امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در طرح امر به معروف و نهی از منکر مجلس شورای اسلامی ظرفیت قانونی فراهم شده که مردم می‌توانند نسبت به منکرات مسئولان، نمایندگان، وزیران و هر فردی که مرتکب جرمی شود اعلام جرم کنند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در طرح امر به معروف و نهی از منکر مجلس شورای اسلامی ظرفیت قانونی فراهم شده که مردم می‌توانند نسبت به منکرات مسئولان، نمایندگان، وزیران و هر فردی که مرتکب جرمی شود اعلام جرم کنند

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی همزمان با روز عاشورا و در همایش زینبیون شهرستان بیرجند اظهار کرد: تمام هجمه‌ای که بر نمایندگان مجلس در بررسی طرح امر به معروف و نهی از منکر شد به این دلیل بود که عده‌ای یا امر به معروف و نهی از منکر را قبول ندارند یا از این طرح در هراسند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی در بیان ماده‌های این طرح افزود: در یکی از ماده‌های این طرح آمده افراد می‌توانند تشکل‌های قانونی امر به معروف ثبت کرده و نسبت به هر فردی که منکری را انجام می‌دهد اعلام جرم کنند.

در طرح امر به معروف مردم می‌توانند علیه مسئولان متخلف اعلام جرم کنند

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از آقازاده‌ها سال‌هاست باید محاکمه شود و چون آقازاده بودند این کار انجام نشده در حالی که در این طرح، ظرفیت قانونی فراهم شده که مردم می‌توانند نسبت به منکرات مسئولان، نمایندگان، وزیران و هر فردی که مرتکب جرمی شود اعلام جرم کنند؛ بنابراین نه تنها این طرح هیاهو و ترس ندارد بلکه موجب روند تکاملی رشد جامعه می‌شود.

عبادی دلیل اصلی قیام امام حسین (ع) را امر به معروف و نهی از منکر خواند و افزود: در نزد حضرت ابی‌عبدالله(ع) آن قدر این فریضه الهی ارزش داشت که حاضر شد سرش از تن جدا شود.

وی تصریح کرد: امام حسین (ع) برای دفاع از امر به معروف و نهی از منکر حتی حاضر شد فرزندانش اسیر شوند و یاران با وفایش به شهادت برسند و هرگز زیر بار ذلت نرفت.

بدحجابی تنها منکر جامعه نیست

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: سال‌هاست بحث احیای این فریضه الهی در کشور مطرح می‌شود، اما آنچه دیده می‌شود این است هنگامی که بحث از امر به معروف و نهی از منکر به میان می‌آید ذهن‌ها به سمت بدحجابی می‌رود.

عبادی ادامه داد: در اینکه بدحجابی و بی‌عفتی منکر است شکی نیست، اما باید توجه داشت منکرهای مهم‌تری هم در جامعه هستند.

وی یادآور شد: فساد از نوع اقتصادی و اخلاقی و جریان‌های فاسد، دروغ و غیبت نیز از دیگر انواع منکرات است که باید همه برای محو آن تلاش کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به همزمانی ۱۳ آبان با عاشورای حسینی در سال ۹۳ تصریح کرد: دشمن‌ستیزی و استکبارستیزی ملت ما نیز در چارچوب امر به معروف و نهی از منکر قرار دارد.

عبادی افزود: همچنان که امام حسین (ع) در مقابل دشمنان، جان، یاران و همه هستی خود را فدا کرد باید مقابل دشمن ایستاد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا