امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

مشکلات آب استان روي ميز کميسيون انرژي مجلس

مشکلات آب استان روي ميز کميسيون انرژي مجلس

نماينده مردم شهرستان هاي بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با «خراسان جنوبي»با اشاره به تقديم سوال مشکلات کم آبي خراسان جنوبي به هيئت رئيسه مجلس گفت: اين سوال قبل از تقديم به هيئت رئيسه از سوي معاون وزير نيرو پاسخ داده شد اما چون قانع کننده نبود اواخر پارسال اين سوال به هيئت رئيسه مجلس ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از روزنامه خراسان جنوبی، طرح سوال درباره مشکلات کم آبي خراسان جنوبي در نوبت رسيدگي کميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي است. نماينده مردم شهرستان هاي بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با «خراسان جنوبي»با اشاره به تقديم سوال مشکلات کم آبي خراسان جنوبي به هيئت رئيسه مجلس گفت: اين سوال قبل از تقديم به هيئت رئيسه از سوي معاون وزير نيرو پاسخ داده شد اما چون قانع کننده نبود اواخر پارسال اين سوال به هيئت رئيسه مجلس ارائه شد.

به گفته حجت ‌الاسلام سيد «محمدباقر عبادي»، سال گذشته در روزهاي پاياني مجلس فقط مباحث بودجه مطرح و در سال جديد هم جلسه هاي مجلس از اواخر ماه قبل داير شد به همين دليل سوال هاي زيادي از نماينده ها هنوز بررسي نشده و تراکم آن زياد است. وي با اشاره به پيگيري هاي انجام شده در اين زمينه گفت: در هر صورت اين سوال در نوبت بررسي در کميسيون انرژي است و وزير نيرو به طور قطع به کميسيون مي آيد و بايد همراه با اسناد و مدارک در اين باره توضيح دهد و پاسخگو باشد.

به گفته وي، اين سوال در ۳ محور مطرح شده؛ محور اول درباره انتقال آب به خراسان جنوبي است که هم اکنون وزارت نيرو در مورد انتقال آب به خراسان جنوبي در بلاتکليفي به سر مي‌برد و جاي سوال است که طرح مطالعاتي اين استان کم آب تا چه زماني مي خواهد ادامه داشته باشد. وي تاکيد کرد: ما به دنبال شفاف سازي طرح انتقال آب هستيم که تاکنون در اين زمينه جواب قانع کننده اي از وزير نيرو دريافت نکرده ايم. وي محور دوم سوال از وزير نيرو را مربوط به باروري ابرها در خراسان جنوبي دانست و افزود: تاکنون پيگيري هايي از طريق وزارت نيرو انجام شده و وزير در اين باره قول شفاهي داده اما امسال خراسان جنوبي از عمليات باروري ابرها جا ماند.

وي افزود: براي عمليات باروري ابرها خراسان جنوبي با ۱۷ سال خشکسالي سهمي ازاين طرح ندارد و وزارت نيرو استان هايي را پرآب مطرح کرد که جاي تعجب داشت. نماينده مردم شهرستان هاي بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي به محور سوم سوال خود از وزير نيرو اشاره کرد و گفت: در برنامه پنجم توسعه اهدافي براي انتقال آب و مشکلات کم آبي خراسان جنوبي طراحي شده اما با اين که اين برنامه در حال اتمام است هنوز اهداف وزارت نيرو در مورد حل مشکلات کم آبي و طرح انتقال آب به خراسان جنوبي محقق نشده است.

وي تصريح کرد: تاکنون از طريق گفت و گو پيگير مشکلات کم آبي خراسان جنوبي بوده ام اما پاسخ وزارت نيرو براي حل مشکلات کم آبي استان قانع کننده نبود به همين دليل طرح سوال از وزير نيرو مطرح شد. به گفته وي، اگر در کميسيون انرژي مجلس به پاسخ قانع کننده اي دست يابيم و در اين زمينه وزير نيرو راهکارهاي روشن و قابل تحققي ارائه دهد از طرح اين سوال به صحن علني مجلس خودداري کرده در غير اين صورت تا آخرين مراحل قانوني براي رسيدن به نتيجه ادامه مي دهيم.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا