امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

ماجرای هنجارشکنی در مدارس به کمیسیون آموزش می‌رود

ماجرای هنجارشکنی در مدارس به کمیسیون آموزش می‌رود

به گزارش  روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی،حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی  با اشاره به اتفاقات صورت‌گرفته در برخی از مدارس کشور اظهار داشت: برخی کلیپ‌هایی در فضای مجازی منتشر شد که نشان داد آهنگ‌های مبتذل در برخی از مدارس پخش شده و دانش آموزان نیز مشغول رقص هستند.

وی ادامه داد: اینگونه کارها بسیار جای تأسف دارد و یقیناً در کمیسیون آموزش و تحقیقات مورد بحث قرار خواهد گرفت و بررسی و ریشه‌یابی خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش باید ریشه این کار ضدفرهنگی را شناسایی کند، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش باید مدارس خاطی را شناسایی کرده و باید ببیند که این کار ضدفرهنگی از کجا نشأت گرفته است.

عبادی با اشاره به اینکه باید وزیر آموزش و پرورش با خاطیان برخورد جدی کند، خاطرنشان کرد: ما از آقای ابطحی توقع داریم تا مسؤولین مدارس و تمام دست‌اندرکارانی که در این حرکت ضدفرهنگی همکاری داشتند، برخورد و برکنار کنند و همچنین تضمینی خواسته خواهد شد که چنین اتفاقاتی دیگر صورت نگیرد.

وی از بررسی دقیق این موضوع در اولین جلسه کمیته آموزش و تحقیقات خبر داد و افزود: در اولین جلسه کمیته آموزش و تحقیقات مجلس این بحث مطرح خواهد شد تا اقدامات بعدی صورت بگیرد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بعضی در ساختار آموزش و پرورش هستند که اعتقاد به سند ۲۰۳۰ دارند و نسبت به آموزه‌های دینی و فرهنگی ما بی موالات هستند که نباید این امور را در دست داشته باشند.

عبادی تصریح کرد: ما انتظار داریم افرادی که با تفکر غربی در بدنه آموزش و پرورش هستند، میدانی برای بروز اهدافشان داده نشود.

وی وزارت خانه آموزش و پرورش را جایگاه افراد دغدغه‌مند فرهنگی و آموزشی دانست و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش باید مدیرانی داشته باشد که به دور از اهداف سیاسی بیشتر به اهداف فرهنگی و آموزه‌های دینی اعتقاد داشته باشند، لذا قرار گرفتن افراد در جایگاه‌های آموزشی بر مبنای سیاسی، باعث بروز مشکلات اصلی در بدنه وزارتخانه‌ها، مخصوصاً آموزش و پرورش می‌شود.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف از اجرای سند ۲۰۳۰ در عرصه بین‌الملل، فرهنگ‌سازی جهانی نظام سلطه و فرهنگ لائیک و سکولار است و اصلاً در آن سند خبری از دین نیست.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا