امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

فعال شدن دفتر وزارت امور خارجه در خراسان‌جنوبی نیازمند ردیف بودجه مستقل

فعال شدن دفتر وزارت امور خارجه در خراسان‌جنوبی نیازمند ردیف بودجه مستقل

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: فعال شدن دفتر وزارت امور خارجه در خراسان‌جنوبی نیازمند اختصاص ردیف بودجه مستقل است.

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سید محمد باقر عبادی در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: از اواخر دولت دهم و زمان وزارت آقای علی اکبر صالحی پیگیر راه‌اندازی دفتر وزارت امور خارجه در خراسان‌جنوبی بودم چرا که یک نیاز در استان بود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این پیگیری‌ ها همزمان با انتخابات ریاست جمهوری و بعد از آن وزارت آقای ظریف شد که این موضوع را با ایشان نیز مطرح کردیم.

عبادی ادامه داد: در این گفت‌وگو ها بیان شد که به واسطه مرزی بودن خراسان‌جنوبی و رفت و آمد تجار و بازرگانان استان به کشور افغانستان تشکیل دفتر وزارت امور خارجه ضرورت دارد تا این فعالان اقتصادی مجبور نباشد برای کارهای مرتبط با وزارتخانه به مشهد و برخی دیگر از شهرها سفر کنند.

وی افزود: از طرف دیگر خراسان‌جنوبی از جنبه‌ جاذبه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری ممکن است برای بسیاری از کشورها شناخته شده نباشد که راه اندازی دفتر وزارت امور خارجه می‌تواند در این راستا اقدامات بسیار مؤثری انجام دهد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح مطالب موجب موافقت وزیر امور خارجه با راه اندازی دفتر وزارت امور خارجه در خراسان‌جنوبی شد، گفت: راه اندازی دفتر اقدامات مثبتی چون برگزاری نمایشگاه محصولات و جاذبه‌های سرمایه‌گذاری استان در تهران و سفر بسیاری از سفرای کشورهای خارجی به خراسان‌جنوبی شد.

عبادی اظهار کرد: اما بعد از مدتی این دفتر به واسطه کم شدن همکاری‌های بین دفتر وزارت امور خارجه در خراسان‌جنوبی و استانداری و گلایه ها از تأمین نشدن امکانات تعهد شده دچار رخوت و در نهایت منجر به عدم فعالیت این دفتر شد.

وی بیان کرد: اکنون نیز به متولیان امر ضرورت فعال شدن دفتر وزارت امورخارجه در خراسان‌جنوبی را گوشزده کرده و مجمع نمایندگان خراسان جنوبی نیز در این زمینه به وزیر امور خارجه تذکر کتبی دادند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به اینکه فعال شدن دفتر وزارت امور خارجه در استان نیازمند ردیف‌ مستقل است، گفت: وزارتخانه در زمینه ردیف مستقل بودجه باید به سازمان برنامه وبودجه درخواست می‌داد که در این زمینه کوتاهی شده است.

عبادی اظهار کرد: البته دفتر امور خارجه بدون همکاری دستگاه‌های اجرایی می‌تواند از ۲۰ درصد ظرفیت خود استفاده کند و از این منظر فعالیت دفتر به همراه همراهی دستگاهی اجرایی منجر به نتیجه مطلوب می‌شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا