امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

معاون علم و فناوری رئیس‌جمهور در نشست با مدیران و اساتید در بیرجند: شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان خراسان جنوبی را حمایت می‌کنیم

tm.aspxمعاون علم و فناوری رئیس‌جمهور گفت: از شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان خراسان جنوبی حمایت می‌کنیم، اما در توسعه فیزیکی قادر به کمک نیستیم.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل خبرگزاری فارس؛ سورنا ستاری در نشست نخبگان، اساتید دانشگاه، اعضای شورای علمی بنیاد نخبگان و اعضای کار گروه تخصصی خراسان جنوبی اظهار داشت: در راستای توسعه شرکت‌های دانش بنیان به حضور بخش خصوصی نیاز است و بخش دولتی در آن جایگاهی ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۵۲ هزار دانشجو در خراسان جنوبی وجود دارد، تصریح کرد: وجود فارغ‌التحصیلان زیاد و دانشجو در این استان یکی از پتانسیل‌های مهم استان است که می‌توان از آن استفاده کرد.

معاون علم و فناوری رئیس جمهور افزود: در حال حاضر تعداد پژوهشکده‌ها و آزمایشگاه‌ها در سطح کشور زیاد است، اما آنچنان که باید از آن استفاده نشده، بنابراین انتظار ساخت آزمایشگاه در استان را از ما نداشته باشید.

ستاری ادامه داد: وجود پژوهشکده‌های موجود در کشور طی این چند سال موفقیت چندانی کسب نکرده‌اند و این نشانه این است که روش‌های استفاده شده گذشته چندان مورد قبول واقع نشده است.

وی یادآور شد: از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کنیم که مسائل مربوط به استان با استفاده از پتانسیل نخبگان حل و فصل شود.

معاون علم و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: مسائل مربوط به استان در تهران قابل حل و فصل شدن نیست، بلکه باید توسط خود نخبگان استان حل شود و استان شما این پتانسیل را دارد.

ستاری با تاکید بر اینکه باید علمی‌تر و اجرایی‌تر به استان شما نگاه کنیم، اظهار داشت: شما باید تلاش کنید از تسهیلاتی که در قانون برای شرکت‌های دانش بنیان و امکانات معاونت علمی و فناوری اندیشیده شده است، به نحو احسنت استفاده کنید.

وی با اشاره به اینکه صادرات به افغانستان در این استان بسیار مهم است، تصریح کرد: در راستای این امر تلاش می‌کنیم نهایت حمایت را از شما داشته باشیم اما در ارتباط با توسعه فیزیکی قادر به کمک کردن به شما نیستیم.

معاون علم و فناوری رئیس جمهور افزود: برای ماندگاری نخبگان در خراسان جنوبی باید تمهیدات ویژه اندیشیده شود و این وظیفه بنیاد ملی نخبگان در استان‌ است و ما نیز شما را حمایت می‌کنیم.

ستاری با بیان اینکه امید است این سفر نتایج خوبی برای این استان داشته باشد، خاطرنشان کرد: هدف از ورود به این استان ارتباط نزدیک‌تر با بدنه معاونت علمی و فناوری بود و امید است بتوانیم مشکلات این حوزه استان را حل کنیم.

انتهای پیام/۶۹۰۲۲/ب۳۰

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا