محاکمه طبری نشانه تکامل قوه قضائیه است/ قوه قضائیه تحت تاثیر نفوذ نیست

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد اقدامات قوه قضائیه و مبارزه با فساد، اظهار کرد: مردم باور دارند که قوه قضائیه برای مبارزه با فساد با هیچ کس حتی نیروهای خودش که در این قوه مسئولیت داشته یا دارند، تعارف ندارد و این یک امتیاز بزرگی است.

مبارزه با فساد جزو دستاوردهای انقلاب اسلامی

وی با بیان این‌که مبارزه با فساد توسط قوه قضائیه جزو دستاوردهای انقلاب اسلامی حساب می‌شود، افزود: در حال حاضر اگر بخواهیم روند فعلی قوه قضائیه را با حداکثر 20 سال قبل مقایسه کنیم شاهد هستیم که در گذشته به هر دلیلی برخورد با دانه درشت‌ها انجام نمی‌شد.

نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خوشبختانه قوه قضائیه رشد خوبی داشته و مبارزه با جُرم و برخورد با فسادهای اقتصادی نشان از پیشرفت قوه قضائیه است.

حجت‌الاسلام عبادی عنوان کرد: این‌که در حال حاضر قوه قضائیه به صورت شفاف با مجرمان برخورد می‌کند نکته بسیار خوبی برای قوه قضائیه و نظام جمهوری اسلامی است.

وی با بیان این‌که یک خطا هم در جمهوری اسلامی اضافه است و نباید باشد، گفت: اگر قوه قضائیه با جرم و مجرمان برخورد نکند، اصلا درست نیست.

نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این‌که قوه قضائیه به صورت شفاف و صریح با دانه درشت‌ها برخورد می‌کند و تمام جزئیات به مردم اعلام می‌شود امتیاز بسیار بزرگی است و در دراز مدت موجب سلامتی دستگاه‌های مختلف و خود قوه قضائیه خواهد شد.

حجت‌الاسلام عبادی بیان کرد: امروز مردم نسبت به عملکرد قوه قضائیه خیلی امیدوارتر از گذشته هستند.

وی عنوان کرد: مبارزه با فساد موجب ناامیدی و ترس افرادی می‌شود که زمینه فساد در آن‌ها وجود دارد چراکه جرات نمی‌کنند در بحث‌های فساد ورود پیدا کنند.

قوه قضائیه تحت تاثیر هیچ گونه فشاری قرار نمی‌گیرد

نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این‌که آیا مبارزه با فساد و اجرای عدالت با فشارها باید متوقف شود؟ اظهار کرد: قوه قضائیه تحت تاثیر هیچ گونه فشاری قرار نمی‌گیرد و گواه این مسئله محاکمه آقای طبری است.

برگزار شدن دادگاه طبری نشان از تکامل قوه قضائیه است

حجت‌الاسلام عبادی ادامه داد: آقای طبری فرد صاحب نفوذی در دستگاه قضا و جاهای مختلف بوده و اگر قوه قضائیه قوه‌ای می‌بود که تحت تاثیر نفوذ قرار می‌گرفت اصلا جلسه دادگاه طبری تشکیل نمی‌شد. برگزار شدن دادگاه آقای طبری نشان از تکامل قوه قضائیه است.

وی خاطرنشان کرد: روند قوه قضائیه روند رو به رشدی دارد و اصلا قابل مقایسه با گذشته‌ها نیست.

نماینده سابق مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: باید در بحث مبارزه با فساد اقتصادی سیستم دولت و قوای دیگر نیز همراه قوه قضائیه باشند و کمک کنند.

حجت‌الاسلام عبادی گفت: بخشی از مبارزه با فساد نیاز به فرهنگ‌سازی و پرورش نیروی انسانی با کیفیت و دارای فرهنگ مدنی و اسلامی مناسب دارد که نسلی را پرورش دهد که به سراغ فساد نرود.

وی خاطرنشان کرد: کارهای قوه قضائیه در برخورد و مبارزه با فساد بسیار امیدها را برانگیخته و خیلی از افراد را امیدوار کرده است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.