امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

فیلم/ بازخوانی نشست حجت الاسلام عبادی با سرپرست و خبرنگاران خبرگزاری تسنیم خراسان جنوبی(اسفند۹۲) : دولت باید به صنعت خراسان جنوبی توجه ویژه داشته باشد و این استان را بارانداز شرق ایران قلمداد کند

فیلم/ بازخوانی نشست حجت الاسلام عبادی با سرپرست و خبرنگاران خبرگزاری تسنیم خراسان جنوبی(اسفند۹۲) : دولت باید به صنعت خراسان جنوبی توجه ویژه داشته باشد و این استان را بارانداز شرق ایران قلمداد کند

 

 

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: دولت باید این مهم را در نظر بگیرد که سود بانکی از سرمایه گذار در استانهای محروم کاهش دهد ۵ تا ۷ درصد کاهش سود ، سرمایه گذار رغبت می کند تا مشارکت و سرمایه گذاری کند. وی افزود: برای سرمایه گذاران باید بسترهای انگیزشی فراهم کرد  وبا رغبت و اشتیاق با آنها برخورد کرد تا حضور یابند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی اسفند ماه سال گذشته در بازدید و نشست صمیمی خود با سرپرست و خبرنگاران خبرگزاری بین المللی تسنیم خراسان جنوبی در خصوص اهمیت سرمایه گذاری و توجه دولت به این حوزه مطالبی را بیان کردند که در ذیل گزیده ای از گفتگوی این نشست به همراه فیلم آن منتشر شده است.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت:نکته ای که در استان خیلی می تواند موثر باشد  وازآن غفلت شده است توجه به  بخش بازرگانی بوده ممکن است در بخش کشاورزی‌، صنعت آب زیاد لازم باشد و استان مامشکل آب دارد و انتقال آب هم افسانه است و گرفتاری های خاص خود را دارد‌، ولی بخش بازرگانی آب زیادی لازم ندارد‌.

وی گفت: با توجه به خشکسالی و کمبود آب ، دولت باید نگاه خاص به شرقی ترین استان کشور ، خراسان جنوبی داشته باشد اینجا را با رانداز شرق ایران قلمداد کند، همجواری با افغانستان می تواند برای ما نعمت باشد و ضرورت دارد که دولت این کار را انجام دهد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف درمجلس شورای اسلامی بیان کرد: به آقای استاندار هم عرض کردم که سفر رئیس جمهور به استان ، یکی از خواست های مردم این است که منطقه آزاد تجاری درکنار افغانستان داشته باشیم این مهم هم به رونق تولید کمک می کند وهم از جهت تجارت بسیار دست ما را باز می کند.

حجت‌الاسلام عبادی اظهارکرد: توصیه داریم که وقتی سرمایه گذار می آید نباید به او به عنوان یک فرد نگاه کنند چرا که او یک نفر نیست او گاهی هزاران نفر است که ما باید احترامش کنیم به خاطر اینکه هزاران نفر می توانند از همت  او سرکار بروند.

مشروح کامل این گفتگو را می توانید در اینجا مطالعه نمایید.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا