امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

مدیران فرش قرمز ویژه برای سرمایه‌گذاران هم‌استانی پهن کنند/ اگر به اعتبارات دولتی دل ببندیم دردی دوا نخواهد شد

مدیران فرش قرمز ویژه برای سرمایه‌گذاران هم‌استانی پهن کنند/ اگر به اعتبارات دولتی دل ببندیم دردی دوا نخواهد شد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی که اهل استان هستند از هر فرد دیگری سزاوارتر به سرمایه‌گذاری هستند و مدیران اجرایی باید فرش قرمز ویژه برای کسانی که اهل این استان هستند و می‌خواهند در استان سرمایه‌گذاری داشته باشند، پهن کنند.

 

  به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در همایش سرآمدان خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: ایده این همایش زمانی که شکل گرفت مشکل اعتباری وجود داشت اما دکتر سیاری درخواست بنده را روی زمین نگذاشت و قبول کردند و حمایت صورت گرفت و باید از ایشان که فردی هستند که واقعا قصد کار کردن دارند تشکر کنم.

وی ادامه داد: بین مدیری که تحرک دارد و برای استان دلسوز و دنبال کار مردم است و افرادی که تنها روز را سپری می‌کنند، تفاوت است و باید مدیران با تحرک تشویق شوند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بیش از ۱۰ سال از تقسیم استان گذشته و پیشرفت خوبی داشته‌ایم اما هنوز به نقطه‌ای که علاقه‌مند بوده ایم، نرسیده‌ایم.

حجت‌الاسلام عبادی ادامه داد: برای آینده اگر به اعتبارات دولتی دل ببندیم دردی دوا نخواهد شد و باید خود ما به فکر باشیم و عزیزانی که اهل فکر، ایده و دارای علم هستند و خلاقیت دارند استان را از خودشان بدانند و افراد دارای سرمایه در این استان سرمایه‌گذاری کنند.

وی افزود: افرادی که اهل استان هستند از هر فرد دیگری سزاوارتر به سرمایه‌گذاری هستند و مدیران اجرایی باید فرش قرمز ویژه برای کسانی که اهل این استان هستند و می‌خواهند در استان سرمایه‌گذاری داشته باشند، پهن کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود دانشگاه‌های قوی و افراد متخصص فراوان در استان، گفت: جاذبه غنی فرهنگی در استان وجود دارد و می‌توانم بگویم که ادبی که مردم این استان دارند را در کمتر نقطه دیگری مشاهده کرده‌ام.

حجت‌الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: این سطح علمی و شاخصه فرهنگی و نیروی انسانی بالا، استان را تبدیل به امن‌ترین استان کشور کرده است و بسیاری از مسائل مانند چاقوکشی و نزاع‌ها در دیگر مناطق در این استان وجود ندارد.

وی بابیان‌اینکه باید از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار استفاده کرد، گفت: بخشی از مشکلات استان مربوط به زیرساخت‌ها است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت باید به مشکل جاده و تصادفات توجه کند، افزود: دولت به بحث ریل در استان توجه نکرده در حالی که ریل چابهار که از استان می‌گذرد به آسیای میانه می‌رود و اهمیت راهبردی دارد که دولت باید به آن توجه کند.

حجت‌الاسلام عبادی به خشکسالی‌های ۲۰ ساله در استان اشاره کرد و به نخبگان گفت که از مسوولان بخواهند که شما را به چند روستای محروم ببرند.

وی ادامه داد: در دهگردشی‌ها روستاهایی را دیدم که حتی یک درخت یا یک قطره آب نداشته اند و مطالبه آن‌ها از مسوولان تأمین آب برای رفع تشنگی بود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای ذخیره آخرت چیزی بهتر از ایجاد اشتغال نیست و باید در این استان صنایعی که نیاز به حداقل آب داشته باشد ایجاد شود.

حجت‌الاسلام عبادی صنایع دستی را فرصت بسیار بزرگ فراموش شده در استان دانست و گفت: اگر صنایع دستی رونق پیدا کند روستاهای استان از این وضعیت نجات پیدا می‌کنند و در سفر آقای جهانگیری نیز گفتیم که اگر در خصوص صنایع‌دستی خرید تضمینی ایجاد کنیم جلوی مهاجرت روستاییان گرفته خواهد شد.

وی بابیان‌اینکه اگر یارانه ۴۵ هزار تومانی وجود نداشت اکنون بسیاری از روستاها خالی بود، گفت: مردم ما در روستا اینقدر نجیب هستند که اهل قاچاق نیز نیستند و باید به درد این روستاییان رسیدگی شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در ۱۰ ساله گذشته ۵۰ رصد روستاییان ما مهاجرت کرده‌اند  و به حاشیه تهران یا شهرهای بزرگ می‌روند و باید ۱۰ برابر بیشتر از هزینه ماندگاری در روستا هزینه کرد تا این افراد مدیریت شوند.

حجت‌الاسلام عبادی افزود: استان متعلق به خودتان است و آن را آباد کنید و من و مسوولان اجرایی نیز در خدمت شما هستیم.

وی در پایان خواستار وجود دبیرخانه دائمی همایش برای ارتباط دائمی افراد شد تا شاهد تحول در استان باشیم.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا