امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

مدیریت، آبادانی و همچنین استفاده درست و صحیح از موقوفات در جهت نیات واقفین از جمله اقدامات قابل تقدیر اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی است

مدیریت، آبادانی و همچنین استفاده درست و صحیح از موقوفات در جهت نیات واقفین از جمله اقدامات قابل تقدیر اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت بقاع و امامزادگان استان برای انجام فعالیت‌های فرهنگی بیش از گذشته استفاده شود، گفت: مدیریت، آبادانی و همچنین استفاده درست و صحیح موقوفات در جهت نیات واقفین از جمله اقدامات قابل تقدیر اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در دیدار با مدیرکل، معاونین و مدیران محترم اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با تقدیر و تشکر از خدمات ارزشمند صورت گرفته در حوزه وقف در استان خراسان جنوبی، اظهارداشت: مدیریت، آبادانی و همچنین استفاده درست و صحیح از موقوفات در جهت نیات واقفین از جمله اقداماتی است که در چند ساله اخیر به طور ویژه در استان توسط این ادراه کل اوقاف و امور خیریه پیگیری و انجام شده است.

 

وی ادامه داد: توجه و فعالیت گسترده فرهنگی در بقاع مذهبی و متبرکه و امامزادگان باعث حضور پر شور مردم به این مکان‌ها شده است، که اقدامی قابل تقدیر می‌باشد.

 

امام جمعه موقت بیرجند با تأکید بر اینکه اماکن مذهبی و زیارتی و مساجد مهمترین پایگاه‌های مقابل با تهاجم فرهنگی دشمن می‌باشد، تصریح کرد: اداره‌کل اوقاف و امور خیریه بیش از گذشته در عرصه گسترش اندیشه‌های ناب اسلامی، آشنا کردن مردم با وقف و همچنین لزوم توجه به فعالیت‌های فرهنگی اسلامی و دینی تلاش کند.

 

وی در بخشی از سخنان‌ خود با تقدیر از تلاش حجت‌الاسلام گرایلی مدیرکل محترم اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، خاطر نشان کرد: حضور و وجود ایشان(حجت‌الاسلام گرایلی) طی چند سال گذشته منشأ تحول و شکوفایی در زمینه‌های مختلف فرهنگی و همچنین وقف‌های جدید شده است.

 

حجت‌الاسلام عبادی یادآور شد: سازماندهی آستان مقدس شهدای باقریه(ع) بیرجند از جمله اقدامات شایسته‌ای بود که زمینه حضور گسترده مردم را در ویژه برنامه‌های مذهبی فراهم ساخته است.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه واگذاری زمین برای احداث مساجد باید در بهترین نقاط شهر و روستاها باشد، افزود: مساجد نقش مهم و تأثیرگذاری در ارتقای فرهنگی جامعه بر عهده دارند و براین اساس مسئولان و خیرین بهترین زمین‌ها را در این راستا واگذار نمایند.

 

گفتنی است، در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام محمد گرایلی مدیرکل محترم اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های این اداره‌کل، از برگزاری کنگره ملی امامزادگان در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: کنگره ملی امامزادگان با محوریت آستان مقدس و مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) در مهرماه آینده در شهرستان طبس برگزار می‌شود.

 

وی ادامه داد: در این همایش بیش از۱۶۰ مقاله نیز به دبیرخانه ارسال شد و توسط هیئت علمی و هیئت داوران همایش در حال بررسی است.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی یادآور شد: در این همایش آثار برگزیده در قالب کتاب چاپ و طی مراسمی نیز رونمایی خواهد شد.

 

حجت‌الاسلام گرایلی با بیان اینکه در طی سال‌های گذشته دغدغه‌های همه کارکنان اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی همواره احیای موقوفات بوده است، تأکید کرد: در راستایی شناسایی اراضی موقوفات تحت نظارت اداره‌کل بیش از ۱۵۰ تابلو به عنوان شناسنامه موقوفه تهیه و قرار است در سطح اراضی شهری نصب گردد.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی به لحاظ تعداد وقفیات جدید به لحاظ جمعیت در رتبه اول کشوری است افزود: توجه به موقوفات در این استان به دلیل بالا بودن فرهنگ جامعه ، برخورداری از مردم متدین و همچنین نقش بزرگان برای احیای این امر که برگرفته شده ازنگاه صحیح و درست گذشته می باشد، صورت گرفته است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا