امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: مشکلات دانشجویان بورسیه هنوز برطرف نشده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: مشکلات دانشجویان بورسیه هنوز برطرف نشده است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار ما از وزارت علوم رسیدگی سریع به موضوع دانشجویان بورسیه بود و امروز علی رغم اینکه وزارت علوم اظهار می‌کند مشکل دانشجویان برطرف شده است؛ اما هنوز شاهد مشکلات دانشجویان بورسیه هستیم.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی؛ نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو در بیرجند بیان داشت: انتظار ما از وزارت علوم رسیدگی سریع به این موضوع بود؛ اما متاسفانه هنوز شاهد مشکلات دانشجویان بورسیه هستیم، به نحوی که حتی تعدادی از دانشجویانی که درس آنها تمام شده وقتی به دانشگاه های خود مراجعه می کنند و عنوان بورسیه روی آنها می آید دانشگاه اعلام عدم نیاز می کند.
وی ادامه داد: این درصورتی است که این دانشگاه ها قبلا استعلام شدند و اعلام نیاز کرده اند و فقط به خاطر بحث بورسیه با اینها همکاری نمی کنند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وزارت علوم اظهار می کند مشکل دانشجویان برطرف شده است؛ اما با مطالعات میدانی و مراجعه مکرر دانشجویان می توان فهمید که واقعیت چیز دیگری است و مشکلات آنها ادامه دارد.

 

بنابراین گزارش، حدود سه ماه پیش بود که آخرین نتایج ۳۰۰۰ دانشجوی بورسیه که مورد اتهام قرار گرفته بودند از طرف مجلس به وزارت علوم اعلام شد و فقط ۳۶ نفر از ۳۰۰۰ نفر، بورسیه غیرقانونی بودند و مابقی از اتهامات تبرئه شدند.
درخواست مجلس رسیدگی سریع وزارت علوم و رفع مشکلات این دانشجویان بود ب

ه نحوی که این دانشجویان نهایتا تا مهر ماه تعیین تکلیف شوند و جا و مکان آنها مشخص شود، اما متاسفانه طبق اظهارات خود دانشجویان هنوز این مشکلات برطرف نشده است؛ به گونه ای که از ۲۲۰۰ نفر، حدود ۱۱۰۰ نفر فاقد جایابی، حدود ۶۶۰ هم دانشگاه ها برای حضور آنها اعلام عدم نیاز کرده اند، حدود ۱۷۰ نفر نیز لغو بورسیه شده و باید خسارت ۵۰ میلیون تومانی پرداخت کنند و هیات امنای برخی دانشگاه ها نیز با ادامه تحصیل ۳۰۰ نفر از دانشجویان بورسیه موافقت نکرده اند.
خبرگزاری دانشجو در بیرجند این موضوع را از حجت الاسلام عبادی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم بیرجند در مجلس پیگیری کرد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا