امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: هم‌افزایی دولت و سازمان‌های مردم‌نهاد حامی کودکان کار، گامی برای زدودن آسیب‌های اجتماعی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: هم‌افزایی دولت و سازمان‌های مردم‌نهاد حامی کودکان کار، گامی برای زدودن آسیب‌های اجتماعی

حجت الاسلام عبادی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت معتقد است در حالی که دولت باید امور حوزه اجتماعی را به عهده خود جامعه بگذارد و از آنها در برخی امور کمک بگیرد باید سعی کند دورادور آنها را مورد حمایت قرار دهد.

 

 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی،  حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با استقبال از تصمیم وزارت آموزش و پرورش مبنی بر حمایت مؤسسات فعال در حوزه کودکان کار، گفت: حمایت از مؤسسات مردم نهادی که در حوزه های مختلف اجتماعی کار می کنند از بهترین کارهایی است که دولت می تواند به آن بپردازد.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در این خصوص فعالیت مؤسسات غیر دولتی که سرپرستی کودکان کار را به عهده می گیرند بسیار حائز اهمیت است که وزارت آموزش و پرورش باید به عنوان یکی از متولی های این امر، حمایت از این مؤسسات را در دستور کار قرار دهد تا ایجاد انگیزه برای سایر مؤسسات شود.

ضرورت حمایت و نظارت دولتی بر مؤسسات غیردولتی حامی کودکان کار

وی در ادامه تأکید کرد: در حالی که دولت باید امور حوزه اجتماعی را به عهده خود جامعه بگذارد و از آنها در برخی امور کمک بگیرد باید سعی کند دورادور آنها را مورد حمایت قرار دهد.

عبادی ادامه داد: با این حال در کنار حمایت دولتی، نظارت نیز بسیار مهم است تا هم کیفیت کار افزایش یابد و هم جلوی برخی سوءاستفاده های احتمالی گرفته شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: راه موفقیت، حمایت و تقویت مؤسسات غیردولتی است که تلاش دارند باری از دوش دولت برداشته و برخی مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی را برطرف کنند.

به گزارش خانه ملت،اخیرا معاون وزیر آموزش و پرورش از تدوین شیوه‌ نامه حمایت از مؤسسات غیردولتی فعال در زمینه کودکان کار خبر داد و گفت:‌ اگر یک مؤسسه غیردولتی کودک کاری را تحت پوشش ببرد، حداقل ۲۵ درصد هزینه‌ هایش را این وزارتخانه تقبل می کند./

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا