امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

مشروح کامل سخنرانی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بهمراه پرسش و پاسخ در جمع مردم بیرجند منتشر شد

مشروح کامل سخنرانی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بهمراه پرسش و پاسخ در جمع مردم بیرجند منتشر شد

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی (سه شنبه ۱۹ اسفندماه) در جمع مردم بیرجند: نباید در شناخت بصیرت به اسم‌ها و سوابق توجه کنیم بلکه توجه به حال فعلي افراد هنگام هرگونه شناخت، از جمله شاخص‌هاي اصلي امام خمینی(رحمه الله علیه) است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی (سه شنبه ۱۹ اسفندماه) در جمع مردم بیرجند که در محل مجتمع فرهنگی مذهبی ابن حسام برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) از بصیرت به عنوان شخاص دوران انقلاب اسلامی نامبرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری همواره در طول دوران انقلاب اسلامی تأکید فراوانی به بصیرت داشته‌اند.

بصیرت شاخص شناخت افراد در دوران انقلاب اسلامی

وی با بیان اینکه خطاب بصیرت مختص به گروه و یا قشر خاصی نیست، بیان داشت: داشتن بصیرت مربوط به همه عموم جامعه است، چراکه اگر بصیرت نباشد، انسان‌ها دچار غفلت می‌شوند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بصیرت تنها به معنای شناخت نیست، افزود: تنها شناخت در موضوعات و افراد کافی نیست، بلکه داشتن تقوا هم لازمه کار است.

وی با اشاره به اینکه در طول دوران اسلام و همچنین بعد از انقلاب اسلامی بخاطر برخی از افراد که شناخته شده هم بودن به خاطر عدم وجود بصیرت جنایت ها مرتکب شده‌اند، خاطرنشان ساخت: نباید در شناخت بصیرت به اسم‌ها و سوابق توجه کنیم، بلکه توجه به حال فعلي افراد هنگام هرگونه شناخت، از جمله شاخص‌هاي اصلي امام خمینی(رحمه الله علیه) است كه بايد بطور صحيح تبيين و همچنین مورد توجه مستمر قرار داشته باشد .

وی در ادامه افزود: در جریان فتنه ۸۸ هرکس که زاویه‌ای با انقلاب اسلامی پیدا کرد، به خاطر عدم بصیرت و تقوا در آنها بود.

حجت الاسلام عبادی در دیدار صمیمی با مردم بیرجند بیان کرد: در حوادث مختلفی که در طول دوران انقلاب اسلامی گذراندیم، مطمئن هستیم که عنایت ویژه خداوند و اهل بیت(علیه السلام) پشت سر این مملکت بوده است.

نماینده مردم بیرجند در مجلس در جمع مردم بیرجند اسفندماه 93

اسلام محور وحدت شیعه و سنی در انقلاب اسلامی بوده است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حفظ وحدت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اظهار داشت: وحدت شیعه و سنی در ایران اسلامی به خاطر اسلام و ارادات به اهل بیت‌(علیه السلام) بوده است.

وی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی قدرت اول خاورمیانه است، افزود: دشمنان اسلام، درصدند با راه‌اندازی گروهک‌های تروریستی از جمله داعش چهره دروغینی از اسلام به نمایش بگذارند.

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در خانه ملت یادآور شد: آمريكا و استکبار جهانی از گسترش اسلام در دنیا هراس دارند.

امام جمعه موقت بیرجند با پیام اخیر مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی اشاره کرد و یادآور شد: پیام رهبر معظم در بهترین شرایط ممکن دنیا بیان شد.

حجت الام عبادی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ايران بواسطه بصیرت و ايستادگي ۳۶ ساله ملت ايران، توانسته است وضعيتي را در افكار عمومي جهان بوجود آورد كه در تاثیری شگرف در گسترش اسلام در دنیا داشته است.

وی افزود: سید حسن نصرالله می‌گوید هرچه پیروزی در لبنان بدست آورده‌ایم مدیون رهنمودها و حمایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مواجهه با رژیم صهیونیستی پیروز اذعان حزب‌الله است، گفت: در جنگ‌ گذشته حزب‌الله با رژیم غاصب اسرائیل همه دنیا مشاهده کردند که چطور جوانان مقاومت جنوب لبنان را از تصرف این رژیم غاصب آزاد کردند.

نماینده مردم بیرجند در مجلس در جمع مردم بیرجند اسفندماه 93

پرسش و پاسخ مردم با حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در دیدار صمیمی مردم بیرجند در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این سئوال که منابع طبیعی مشکلاتی را برای روستاییان و کشاورزان ایجاد نموده است، بیان داشت: در اکثر دهگردشی‌های انجام شده، مردم نارضایتی‌های از منابع طبیعی داشتند که تاکنون هم در سطح استان و هم در سطح مجلس و ورزات‌خانه مربوطه پیگیری‌های صورت گرفته است.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه منابع طبیعی بر اساس نقشه جهات و علامت گذاری سال ۱۳۴۲ اعلام حریم می‌کند، اظهار داشت: شاید این نقشه و حریم برای مناطق شمالی کشور توجیه داشته باشد، ولی در منطقه بیابانی و خشک استان نیز که باید حمایت از کشاورزان و روستاییان صورت بگیرد، مناسب نیست.

وی در ادامه افزود: در این خصوص با رئیس کمیسیون منابع طبیعی و کشاورزی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگوهایی انجام گرفت تا در قانون اصلاحیه‌ای در این خصوص صورت بگیرد که کمیسیون نیز اصلاحیه لازم را تنظیم و قراراست در صحن علنی مطرح شود.

وی تأکید کرد: آنچه که مسلم است، این قانون اصلاح خواهد شد.

جزئیات راه آهن شرق کشور و پیگیری های صورت گرفته از سال ۹۱ تاکنون

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص راه آهن شرق، اظهار کرد: در سال اول نمایندگی پیگیری‌های جدی برای راه‌آهن شرق انجام گرفت که متاسفانه بنا به شرایط اقتصادی کشور رئیس جمهور سابق بخشنامه‌ای را مبنی بر عدم شروع طرح های عمرانی جدید را صادر کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: در سال ۹۲ نیز پیگیری‌ها ادامه داشت و نهایتا دولت به برای این پروژه بودجه مطالعاتی قرارد داد که بسیار امید بخش بود.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه در سال جاری در دیدار با آقای دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور برای اجرای مطالعات راه آهن خراسان جنوبی ۵۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص پیدا کرد.

وی با بیان اینکه برای اختصاص ردیف اجرایی به راه‌آهن شرق در بودجه ۹۴ تلاش‌های فراوانی از سوی نمایندگان استان و دیگر مسئولان صورت گرفت، اذعان داشت: در بودجه ۹۴ با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان برای راه آهن شرق کشور مورد تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بيان اينكه قرار گرفتن ردیف اجرایی راه آهن شرق کشور در شرايط تحريم و كاهش قيمت نفت صورت گرفته است، تصریح کرد: تصویب قطعی ردیف اجرایی راه آهن شرق از ارزش زيادي برخوردار است، چرا كه با این شرایط هر ساله به آن بودجه اي تزريق خواهد شد و امكان سرمايه‌گذاري خارجي نيز براي آن بوجود خواهد آمد.

حجت الاسلام در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص حذف برخی افراد از دریافت یارانه، گفت: متأسفانه سیستم آمارگیری در کشور دچار مشکل است و دولت آمار درستی ندارد.

نماینده مردم بیرجند در مجلس در جمع مردم بیرجند اسفندماه 93

حمایت از سرمایه گذاران تا آغاز ساخت کارخانه چدن در خوسف و اشتغال ۳۰۰ نفر در این پروژه

وی در ادامه در پاسخ به سئوال شفاهی یکی از مردم در خصوص اشتغال و سرمایه گذاری در استان دچار ضعف است، اظهار داشت: براساس اصل ۴۴ قانون اساسی دولت نمی‌تواند مستقیم صنعتی ایجاد کند و باید امور به بخش خصوصی واگذار شود.

نماینده مردم بیرجند در خانه ملت با اشاره به اینکه تاکنون پیگیری‌های زیادی برای درخواست‌های سرمایه‌گذاران داشته‌ایم، یادآور شد: برای پروژه سیمان باقران هر درخواستی که از طرف هیئت مدیره این کارخانه بوده پیگیری شده و برای این مجمتع نیز تسهیلاتی دریافت شده است.

وی افزود: این پروژه ۳۰ هزار سهام دار دارد که سالهاست که پیشرفت مناسبی نداشته و در حال حاضر براساس آخرین گزارشی که آقای اکبری، عضو محترم هیئت مدیره سیمان باقران اعلام کرده این پروژه در شش ماهه نخست سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

حجت‌الاسلام عبادی با اشاره به اینکه همواره اعلام کرده‌ایم برای رفع موانع و مشکلات سرمایه گذاران آمادگی داریم، اظهار داشت: هم‌اکنون پروژه احداث کارخانه چدن در شهرک صنعتی خوسف در حال اجرا است که طبق گفته مدیران آن در آذر و دی ماه سال آینده با اشتغالزایی مستقیم ۳۰۰ نفر به بهره‌برداری می‌رسد.

اقتصاد مقاومتی و نگاه به ظرفیت‌های داخلی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات خانه ملت به تأکید رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر وضعیت صنایع کشور که در بخشی از تأمین مواد اولیه و یا امکانات به خارج از کشور وابسته بوده‌اند، مناسب نیست.

وی ادامه داد: البته در همین وضعیت فعلی بخشی قابل توجهی از صنایع کشور که نیاز خود را از ظرفیت‌های داخلی تأمین می‌کند، شاهد روند رشد آنها هستیم. وی افزود: بطور مثال در حوزه لاستیک‌سازی الان وضعیت مناسبی داریم.

نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی از منطقه ویژه اقتصادی بیرجند و دفتر وزارت امور خارجه به عنوان زیرساخت‌های مهم اقتصادی استان نامبرد و اذعان داشت: اگر حمایت‌های لازم از این ها صورت بگیرد، مطمئنا آینده استان در حوزه اقتصادی، سرمایه گذاری و گردشگری متحول خواهد شد.

وی با بیان اینکه اخیرا نیز طی بازدیدی آخرین وضعیت فعالیت‌های صورت گرفته در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند مورد بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: در حوزه حمایت از سرمایه گذاران اقداماتی صورت گرفته و مدیران منطقه ویژه اقتصادی بیرجند نیز در این راستا اعلام آمادگی کرده‌اند.

طرح سئوال از وزیر نیرو و انتقاد از عدم شفافیت در طرح انتقال آب

حجت الاسلام عبادی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص خشکسالی و بحران آب در خراسان جنوبی، بیان داشت: طرح سئوال از وزیر نیرو طی اسفندماه امسال تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد و در این زمینه در خصوص بلاتکلیفی طرح انتقال آب و باروری ابرها و مشکلات آبی استان از وزیر سئوال شده است.

وی با بیان اینکه طرح مطالعات انتقال آب از سد دوستی در گذشته نیز پیگیری‌های در این زمینه صورت گرفته است، تصریح کرد: متأسفانه طی سالها اخیر به دلیل کاهش بارندگی و همچنین ساخت سد سلما در کشور افغانستان آب وردی به این سد کاهش یافته و مشکلاتی برای این سد نیز بوجود آورده است.

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در خانه ملت ادامه داد: هنوز شفافیت لازم در وزارت نیرو در خصوص حل مشکلات کم آبی و طرح انتقال آب به خراسان جنوبی مشاهده نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید آبخیزداری و آبخوان‌داری را در استان جدی بگیریم، گفت: مردم باید الگو صحیح مصرب آب را بسیار جدی بگیرند تا از این ذخیره آبی به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

وی در ادامه افزود: واردات آب مجازی، از دیگر برنامه‌های است که کارشناسان مربوطه در این زمینه در حال انجام فعالیت هستند که در این طرح آب موجود در حوزه استفاده می‌شود که از ارزش بسیار بالایی برخوردار باشد و دیگر اقلامی که نیاز بیشتری به آب دارند، وارد می‌شوند.

تذکر به وزیر رفاه در خصوص عدم توزیع صحیح سبدکالا

حجت الاسلام عبادی در ادامه در پاسخ به سئوالی در خصوص عدم توزیع صحیح سبد کالا به محرومین و نیازمندان، گفت: اعتراضات فراوانی از جانب مردم در تماس با ما اعلام شده و ما نیز این اعتراضات را به مسوولین ذی ربط انتقال داده ایم.

وی در ادامه بیان داشت: در همان ابتدای کار از طرف اینجانب تذکری به وزیر رفاه داده شد و خواستار توزیع صحیح و مناسب این سبد کالا شدیم.

افزایش بودجه وزارت آموزش و پروش در سال ۹۴

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص پیگیری مشکلات فرهنگیان، اعلام کرد: من از وزیر آموزش و پرورش راضی نیستم، وزیر بیشتر فکر می‌د که وزارت کشور در اختیارش هست تا وزارت آموزش و پرورش.

وی در ادامه افزود: البته امسال یک اقدام بی سابقه مجلس انجام داد و ۵ هزار میلیارد تومان به اعتبارات آموزش و پرورش در بودجه ۹۴ افزوده شد.

نماینده مردم بیرجند در خانه ملت در پاسخ به این سئوال که چقدر از انتصابات در استان رضایت دارید؟ گفت: انتصاب مدیران، براساس قانون اساسی در اختیار قوه مجریه است و قوه مقننه جنبه قانون‌گذاری و نظارت را بر عهده دارد.

حجت الاسلام عبادی در ادامه بیان داشت: بین نمایندگان استان شاید اختلاف سیاسی وجود داشته باشد، اما تفرقه نیست و تاکنون در مواردی با تلاش نمایندگان خراسان جنوبی اقدامات مناسبی نیز انجام شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص وحدت اصولگرایان، گفت: علاقه‌مند به همگرایی بین نیروهای اصولگرا هستم.

وی افزود: باید هدف حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره)، شهدا و اطاعت از رهبر معظم انقلاب اسلامی باشد و در این راستا هرچه وظیفه است، انجام می‌دهیم.

امام جمعه موقت بیرجند در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص رئیس جدید مجلس خبرگان، اظهار داشت: آیت‌الله محمد یزدی، انسانی، زرنگ و هوشیاری هستند و همواره در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی حضور داشته‌‌اند.

وی ادامه داد: نمایندگان خبرگان، انتخاب خوبی را انجام داده اند، و ایشان یکی از بهترین‌ها بودند که انتخاب شدند.

حجت الاسلام عبادی در ادامه در پاسخ به سئوالی در خصوص آخرین وضعیت زمین‌های موسویه بیرجند، گفت: آنچه که مربوط به حوزه دولت و بنیاد مستضعفان بوده پیگیری و رفع شده ولی موارد حقوقی شخصی در این بین وجود دارد که امیدواریم به‌زودی برطرف شود.

از پیگیری گازرسانی به اسدیه و قهستان تا اختصاص اعتبار به بیمارستان ۳۲ تختخوابی درمیان

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوالی که تاکنون چه اقداماتی برای شهرستان درمیان صورت گرفته، اظهار کرد: در این مدت آنچه که وظیفه بوده سعی و تلاش بوده که انجام بدهیم و بیان همه پیگیری‌ها نیاز به وقت بیشتری است.

وی در ادامه به پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص گازرسانی به اسدیه و قهستان اشاره کرد و بیان داشت: در این راستا اخیرا هم دیداری با مدیرعامل شرکت گاز استان داشته‌یم ا‌ایم و تأکید بر تسریع گازرسانی به این شهرستان و روستاهای آن بوده است.

حجت الاسلام عبادی همچنین از پیگیری‌ها در خصوص کارخانه قند قهستان خبر داد و اظهار داشت: مشکل اصلی کارخانه قند قهستان، عدم توجه مالکان آن به این کارخانه است، چراکه تاکنون پیگیری‌های زیادی هم در سطح بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان شده ولی حداقل اقدامات برای رایزنی به سازمانها و ادارات ارائه درخواست از طرف مالکان است.

وی افزود: در گذشته نیز برای تأمین چغندر قند با شرکت‌های سهامی زراعی پیگیری‌های انجام گرفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت از اختصاص اعتبارات لازم به منظور تأمین نیروی انسانی بیمارستان ۳۲ تختخوابی درمیان در بودجه ۹۴ خبر داد و خاطرنشان ساخت: بیمارستان شهرستان درمیان که در دولت قبل تکمیل و تجهیز شده بود، متأسفانه بدلیل مشکلات اعتباری نتوانست نیروی انسانی لازم را جذب نماید.

وی ادامه داد: در این راستا پیگیری‌های انجام شد و نهایتا در بودجه ۹۴ اعتبارات موبوطه به جذب نیروی انسانی برای بیمارستان ۳۲ تختخوابی درمیان در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه در دیدار با وزیر ارتباطات در خصوص مسائل بخش مخابراتی حوزه انتخابیه گفتگوهایی صورت گرفت، اظهار داشت: وزیر ارتباطات در این دیدار قول مساعد داد که تا پایان امسال تمامی روستاهای بالای ۵ خانوار استان که تلفن ندارند از نعمت تلفن بهره‌مند شوند و همچنین طی این مدت تمامی روستاهای بالای ۷۰ خانوار استان نیز اینترنت پرسرعت دریافت ‌کنند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا