امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

منتخب مردم بیرجند در مجلس: محیط دانشگاه‌ها باید پویا، بانشاط و هدفمند باشد

منتخب مردم بیرجند در مجلس: محیط دانشگاه‌ها باید پویا، بانشاط و هدفمند باشد

حجت‌الاسلام عبادی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها برای دست‌یابی به علم، باید پویا، بانشاط و هدفمند باشد، گفت: دانشگاه تنها محل تحصیل علم نیست.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی،

حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر عبادی، منتخب مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان جنوبی، اظهار کرد: دانشجویان در تمام دوران‌های انقلاب در صحنه‌های حساس و سرنوشت‌ساز کشور حضور داشتند لذا اگر دانشجویان نبودند در بسیاری از زمان‌ها و مکان‌ها نمی‌توانستیم به موفقیت دست یابیم.

منتخب مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه جریان‌های دانشجویی روند بالندگی و رو به رشدی را در پیش گرفته، افزود: نه تنها علم بلکه همه کارهای انسان باید برای رساندن شخص به کمالات مورد استفاده قرار گرفته و آموزش داده شود چرا که دنیا مزرعه آخرت بوده و باید از دنیای فانی به عنوان ابزاری برای موفقیت خود در دنیای آخرت استفاده کرد.

عبادی کسب علم را زمینه‌ساز قدرتمند شدن کشور دانست و اظهار کرد: از تأثیرگذارترین افراد در بحث اخلاق و فضایل اخلاقی در دانشگاه‌ها روحانیت هستند.

مدیریت دانشگاه باید بتواند فضای فعالیت سیاسی را برای دانشجویان فراهم کند

وی با بیان اینکه مدیریت دانشگاه باید بتواند فضای فعالیت سیاسی را برای دانشجویان فراهم کند، افزود: منظور از فعالیت سیاسی دانشجویان حضور احزاب نیست بلکه باید فعالیت آزاد، مسالمت‌آمیز، عادلانه و عاقلانه داشته باشند.

منتخب مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به اینکه دانشگاه فقط محل تحصیل علم نیست بلکه محیط دانشگاه‌ها برای دست‌یابی به علم، باید پویا، با نشاط و به صورت هدفمند باشد، بیان کرد: تحصیل علم فرصتی برای توسعه شخصیت انسان است تا توانمندی‌های خود را در جامعه شکوفا کند.

روحانیت باید سرچشمه آزاداندیشی را به جوانان القا کنند

عبادی با بیان اینکه دانشگاه باید کانون تفکر و تبادل اندیشه و بستر نشاط و جوشش فکری در جامعه و کانون تفکر اجتماعی ـ سیاسی باشد، اظهار کرد: روحانیت باید سرچشمه آزاداندیشی را به جوانان القا کنند.

وی با اشاره به اینکه مدیریت دانشگاه باید فضای فعالیت عادلانه را برای تشکل‌ها ایجاد کند، عنوان کرد: فعالیت‌های سیاسی باید در دانشگاه‌ها به صورت سمینارهای علمی ـ سیاسی و آگاهی‌بخشی صورت گیرد که مناظره‌ یکی از این فعالیت‌ها است.

منتخب مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس اسلام را مکتب تفکر و اندیشه دانست و یادآور شد: روحانیت باید نگاه قداست علم، اندیشه، تفکر و همگرایی را در این محیط تقویت کنند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا