معیار برای انتخاب نباید باند، فرد یا جناح سیاسی باشد/ فتنه 88 آغازی برای تحریم‌های بسیار شد

به گزارش رواپط عمومی دقتر نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی  شب گذشته در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی در جمع مردم شهر خوسف اظهار کرد: حادثه کربلا فتنه‌ای بود که در آن زمان اتفاق افتاد.

وی با بیان این‌که تا حادثه کربلا تشریح نشود وظیفه، بصیرت و چگونه عمل کردن را درک نخواهیم کرد، افزود: در زمان امام حسین (ع) عده‌ای دچار بی بصیرتی شده و بین امام حسین (ع) و استانداری ری، استانداری را انتخاب کردند اما یارانی دیگری نیز بودند که با بصیرت و شناخت کافی در کنار امام ماندند و عاقبت به‌خیر شدند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در فتنه سال 1388 نیز عده‌ای طرفدار کاندیدای خاصی بودند و معیار مشخصی برای انتخاب نداشتند.

عبادی عنوان کرد: معیار برای انتخاب نباید باند، فرد یا جناح سیاسی باشد. کجای قرآن گفته است معیار حق؛ باند، فرد یا جریان سیاسی است.

وی اظهار کرد: حق چیزی است که انسان با تأمل می‌فهمد و احساسات حزب‌گرایانه و باندگرایانه را که کنار می‌گذارد و بصیرت پیدا می‌کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در سال 1388 برخی بصیرت پیدا کردند و مسیر خود را تغییر دادند اما برخی بصیرت پیدا نکردند و باعث فتنه شدند و قلب نائب امام زمان (عج) را شکستند.

عبادی خاطرنشان کرد: در جریان فتنه سال 1388 آسیب‌های زیادی به کشور وارد و بسیاری از تحریم‌ها برعلیه کشور از این سال آغاز شد.

وی افزود: فتنه سال 1388پیام بسیار منفی برای دنیا و غربی‌ها داشت. در انتخاباتی که 80 درصد مردم شرکت کردند و انتخابات بی‌نظیری بود اگر فتنه ایجاد نمی‌شد باعث عقب رفتن کامل غرب در بحث هسته‌ای بود اما کار به جایی رسید که معکوس عمل کردند و گفتند ایران نقطه ضعف دارد و بیاییم تحریم ها را آغاز کنیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که فتنه‌ها بوده، است و خواهد بود، گفت: ان‌شاء‌الله تحریم‌ها با پیروزی ملت ایران شکسته خواهد شد.

تاکید بر اقتصاد بدون نفت

عبادی تایکد کرد: مقام معظم رهبری سال‌های زیادی است که به اقتصاد بدون نفت تاکید دارند اما هیچ کدام از دولت‌ها آن طور که باید و شاید بحث اقتصاد بدون نفت را جدی نگرفتند. مقام معظم رهبری روزی را می‌دیدند که نفت ما را تحریم کنند، درآمدهای نفتی نباشد و این اقتصاد دچار مشکل شود.

وی ادامه داد: نتیجه اتکای به اقتصاد نفتی و تحریم های ناشی از آن وارد شدن فشارهای سخت اقتصادی بر مردم است.بخشی از فشاری که به مردم وارد می‌شود مربوط به تحریم‌ها است و بخش دیگر مربوط به کوتاهی مسئولان است حتی گاهی اوقات اتفاقاتی می‌افتد که آدم مشکوک می‌شود نکند این کارها برای فتنه دیگری باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث افزایش قیمت بنزین، تصریح کرد: باید در این مورد روشنگری می‌شد و مردم را توجیه می‌کردند. باید در بحث مزایا و معایب این کار با مردم صحبت می‌شد مردم که غریبه نبودند. تا‌کنون کی مسئولان جمهوری اسلامی با کردم صادقانه صحبت کردند که مردم همراهی نکردند؟ این‌که مردم شب بخوابند صبح متوجه شوند بنزین گران شده است روش درستی نیست. اگر کسی می‌خواست مردم را ناراضی کند از این بهتر امکان نداشت.

عبادی گفت: این چه رفتاری بود که با مردم کردند؟ کجای این کار درست است؟ اصلا این اقدام قابل دفاع نیست. اطلاع‌رسانی، مردم را از خود دانستن و با مردم صحبت کردن بسیار مهم است.

وی اظهار کرد: ایراد، قصور و تقصیر در کارها وجود دارد اما گاهی برخی اتفاقات می‌افتد که انسان احساس می‌کند تعمدی در کار است. در بحث نفت که در حال حاضر تحریم شده‌ایم تمام کارشناسان نفتی اکنون می‌گویند اگر پتروپالایشگاه‌ها را توسعه می‌دادیم و نفت را تبدیل به فرآورده می‌کردیم اصلا نفت قابل تحریم نبود و دو برابر درآمدزایی از نفت داشتیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پول هایی که بعد از برجام از خارج آمد را اگر در خصوص احداث پتروپالایشگاه سرمایه‌گذاری می‌کردند اصلا قابل تحریم نبودیم. گاهی بعضی گلوگاه‌ها در دست افرادی است که با اقداماتی که انجام می‌دهند به ذهن انسان می‌رسد خدای ناکرده خیانتی صورت بگیرد. اما این ملت می‌داند که راه نجاتش پیروی از مقام معظم رهبری است.

عبادی گفت: به فضل الهی شاهد رسوا شدن فتنه‌گران، توطئه‌گران و تحریم‌گران خواهیم بود و جمهوری اسلامی با اقتدار پیش خواهد رفت.

تصویب راه‌آهن خراسان‌جنوبی علی‌رغم تحریم‌ها

وی با اشاره به این‌که یکی از خواسته‌های مردم خراسان‌جنوبی بحث راه‌آهن بود، خاطرنشان کرد: علی‌رغم تحریم‌ها راه‌آهن در مجلس تصویب شد و برای آن ردیف گرفتیم. دو سال است از طرف گناباد به بیرجند کلنگ‌زنی شده و حدود 60 کیلومتر دراین مسیر کار شده است. از سمت زاهدان نیز آغاز شده و طی ماه‌های گذشته شاهد آغاز بکار شدن احداث پروژه راه‌آهن از خراسان‌جنوبی بودیم که 25 میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  ادامه داد: همچنین دو میلیارد یورو وام از روسیه برای پروژه‌های مختلف وام گرفته شده است که700 میلیون یورو برای راه‌آهن بیرجند اختصاص پیدا کرد که از گناباد به بیرجند و زاهدان برود.

عبادی گفت: مبلغ 700 میلیون یورو برای راه‌آهن خراسان‌جنوبی کافی و طی سال‌های آینده پیشرفت حیرت‌انگیز راه‌آهن در استان را مشاهده خواهید کرد که ان‌شاءالله زیر ساختی برای توسعه اقتصادی در زمینه‌های معادن، گردشگری و صنعت باشد.

وی تاکید کرد: راه نجات ما این است که عُلقه‌ها به حزب‌ها، گروه‌ها و علاقه به دنیا ما را از راه مقام معظم رهبری جدا نکند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.