امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: “کم آبی و عدم اشتغال” علت مهاجرت روستائیان در استان خراسان جنوبی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: “کم آبی و عدم اشتغال” علت مهاجرت روستائیان در استان خراسان جنوبی است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهم‌ترین علت مهاجرت روستائیان خراسان جنوبی کم آبی و عدم اشتغال است گفت: شمال شهر بیرجند نیازمند توجه و نگاه ویژه مسئولان است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  به نقل از خبرگزاری تسنیم حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفت‌و گو با خبرنگار این خبرگزاری در بیرجند اظهار داشت: بنیاد مستضغفان در سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان و امسال نیز ۲۰ میلیارد تومان دیگر برای استان خراسان جنوبی اختصاص داده که این امر قابل توجه است.

وی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی سال گذشته در بین همه استان‌ها رتبه اول جذب تسهیلات بنیاد مستضعفان را داشته است افزود: اولویت اول کشور در حال حاضر اشتغال است و در حال حاضر چیزی مهمتر از اشتغال در کشور نداریم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: ستاد تسهیل استان خراسان جنوبی تسهیلاتی را برای صنعتگران در نظر گرفته اما هنوز برخی افراد مشکل داشته و باید مدیران بدانند سرمایه گذار مایه نجات استان است چون استان خراسان جنوبی با بودجه دولتی نمی‌تواند به جایی برسد.

عبادی با اشاره به اینکه بخش خصوصی باید وارد میدان شده و این امر نیازمند داشتن نگاهی باز است افزود: با توجه به توانمندی‌های استان خراسان جنوبی به خصوص در بخش صنایع دستی باید بخش خصوصی با خارج کشور ارتباط گرفته که در این زمینه از ظرفیت دفتر وزارت امور خارجه در استان می‌توان بهره گرفت.

وی اظهار داشت: شمال شهر بیرجند از کمبود زیرساخت‌های بهداشتی، درمانی و کمبود ورزشگاه رنج می‌برد که مسئولان بیرجند باید به مناطق شمال شهر توجه بیشتری داشته باشند.

رئیس مجمع نماندگان خراسان جنوبی اظهار داشت: تجمع جمعیت در حاشیه شهرهای خراسان جنوبی نشان دهنده وضعیت نامناسب روستائیان بوده که علت اصلی مهاجرت‌ها در روستاهای خراسان جنوبی کم آبی، کاهش سطح درآمدی مردم و عدم اشتغال است.

عبادی افزود: در حال حاضر ۵۰۰ روستا در استان با تانکر آبرسانی می‌شود که یکی از راهکارهای ماندگاری جمعیت در روستاهای خراسان جنوبی ایجاد صنایع با حداقل نیاز آبی و رونق صنایع دستی است.

وی اظهار داشت: در مجموع در روستاهای استان خراسان جنوبی زیرساخت‌های خوبی در زمینه تلفن، جاده و برق وجود دارد اما مهاجرت‌ها بیشتر ناشی از کم آبی است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا