امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

مشکلات موسسه میزان و پدیده شاندیز در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی شد

مشکلات موسسه میزان و پدیده شاندیز در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی شد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ایرنا گفت: طی روز گذشته مشکلات موسسه مالی اعتباری میزان و پدیده شاندیز در کمیسیون اجتماعی مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر عبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا به اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس پیرامون مشکلات موسسه میزان و مشکلات سهامداران پدیده شاندیز، گفت: در این کمیسیون مشکلات سهامداران پدیده و موسسه میزان مطرح و ریشه یابی شد.

وی با بیان اینکه نمایندگان مردم پیش از این نگرانی هایی در خصوص مشکلات سپرده گذاران میزان و سهام داران پدیده شاندیز داشته اند، افزود: در این جلسه تاکید شده که از محل اعتبارات تزریقی بانک مرکزی به بانک صادرات برای پرداخت پول مردم، استان محروم خراسان جنوبی مورد تبعیض قرار نگیرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در این کمیسیون مقرر شد که همه استان ها در زمینه توزیع اعتبارات بانک مرکزی به بانک صادرات برای پرداخت بدهی مردم به صورت یکسان دیده شوند.

عبادی با اشاره به اینکه با انحلال موسسه مالی میزان، بانک صادرات متولی پرداخت پول سپرده گذاران است، گفت: به اذعان مسئولان متولی تاکنون سپرده های یک میلیونی و دو میلیونی مردم پرداخت شده و پرداخت سپرده های سه میلیونی در دستور بانک صادرات قرار گرفته است.

وی گفت: بیش از ۸۰ درصد سپرده گذاران موسسه میزان افرادی هستند که مبالغی زیر سه میلیون تومان دارند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از افراد که اقدام به سپرده گذاری کلان در موسسه میزان کرده اند، مشکلات حادتری دارند، گفت: چرا که این افراد خونه و زندگی خود را فروخته و در این موسسه سرمایه گذاری کرده اند.

عبادی گفت: در این کمیسیون تاکید شده که پرداخت بدهی های سپرده گذاران کلان موسسه میزان به صورت ویژه دیده شود.

وی با تاکید براینکه باید در بازپرداخت پول مردم و فروش املاک موسسه میزان تسریع شود، گفت: باید با متخلفین در این امر برخورد جدی صورت گیرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بررسی مشکلات سهامداران پدیده شاندیر به وزیر کشور واگذار شده در این رابطه نگرانی های از عدم تعامل مسوولان پدیده با مسوولان متولی وجود دارد.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا