امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

مروری بر زندگینامه آیت الله سیداحمد عبادی

مروری بر زندگینامه آیت الله سیداحمد عبادی

آیت الله سید احمد عبادی موسس حوزه علمیه خواهران فاطمه الزهرا خوسف و برادر بزرگ مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی عبادی امام جمعه مشهد مقدس در سن ۸۳ سالگی دارفانی را وداع کرد .

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، آیت الله  سید احمد‌ عبادی‌ در سال‌ ۱۳۱۱ ش‌ در شهر خوسف  در خانواده‌ای‌ روحانی‌ دیده به جهان گشود.

پدر بزرگوارشان‌ حجت‌الاسلام‌ سید حیدر عبادی در تمامی‌ دوران‌ زندگیش  مشغول‌ تبلیغ‌ بودند و هم زمان برای‌ امرار معاش‌ کشاورزی‌ می­کردند. مادر گرامیشان نیز نوه‌ی‌ مرحوم‌ آیت‌الله حاج‌ میرزا علی‌ خوسفی از روحانیون برجسته منطقه‌ بودند.

وی دوران‌ ابتدایی‌ را در دبستان‌ ابن‌حسام‌ گذراند، سپس برای خواندن درس طلبگی به ترتیب به حوزه علمیه بیرجند، مشهد و قم رهسپار شدند.

آیت الله عبادی در مدرسه خان و حجتیه ارتباط صمیمی با مقام معظم رهبری داشتند به قدری که رهبر انقلاب اسلامی در سفر خود به خراسان جنوبی از خاطرات طلبگی خود با ایشان یاد کرده و از ایشان به عنوان روحانی انقلاب و مجاهد یاد می­کنند.

این روحانی برجسته  از سال ۱۳۳۸ تا ۱۳۴۹ قریب به۱۱ سال از کلاس درس خارج  آیت الله العظمی بروجردی، حضرت امام (ره) و آیت الله العظمی گلپایگانی بهره‌مند شدند.

وی برای بیدار کردن مردم از ظلم و استبداد شاه در سال ۱۳۴۹ به زادگاه خود برگشته و نقش موثری در آگاه­سازی مردم برای پیروزی انقلاب داشتند و به مدت ۵۵ سال امامت مسجد جامع خوسف را برعهده داشتند .

آیت الله عبادی بعد از پیروزی انقلاب نیز ایشان به دعوت مردم برای دفاع از انقلاب در جنگ تحمیلی نقش آفرینی کردند تا جایی که پسر بزگوارشان نیز سید عبدالکریم عبادی نیز در جنگ تحمیلی شرکت کرده و به درجه رفیع شهادت می­رسد.

آیت الله سید احمد عبادی موسس حوزه علمیه خواهران فاطمه الزهرا خوسف و برادر بزرگ مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی عبادی امام جمعه مشهد مقدس در سن ۸۳ سالگی بعد از یک مدت دوره بیماری دار فانی را وداع کرد .

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا