امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی: ۱۴۴ پروژه آماده سرمایه گذاری در خراسان جنوبی/۳ مورد سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۳۰۶۳۶ دلار در استان

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی: ۱۴۴ پروژه آماده سرمایه گذاری در خراسان جنوبی/۳ مورد سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۳۰۶۳۶ دلار در استان

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی گفت: ۳ پروژه سرمايه گذاري خارجي در زمينه بهره برداري از معادن زغال سنگ، توليد بتن آماده و ريخته گري شمش چدن خاكستري به ارزش۳۰۶۳۶ دلار داراي مجوز سرمايه گذاري خارجي مي باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خاورستان، سید مهدی رمضانی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی در گفتگوی تفصیلی با خبرنگار خاورستان، در راستاي تشويق و حمايت دولت از سرمايه گذاران گفت: استفاده بهینه از ظرفیت ها و قابلیت های کشور، بررسی و رفع موانع و مشکلات پیش روی سرمايه گذاران، حمایت از بخش خصوصی و فراهم نمودن بسترهای لازم در راستای جذب سرمایه گذاران از جمله اولویت هاي کاری دولت می باشد که در این خصوص اقدامات ویژه ای در بخش تدوین قوانین و مقررات با نگاه رفع موانع تولید و سرمایه گذاری صورت گرفته است.

 

وی افزود: به طور مثال از جمله این موارد می توان به تصویب نامه ايجاد تحرك اقتصادي، رفع موانع توليد و سرمايه گذاري و بهبود فضاي كسب و كار مورخ ۲۵/۰۵/۹۳ و اصلاح ماده ۳۵ آيين نامه اجرايي قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی مصوب ۰۵/۱۱/۸۳ اشاره نمود كه موضوعاتي از جمله اعلام اولویت های تخصصی در زمینه جذب سرمایه های خارجی و مشوق های مالی و غیر مالی با رویکرد تقویت صادرات از سوی دستگاه های اجرایی و تسهيل در روند صدور روادید، پروانه کار و پروانه اقامت سرمایه گذار خارجی، مدیران و کارشناسان سرمایه گذار خارجی به منظور جذب سرمايه گذاري خارجي درنظر گرفته شده است.

مسئولان استانی در جذب سرمایه گذار چه وظایفی دارند؟

رمضانی با اشاره به اینکه کنترل تمامی عوامل موثر در جذب سرمایه گذار، در اختیار مسئولان استانی نیست و بسیاری از عوامل و موانع مؤثر، باید در سطح ملی و از طریق اصلاح قوانین و مقررات و بهبود فضای کسب و کار پیگیری و عملیاتی گردد، اظهار داشت: آنچه که جزو وظایف مسئولان استانی است؛ اولاً شناساندن پتانسیل ها، توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری استان چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور می باشد. دوم حمایت از سرمایه گذاری های موجود و تغییر نگاه به سمت حمایت از سرمایه گذاری و تسهیل امور سرمایه گذار در دستگاه های اجرایی استان؛ سوم پیگیری خاص و ویژه در سطح ملی جهت تصویب قوانین و مقررات حمایتی و تشویقی در مناطق کمتر توسعه یافته و همچنین پیگیری ورود سازمان های توسعه ای دولت به سرمایه گذاری در استان می باشد.

 

وی ادامه داد: اقداماتي از قبيل فعال سازي شوراي گفت و گوي بخش دولت و بخش خصوصي، راه اندازی نمایندگی وزارت امور خارجه و فعال شدن منطقه ویژه اقتصادی در استان از ديگر اقداماتي است كه در جهت ايجاد نشاط و اميد در كارآفرينان و افزايش اشتغال در استان انجام شده است.

 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی یادآور شد: همچنين پيگيري كاهش نرخ سود تسهيلات بانكي از طريق صندوق توسعه ملي، اختصاص ردیف بودجه برای راه آهن استان، پیگیری ویژه جهت حضور سازمان های توسعه ای دولت در استان جهت سرمایه گذاری از خواسته هاي مهم مسئولان استان بود كه در سفر رياست محترم جمهور مطالبه گرديد.

 

رمضانی با بیان اینکه به زيرساخت هاي مرز رسمي ماهيرود جهت توسعه مبادلات توجه ویژه ای شده است، اظهار داشت: همچنين به منظور معرفی پتانسیل¬ها و ظرفیت سرمایه¬گذاری استان، همايش معرفي فرصت هاي اقتصادي و سرمايه گذاري استان در تهران با حضور سفراي ۳۶ كشور و دعوت از سفرا جهت حضور در استان برگزار گرديد.

 

ثبت ۹ طرح مطالعاتی دارای توجیه فنی و اقتصادی، در سایت فرصت های سرمایه گذاری کشور

وی به فرصت سرمايه گذاري در استان اشاره کرد و اذعان داشت:در بخش معرفی فرصت های سرمایه گذاری از طریق پل ارتباطی سازمان سرمایه گذاری تاکنون ۹ طرح مطالعاتی دارای توجیه فنی و اقتصادی، در سایت فرصت های سرمایه گذاری سازمان سرمایه¬گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران ثبت شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی ادامه داد: مطالعات ۵ پروژه دیگر نيز تكميل گرديده و آماده ثبت در سایت فرصت های سرمایه گذاری کشور می باشد و همچنين تعداد ۱۶ پروژه واحدهای صنعتی و خدماتی استان که در حال فعالیت و یا آماده اجرا بوده و با مشکل تأمین مالی مواجه هستند، جهت مشارکت با سرمایه¬گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی ، شناسایی شده است.

 

معرفی ۱۴۴ پروژه اولویت دار و هدف استان به عنوان فرصت سرمايه گذاري

رمضانی تصریح کرد: مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با همکاری کارشناسان دستگاه های اجرایی و شرکت های خصوصی، ۱۴۴ پروژه اولویت دار و هدف استان را به عنوان فرصت سرمايه گذاري جهت معرفی به سرمایه گذاران در کتاب توانمندی ها، پتانسیل ها و فرصت های سرمایه گذاری استان درج نموده است كه فايل الكترونيكي آن نيز در سايت قابل دسترسي مي باشد.

وی با بیان اینکه در سال جاري اقدامات بسيار مطلوبي در حوزه خدمات سرمايه گذاري خارجي صورت گرفته است، گفت: تهیه و تدوین و چاپ کتاب، بروشور و لوح فشرده در راستای معرفی توانمندی های بخش های صنعت، معدن، تجارت، کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به زبان فارسی و لاتین، راه اندازی سامانه خدمات الکترونیکی سرمایه گذاری در استان با قابليت: ثبت شكايات و اعتراضات متقاضيان سرمايه گذاري، ثبت فرصت هاي سرمايه گذاري، ثبت اطلاعات شرکت¬ها و واحدهاي توليدي و صنعتي استان به نشانيwww.investin-khj.ir و بررسی روزانه اطلاعات درج شده در سامانه از مهم ترین اقدامات سال جاری بوده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی ادامه داد: ارتباط با سرمایه گذاران خارجی و پیگیری جذب این سرمایه گذاران و انجام مراحل ثبت شرکت ایرانی و صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی، بررسی نحوه اجرای پروژه ها و پیگیری در خصوص رفع موانع موجود، شناسايي قوانين و مقررات مزاحم فعاليت هاي اقتصادي و احصاء فرآيندهاي صدور مجوز فعاليت هاي اقتصادي و بارگذاري آن ها در پايگاه اطلاع رساني مجوزهاي كسب و كار از دیگر اقدامات این اداره می باشد.

رمضانی از پذيرش هيات هاي سرمايه گذاري خارجي از جمله سرمايه گذاران افغاني در استان خبر داد و گفت:در حوزه جذب سرمايه گذار خارجي كارهاي ويژه اي از جمله اخذ مجوز سرمايه گذاري خارجي براي پروژه هاي درحال پيگيري توسط متقاضيان سرمايه گذاري،پيگيري صدور پروانه كار و پروانه اقامت سرمايه گذاران خارجي، راه اندازی تلفن گویا برای معرفی بخش های مختلف اقتصادی استان در صورت تأمین اعتبار در حال انجام است.

 

3 مورد سرمایه گذاری خارجی در استان/ ارزش این پروژه ها ۳۰۶۳۶ دلار است

وی ادامه داد: در حوزه سرمایه گذاری خارجی تعداد ۳پروژه سرمايه گذاري خارجي در زمينه بهره برداري از معادن زغال سنگ، توليد بتن آماده و ريخته گري شمش چدن خاكستري به ارزش۳۰۶۳۶  دلار داراي مجوز سرمايه گذاري خارجي مي باشند که پروژه ريخته گري شمش چدن خاكستري در ديماه ۹۳ مجوز سرمايه گذاري خارجی با امضاء و ابلاغ وزیر محترم اقتصاد به مبلغ ۲۷۱۳۶ دلار اخذ نموده است.

 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۱ پروژه در زمينه تولید کک حرارتي به ارزش۲۸۶۲  دلار با سرمايه گذاري ۱۰۰ درصدي سرمايه گذاران چيني در حال پيگيري جهت اخذ مجوز سرمايه گذاري خارجي و مجوزهاي مربوطه مي باشد، گفت: در حال حاضر استان پيگير ثبت شركت  از گروه سرمايه گذاران افغاني براي سرمايه گذاري در منطقه ويژه اقتصادي بيرجند بوده كه اين گروه طي سفر اخير خود به استان تمايل خود را به سرمايه گذاري در استان اعلام و در اين خصوص تفاهمات كاملي بعمل آمد و انشاءا…  با بهره برداري از اين پروژه ها بیش از ۳۵۰ فرصت شغلی ایجاد خواهدشد.
انتهای پیام/ ع ظ

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا