امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی : کارگروهی برای پیگیری درخواست های مردم در حوزه منابع طبیعی در استان تشکیل شده است که موانع احتمالی در این حوزه را بر طرف نماید

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی : کارگروهی برای پیگیری درخواست های مردم در حوزه منابع طبیعی در استان تشکیل شده است که موانع احتمالی در این حوزه را بر طرف نماید

 

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در دیدار با اعضای شورای بخش مرکزی شهرستان بیرجند: شورای اسلامی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هر دو با رای مردم انتخاب می‌شوند و مهمترین وظیفه آنها پیگیری دقیق و کامل مشکلات مردم است

smb

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی با اشاره به اینکه اعمال قانون مثل مصرف دارو دارای عوارض مثبت و منفی است؛ یادآور شد: منابع طبیعی هم همانطور است که اگر در اعمال قانون انعطاف زیادی نشان دهد زمین خواران سوء استفاده خواهند کرد و به ساخت و سازهای غیر قانونی روی می آورند وی در ادامه اظهار کرد: اگر هم در حوزه واگذاری اراضی منابع طبیعی به مردم سخت گیری بیش از حد نشان داده شود، روستاییان متضرر می شوند.

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارگروهی برای شناسایی و پیگیری مشکلات مردم در بخش منابع طبیعی در استان تشکیل شده است، افزود: مهمترین مأموریت این کارگروه ارائه راهکار عملی در بخش می باشد تا ضمن تسریع در امور مردم، حفظ منابع طبیعی نیز صورت بگیرد.

عبادی در ادامه این دیدار به بازیدهای خود از روستاهای حوزه انتخابیه اشاره کرد و بیان داشت: در دهگردشی ها مهمترین موضوع و درخواستی از سوی مردم مطرح می شود بوجود آمدن اختلافات بین سازمان منابع طبیعی و روستاییان است.

نماینده مردم سه شهرستان خراسان جنوبی در خانه ملت تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که مردم بعضا از آن متضرر می‌شوند عدم ثبات مدیریتی و قوانین حاکم بر ادارات است. وی ادامه داد: در مدیریت‌ها ثبات نداریم با تغییر هر دولتی در همه سطوح مدیریتی تغییراتی ایجاد می شود و عزل و نصب ها بدون هیچ مطالعه تحقیق و پژوهشی انجام می شود که در جریان این تغییرات مردم متضرر می‌شوند.

این گزارش حاکیست، در این دیدار عمده مشکلاتی که توسط اعضای شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان بیرجند بیان شد:

          مشکل کمبود آب و آبرسانی به روستاها

          عدم حضور مردم در مشارکتهای مردمی و درخواست کمک های دولتی

           رعایت مر قانون و عدم انعطاف پذیری منابع طبیعی و بنیاد مسکن

          مشکل کمبود آب باعث شده تا روستاییان به شهرها مهاجرت کنند وحاشیه نشینی در شهرها افزایش یابد.

           افزایش قیمت زمین در روستاها توسط بنیاد مسکن

          جلوی ساخت و سازهای غیر قانونی در بدو ساخت گرفته شود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا