امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

قوانین مربوط به منابع طبیعی برای رفع موانع تولید در مجلس اصلاح شده است

قوانین مربوط به منابع طبیعی برای رفع موانع تولید در مجلس اصلاح شده است

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین منابع طبیعی در خصوص رفع موانع تولید اصلاح شده یکی از افتخارات مجلس است و مشکل منابع طبیعی قانون نیست بلکه در اجرای آن است.

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام سیدمحمد باقر عبادی در دیدار با تعدادی از جوانان مسجد باقرالعلوم(ع)  بیرجند اظهار داشت: کشورهای پیشرفته با مدیریت درست توانسته اند نظام آموزشی خود را اصلاح کنند اما در کشور ما برخی زیرساخت ها هنوز فراهم نیست.

وی با بیان اینکه هر یک از دانشگاه ها رسالت خاص خود را  دارند که به عنوان مثال دانشگاه پیام نور دانشگاهی نیمه حضوری است و چارچوب خود را دارد، افزود: دانشگاه علمی کاربردی رسالت دیگری دارد که البته از مسیر اصلی خود منحرف شد و افرادی در رشته هایی که شاید اصلا به شغلشان مربوط نمی شود تحصیل می کنند و این روش به پیام نور نیز آسیب رساند.

نماینده مردم شهرستانهای بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در مدت نمایندگی خود بارها در خصوص وضعیت دانشگاه ها از وزیر علوم سئوالاتی مطرح  کردم و استیضاح وی نیز در دستور کار قرار گرفت.

عبادی با بیان اینکه حدود ۸۰ درصد امور در دست دولت است و دولت هر کاری که بخواهد حتی اگر قوانینی مجلس تصویب کند، در آخر کار خودش را انجام می دهد افزود: برخی از قوانینی که توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب می شود، سال ها باید دنبال کنیم تا توسط دولت اجرا گردد.

وی بیان داشت: توسعه کمی دانشگاه ها توسط برخی نمایندگان در بحث آموزش عالی موضوعی بود که سبب شد بعد نظارتی دچار مشکل گردد دانشگاه اکنون خودش در حال اصلاح خودش است و ورود دانشجوها به دانشگاه کمتر شده است.

وی بیان داشت: برخی ها بعد از اینکه دو سال از عمر نمایندگی می گذرد و حضور نمایندگان را در محافل می بینند عنوان می کنند که برای انتخابات دو سال دیگر برنامه ریزی می کنند اما بنده با چنین تفکری مخالف هستم و نمی توان ارتباط با مردم را قطع کنم و فارغ از حاشیه سازی ها به کار خود ادامه می دهم و آنچه به صلاح مردم است را در دستور کار قرار می دهم.

عبادی افزود: افراد سالم در مجلس کم نداریم اما تخریب ها و تهمت ها انگیزه آن ها را می گیرد و گاهی اوقات مدافعان خوبی نیز وجود ندارند که بتوانند در مقابل تخریب ها حرفی بزنند.

وی با اشاره به بزرگراه بیرجند قاین  بیان داشت :در چند سال اخیر رشد بسیار خوبی داشته که نتیجه پیگیری های بسیاری بود که در مجلس صورت گرفت.

نماینده مردم شهرستانهای بیرجند،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال ۹۶ با پیگیری هایی که انجام شد دو بار سال ۶۵ پرواز از فرودگاه بیرجند صورت گیرد و طبیعتا افرادی که موافق ما نیستند این موضوعات را منعکس نمی کنند.

وی ادامه داد: امروز پروازها دچار مشکل و هواپیماها با کمبود قطعات مواجه شده اند و هجمه ها زیاد گشته است تقریبا شرکت هواپیمایی ایران ایر در داخل کشور دوازده هواپیما دارد که هشت هواپیمای آن روزانه پرواز می کنند، از طرفی چون پرواز مادر ما در استان شرکت ایران ایر است طبیعتا با وجود تحریم ها و مشکلات آسیب بیشتری می بینیم.

وی ادامه داد: من به عنوان موافق، مخالف و نطق و تذکر بارها موضوعاتی را مطرح و سخنرانی کرده ام، توده مردم فقط حرف زدن نماینده در پشت تریبون مجلس را می بینند اما برخی ها به سخنان و اقداماتش توجه می کنند و این بسیار ارزشمند است، بنابراین باید نوع نگاه توسط شما جوانان اصلاح گردد.

عبادی با بیان اینکه  قوانین منابع طبیعی در خصوص رفع موانع تولید اصلاح شده و این از افتخارات مجلس است افزود: مشکل بیشتر منابع طبیعی قانون نیست بلکه اجرای آن است، در یک سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در رابطه با منابع طبیعی انجام شده و بسیاری از مسایل اصلاح گشته است.

عبادی افزود: هیچ مدرسه دولتی حق ندارد که از والدین دانش آموزان پول اجباری بگیرد و اگر چنین اقدامی صورت گیرد خلاف قانون است و در صورت معرفی و مشاهده برخورد جدی با مدیران متخلف انجام خواهد گرفت.

وی بیان داشت: در رابطه با افزایش ارز نیز مجلس کم کاری نکرد و از همان ابتدا در جلسات علنی و غیر علنی اشتباه محض طرح ارائه شده توسط دولت گوشزد و گفته شد که باید بازار ثانویه ای نیز وجود داشته باشد.

عبادی افزود : نزدیک به ۸ ماه نیز با دولت بر سر موضوع ارز دعوا داشتیم و خواستار برکناری  سیف بودیم اما دولت هیچگونه توجهی نکرد و کار خودش را انجام می داد، حتی خود آمریکایی ها نیز توقع نداشتند که ارز به این میزان بالا رود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا