورای اسلامی با اشاره به مواضع بزرگان انقلاب در برابر آمریکا، خاطرنشان کرد: سخن معروف امام (ره) که فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، درهای امید را به روی زیاده‌خواهی‌های آمریکا می‌بندد.

عبادی تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز در برابر تمام زیاده‌خواهی‌های آمریکا محکم ایستادند و موضع گرفتند که در نهایت به پیروزی نظام جمهوری اسلامی ختم شد.

وی با بیان اینکه نرمش قهرمانانه یک نوع تاکتیک در مبارزه است، ادامه داد: مبارزه انواعی دارد و جنگ دیپلماتیک نیز نوعی از آن است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: توافق هسته‌ای به معنای تمام شدن همه مشکلات نیست، بلکه پرونده خودساخته غرب در این توافق مدیریت و یک سری اقدامات داوطلبانه برای خاتمه دادن این پرونده انجام شد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا