امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی:مسئولان برای رفع مشکلات عشایر تلاش کنند

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی:مسئولان برای رفع مشکلات عشایر تلاش کنند

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی، عشایر را ذخایر انقلاب دانست و گفت: مسئولان در راستای رفع مشکلات این قشر بایستی بیش از بیش تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ،سیدمحمدباقر عبادی در جمع اهالی روستای کلاته باغ از توابع شهرستان خوسف افزود: پس از تشکیل فراکسیون عشایر در مجلس شورای اسلامی پس از احصاء مشکلات عشایر ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی، گازرسانی به روستاهای اطراف روستای خور و پایگاه هوایی را حق مردم دانست و گفت: گازرسانی به مناطق پیگیری خواهد شد.

حجت الاسلام عبادی با انتقاد از فرسوده بودن شبکه آبرسانی بیان کرد: مسئولان بایستی در راستای رفع این مشکل تلاش کنند و مردم نیز با صرفه جویی در مصرف آب زمینه استفاده بهتر از این منبع حیاتی را فراهم نمایند.

فرماندار خوسف هم با بیان اینکه از محل اعتبارات تملک دارایی ها برای برق رسانی به مجتمع فرهنگی بلنجیر اعتبار خوبی پیش بینی شده است افزود: با توجه به همکاری هیئت امنای مجتمع و پس از تخصیص اعتبار عملیات برق رسانی به آن به صورت مشارکتی انجام خواهد شد.

محمد شفیعی با اعلام اینکه اعتبارات تملک دارایی های شهرستان در سال جاری رشد ۶۳ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است ابراز امیداواری کرد: تخصیص این اعتبار نیز رشد قابل ملاحظه ای داشته تا قسمتی از مشکلات مردم در شهرستان را بتوان رفع کرد.

وی با تسلیت شهادت سروان محمد کلاته نایبی که در درگیری با اشرار مسلح در شهرستان خوسف به شهادت رسید گفت: عزت، امنیت و اقتدار کشور در منطقه و جهان مدیون مجاهدت ها و رشادت های شهداست.

فرماندار خوسف ادامه داد: گروهی برای کارهای تحقیقاتی استحصال آب در منطقه خور حضور دارند و استحصال آب ار چاه های ژرف یکی از راهکارهای برون رفت از وضعیت خشکسالی های ۱۸ ساله است.

وی از همکاری خوب اداره کل منابع طبیعی استان در راستای پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری در شهرستان خوسف خبر داد و افزود: با توجه به پیگیری های مجمع نمایندگان استان و شخص حجت الاسلام و المسلمین عبادی، سفر آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به استان با اولویت آبخیزداری و آبخوان داری در آینده نزدیک انجام خواهد شد.

شفیعی یکی از مشکلات مردم در روستاها و مناطق عشایری را خشکسالی های ۱۸ ساله و تاثیر آن بر قنوات عنوان کرد و گفت: با توجه به اعتبارات پیش بینی شده از محل اعتبارات تملک دارایی ها و اعتبارات ملی اقدامات خوبی در راستای لایروبی قنوات انجام شده و این موضوع راه حل های کوتاه مدت می باشد که لازم است با صرفه جویی در مصرف آب، مکانیزاسیون و استفاده از آبیاری های قطره ای تا حد امکان از آب موجود به صورت بهینه استفاده شود.

وی در پاسخ به طرح موضوع آبرسانی به روستای شل آباد گفت: با توجه به پیش بینی اعتبار برای آبرسانی به این روستا در صورت تخصیص اعتبار این پروژه نیز شروع خواهد شد.

فرماندار خوسف ضمن تایید مشکلات مخابراتی در روستاهای این شهرستان گفت: مدیر منطقه ای مخابرات استان در زمینه ایجاد خطوط ارتباط مخابراتی برای روستاهای بالای ۱۰ خانوار و واگذاری تلفن ثابت در روستاهای بالای ۲۰ خانوار و راه اندازی مرحله دوم اینترنت روستایی قول مساعدی داده که با این کار بخش زیاد مشکلات روستاییان شهرستان در بحث مخابراتی مرتفع خواهد شد.

وی با اشاره به همکاری اداره کل عشایری استان و شهرستان در راستای تیغ زنی راه های عشایری افزود: برای راه روستای خرم نیز پیمانکار پروژه مشخص شده و عملیات اجرایی آن به زودی شروع خواهد شد.

به گزارش ایرنا در این دهگردشی مشکلات عشایر مناطق زرکش، چشمه موسی، چاه خره و روستاهای طوطی، شل آباد و خرم توسط معتمدین و شوراهای روستاها مطرح و راهکارهای رفع آنها بررسی شد.

مرکز شهرستان خوسف در ۳۵ کیلومتری بیرجند است./

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا