امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

مشکل ساختار اقتصادی کشور به دلیل ناکارآمدی برخی مسئولان است

مشکل ساختار اقتصادی کشور به دلیل ناکارآمدی برخی مسئولان است

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه ساختار اقتصادی کشور به دلیل ناکارآمدی مسئولان است گفت: رئیس جمهور به سخنان دلسوزانه مسئولان نظام توجه کند.

به گزارش دفتر روابط عمومی نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن گرامیداشت ۲۶ مردادماه سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت: آزادگان شهیدان زنده ای هستند که رنج های بسیاری را متحمل شدند و امروز به عنوان گنج هایی در بستر جامعه وجود دارند.

وی به مناسبت های هفته اشاره کرد و افزود: روز عرفه و روز عید قربان از جمله مناسبت های هفته است که در این راستا روز عرفه از روزهای بزرگ خداوند و روز مناجات با خداوند است.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند بیان کرد: روز عرفه فرصت بزرگی است که باید این فرصت بزرگ را قدر بدانیم و از آن خارج نشویم، چراکه زمانی می رسد که انسان حسرت این روز را می خورد.

عبادی ۲۷ مردادماه را سالروز شهادت زائران خانه خدا به دست آل سعود در سال ۶۶ عنوان کرد و تصریح کرد: امید است خداوند ریشه آل صعود را از میان بردارد.

وی شهادت امام محمدباقر(ع)، کودتای ۲۸ مردادماه و بازگشت شاه به ایران و حکومت دکتر مصدق و بزرگداشت علامه مجلسی را از دیگر مناسبت های هفته عنوان داشت و خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مناسبت های هفته روز مساجد است که در این راستا شهرداری ها باید بهترین مکان ها را برای ساخت مساجد در نظر بگیرند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند یادآور شد: شهادت مسلم بن عقیل و روز صنعت هوایی از جمله مناسبت های هفته است که صنعت هوایی یکی از بزرگترین افتخارات ملت ما است و دولت آمریکا از این بابت بسیار نگران است.

عبادی ضمن گرامیداشت روز ابوعلی سینا و روز پزشک اظهار داشت: در سال های گذشته در بحث های درمانی در بیرجند اقدامات بسیار خوبی انجام شده است و دو بیمارستان رازی و حضرت ابوالفضل(ع) ساخته شده است که تجهیزات بسیار خوبی دارد.

وی با بیان اینکه در بحث بهداشت و درمان اقدامات اساسی انجام شده است افزود: در این راستا برای شمال شهر بیرجند نیز مجوز درمانگاه تامین اجتماعی گرفته و زمین مشخص شده است و امید است سریعتر ساخته شود تا مردم شمال شهر نیز از این نعمت برخوردار شوند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند به مسائل سیاسی اشاره کرد و گفت: در روزهای گذشته یکی از مباحثی که مطرح شد بحث مذاکره با آمریکا بود، در جمهوری اسلامی برخی تصور می کنند ما به دلیل یکدندگی و لجاجت با آمریکا مذاکره نمی کنیم در حالی که اینگونه نیست.

عبادی با اشاره به اینکه از ابتدای انقلاب در هر عرصه ای که لازم بوده است مذاکره با آمریکا صورت گرفته است بیان کرد: بنابراین اینکه امروز مقام معظم رهبری می فرمایند مذاکره با آمریکا لازم نیست بر اساس تجربه است چراکه آمریکایی ها با هیچ کشوری مذاکره عادلانه ای انجام نمی دهند و نمونه آن را در برجام می توان دید.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری آنچنان تیز بین هستند که آینده را می بینند تصریح کرد: همچنین دنیاشناسی و قدرشناسی مقام معظم رهبری بسیار بالا است .

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند گفت: هدف آمریکایی ها این است که یک ایران ضعیف و توسری خور می خواهند و می خواهد که ایران از نظر فناوری قوی نباشد و به لحاظ هسته ای پیشرفت نکند.

عبادی با بیان اینکه برنامه دشمن این است که در خاورمیانه هیچ کشوری از نظر فناوری و دفاعی از رژیم اشتغالگر بالاتر نباشد یادآور شد: مقام معظم رهبری در همان دوران که مذاکره انجام می شد بارها فرمودند «من به این گفت و گو خوشبین نیستم».

وی با بیان اینکه فرزندان ما شهید نشدند که ما سر برای آمریکا خم کنیم خاطرنشان کرد: راه نجات ما چیزی جز مقاومت نیست و همچنین بخش عمده ای از مشکلات کشور داخلی است.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه ساختار اقتصادی کشور به دلیل ناکارآمدی مسئولان است اظهار داشت: رئیس جمهور به سخنان دلسوزانه مسئولان نظام توجه کند.

عبادی با بیان اینکه موفقیت دولت را موفقیت نظام می دانیم یادآور شد: متأسفانه بانک مرکزی در دوران گذشته موسسات اعتباری را به بدترین شکل ساماندهی کرد که گاها برخی افراد متضرر شدند.

وی با اشاره به اینکه اگر در داخل درست عمل کنیم تحریم ها قابل مدیریت است خاطرنشان کرد: چراکه امروزه عمده کشورهای جهان این تحریم ها را محکوم کردند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه امروز می توان مانند کشور چین دلار مجازی را طراحی تا راحت بتوان این تحریم ها دور کرد گفت: سیاست ترامپ بی تجربه و کم خرد در دراز مدت تیشه به ریشه خود آمریکا می زند.

عبادی تصریح کرد: امروز باید همه ما این شرایط را تحمل کنیم و گروه های زیادی وحدت داشته باشند و قوه قضاییه نیز با مفسدان برخورد کند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا