امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

مشکل منابع طبیعی باید حل شود/ کمیسیون ماده واحده نیازمند احیا است

مشکل منابع طبیعی باید حل شود/ کمیسیون ماده واحده نیازمند احیا است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: آبخیزداری از واجبات خراسان جنوبی است چراکه روان‌آب‌ها در کویر رها است و باید جذب زمین شود و همچنین پنج برابر کمبود آب زیرزمینی را روان‌آب‌ها تشکیل می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص بازديد اعضای كميسيون كشاورزی، آب و منابع طبيعی مجلس شورای اسلامی گفت: خراسان جنوبی استانی مرزی و با شرایط اقلیمی سخت است.

وی افزود: نیاز است برای مرزبانی به روستاییان ماهیانه مبلغی پرداخت شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: آب آشامیدنی روستاهای استان با تانکر تأمین می‌شود و روستاییان یک قطره آب ندارند.

عبادی متذکر شد: مجلس و قوه مجریه باید با افرادی که در این‌گونه سختی‌ها قرار دارند با نرمی برخورد کنند.

وی گفت: منابع طبیعی روی زمین‌هایی که در وسط بیابان‌های خشکیده هستند و از پدران روستاییان نیز به آن‌ها ارث رسیده است، دست گذاشته و ادعا می‌کنند که نصف این زمین ملی است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: منابع طبیعی صاحبان این زمین‌ها را به دادگاه معرفی می‌کند و مالک زمین نیز باید هزینه‌ای بیشتر از قیمت زمین را بپردازد که بسیار رنج‌آور است.

عبادی با اشاره به این‌که ما اطمینان داریم قوانین مشکلی ندارد، اظهار کرد: یکی از کارهایی که باید به نتیجه برسد بحث منابع طبیعی است و مشکل آن مشخص شود که اگر در اجرای دستورات توسط مسئولان سخت‌گیری می‌شود، اصلاح شود؛ اگر مسئولان اختیاراتی ندارند، حل شود و همچنین اگر اختیاراتی دارند باید به آن عمل کنند.

وی ادامه داد: گاهی شاید بدنه قانون مشکلی داشته باشد که وظیفه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی است که آن را پیگیری کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که کمیسیون ماده واحده نیازمند احیا است، گفت: آبخیزداری از واجبات خراسان جنوبی است چراکه روان‌آب‌ها در کویر رها است و باید جذب زمین شود و همچنین پنج برابر کمبود آب زیرزمینی را روان‌آب‌ها تشکیل می‌دهد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا