امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

مشروح گفتگوی تلویزیونی حجت الاسلام عبادی/ نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: با وجود راه‌آهن، دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه و منطقه ویژه اقتصادی آینده بیرجند و خراسان جنوبی بسیار روشن و روبه رشد خواهد بود

مشروح گفتگوی تلویزیونی حجت الاسلام عبادی/ نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: با وجود راه‌آهن، دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه و منطقه ویژه اقتصادی آینده بیرجند و خراسان جنوبی بسیار روشن و روبه رشد خواهد بود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: با وجود راه‌آهن و منطقه ویژه اقتصادی، در آینده، بیرجند بارانداز شرق خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی و به نقل از خاورستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی شب گذشته در برنامه بانمایندگان سیمای خراسان‌جنوبی بابیان‌اینکه آینده خوبی را برای استان می‌بینم گفت: شاخصه‌های نیروی انسانی در استان بالاست.

وی بابیان‌اینکه منطقه ویژه اقتصادی می‌تواند استان را متحول کند افزود: اگر دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان خوب کارکند و مسوولین امکانات خوبی را در اختیار آن قرار دهند؛ ظرفیت دارد تا گردشگران و سرمایه‌گذاران فراوانی را به استان سرازیر کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه‌آهن اظهار کرد: در سال اول نمایندگی، پیگیری های راه‌آهن را انجام دادم که به دلیل بوجود آمدن تحریم‌ها، رئیس جمهور وقت دستور داده بود ردیف بودجه جدیدی وضع نشود.

عبادی ادامه داد: در سال دوم نمایندگی، برای راه‌آهن استان، ردیف مطالعاتی گرفتیم و در سال سوم نمایندگی نیز ردیف اجرایی گرفتیم.

وی بابیان‌اینکه آغاز عملیات راه‌آهن در سال ۱۳۹۴ خواهد بود خاطرنشان کرد: در این خصوص تا پای استیضاح وزیر راه‌وشهرسازی نیز پیش رفتیم.

با وجود راه‌آهن و منطقه ویژه اقتصادی، در آینده، بیرجند بارانداز شرق خواهد بود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس تصریح کرد: با وجود راه‌آهن و منطقه ویژه اقتصادی، در آینده، بیرجند بارانداز شرق خواهد بود.

عبادی در خصوص مشکلات ورزشی استان گفت: استادیوم ورزشی غدیر بیرجند باید تکمیل شود و این موضوع در سفر دکتر نوبخت به استان، پیگیری شد.

وی خاطرنشان کرد: از محل ماده ۱۸، اعتباراتی که با نظر نماینده مصرف می‌شود؛ برای سالن‌ها و استادیوم‌های ورزشی هر ۳ شهرستان حوزه انتخابیه (بیرجند، درمیان و خوسف) اعتبار در نظر گرفته شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بابیان‌اینکه صنایع در کشور وضع مطلوبی ندارد افزود: عمدتا مشکل صنایع مربوط به کمبود سرمایه در گردش است.

عبادی خاطرنشان کرد: در این خصوص، پیگیری‌هایی را انجام دادیم و برای صاحبان صنایع، تسهیلات گرفیتم.

وی با اشاره به کارخانه سیمان باقران ادامه داد: برای سیمان باقران ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات از بانک ملی گرفتیم، پیگیری وام‌های قبلی را انجام شد و این کارخانه به فرابورس رفت که در فرابورس افزایش سرمایه داد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف یادآور شد: موردی نبوده که مسوولان سیمان باقران به من مراجعه کرده باشند و پیگیری نکرده باشم.

اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان از محل بنیاد برکت برای استان

عبادی تصریح کرد: با پیگیری‌ها و دیداری که من و استاندار با مسوول بنیاد برکت داشتیم؛ توانستیم برای استان ۲۰۰ میلیارد تومان بگیریم.

وی اظهار کرد: هیچ بنگاه اقتصادی نبوده که به من مراجعه کند و درخواست تسهیلات از صندوق توسعه ملی و شرایط لازم را داشته باشد و برایش نگیرم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف با اشاره به خشکسالی در استان گفت: یکی از بزرگترین مشکلات استان خراسان‌جنوبی کمبود آب است و خشکسالی‌های ۱۷ ساله نیز به آن دامن زده است.

عبادی افزود: اولین اقدام در خصوص خشکسالی، استفاده بهینه و درست از منابع آبی موجود است.

وی اظهار کرد: در خصوص انتقال آب به استان، دیدارهای متعددی با وزیر نیرو در دولت گذشته و دولت فعلی انجام شد و این موضوع در حد مطالعات بود اما ما به این مطالعه راضی نبودیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر در خصوص مطالعه آب‌های فسیلی قول داده بود که این آب‌ها، رودخانه‌‎های جاری می‌باشد که در عمق بیش از هزار متری زمین از نقاط دور سرچشمه می‌گیرند که پیش‌بینی می‌شود آب شیرین فراوانی داشته باشد.

عبادی به بارورکردن ابرها اشاره و خاطرنشان کرد: در این خصوص، تا استیضاح وزیر نیرو پیش رفتیم.

وی در خصوص انتقال آب مجازی به استان گفت: انتقال آب مجازی یعنی فرآورده‌هایی را که آب فراوان نیاز دارد تولید نکنیم و سراغ صنایع و محصولات کشاورزی برویم که آب کمی می‌خواهد و آن را به استان وارد کنیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس در خصوص حل مشکل کارگران اظهار کرد: کارگران ما دچار مشکلات هستند و مخصوصا بازار کار وضعیت مطلوبی ندارد.

عبادی بابیان‌اینکه گاهی کارگران ساختمانی در ماه فقط سه روز کار پیدا می‌کنند افزود: وقتی بازار ساخت‌وساز مسکن راکد شود؛ این مشکلات بوجود می‌آید و دولت باید این مشکلات این بازار را پیگیری کند.

وی تصریح کرد: دولتی که مسکن مهر را قبول ندارد، باید طرح جایگزینی قرار دهد.

افرادی که کار آن‌ها فصلی است، باید صنایع دستی را به عنوان کار مکمل برگزینند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس تأکید کرد: افرادی که کار آن‌ها فصلی است، باید صنایع دستی را به عنوان کار مکمل برگزینند تا زمانی که کار نیست، خانواده از نظر اقتصادی مشکل نداشته باشد.

عبادی یادآور شد: کار نماینده، قانون‌گذاری و کار اجرایی برعهده دولت است.

کارگران مشاغل سخت باید در ۲۰ سالگی بازنشته شوند

وی متذکر شد: کارگران مشاغل سخت باید در ۲۰ سالگی بازنشته شوند ما دولت، یک سال این مصوبه را اجرایی نمی‌کرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس گفت: در روزی که قرار بود این موضوع از وزیر کار سوال شود؛ روز قبلش در دولت، آیین‌نامه‌ای اجرایی بسیارخوب و به نفع کارگر تصویب شد تا کارگران مشاغل سخت در ۲۰ سالگی بازنشسته شوند.

انتهای پیام/ ف

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا