امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

منکر بزرگی صورت گرفته و باید همه اعضای آن اعلام موضع صریح و شفافی داشته باشند

منکر بزرگی صورت گرفته و باید همه اعضای آن اعلام موضع صریح و شفافی داشته باشند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود، گفت: با توجه به وقایع اخیر در بیرجند، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در آزمونی بزرگ قرار دارد، منکر بزرگی صورت گرفته و باید همه اعضای آن اعلام موضع صریح و شفافی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی عصر دیروز (۲۳ اردیبهشت) در نشست شورای استانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با تسلیت ایام شهاد امام موسی کاظم(علیه السلام) اظهار داشت: در قانون جدید امر به معروف و نهی از منکر که اخیرا به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، وظایف و ساختار ستاد به صورت جامع مشخص شده است.

 

وی افزود: یکی از طرح‌ها و اقدامات خوب مجلس نهم تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر بوده است.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه در قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر موارد حقوقی لازم مشخص شده است، بیان داشت: رسانه‌های غربی در زمان رسیدگی به این قانون سعی داشتند تا چهره خشنی از این طرح به مردم معرفی کنند تا جلوی تصویب این قانون را بگیرند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت در بخشی دیگری به بیان وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر در اجرای این قانون پرداخت و تأکید کرد: آسیب‌شناسی و ریشه‌یابی علل ترک معروف و ارتکاب منکر و زمینه‌سازی جهت مشارکت همه‌جانبه آحاد مردم و دستگاه‌های اداری و رسانه‌های عمومی در امور مربوط به فریضه امر به معروف و نهی از منکر از جمله موارد مهم در وظایف ستاد می‌باشد.

وی ادامه داد: در این قانون بر حمایت همه‌جانبه از اقدامات قانونی آمران به معروف و ناهیان از منکر تأکید شده است و بیان “حمایت همه‌جانبه” به معنای این‌است که همه دستگاه‌های عضو ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید برای پشتیبانی از آمران به معروف و ناهیان از منکر ورود کنند.

امام جمعه موقت بیرجند به جشن اخیر حاشیه‌دار یکی از دانشگاه‌های مرکز استان اشاره کرد و گفت: این جشن بیشتر شبیه به یک مراسم غیراخلاقی بود تا جشنی که مد نظر مردم بوده است.

حجت الاسلام عبادی خواستار موضع‌گیری شفاف مسئولان نسبت به منکرات در سطح جامعه شد و خاطرنشان ساخت: سکوت هیچ یک از اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر در برابر منکرات توجیه شرعی و قانونی ندارد.

وی با بیان اینکه باید اتفاقات اخیر فرهنگی در استان ریشه‌یابی شود، اظهار داشت: یکسال‌و‌نیم پیش جشنی در سالن شهیدین قاسمی بیرجند برگزار شد که متأسفانه حاشیه‌هایی به همراه داشت که همان موقع به مسئولان ذیربط تذکرات لازم داده شد و گفتند دیگر از این موارد اتفاق نخواهد افتاد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس بابیان اینکه مقام معظم رهبری در خصوص جنگ فرهنگی هشدارهای لازم را داده‌اند، یادآور شد: جنگ فرهنگی از جنگ نظامی و اقتصادی بالاتر است، چرا که حضور گستردگی وسیعی دارد.

وی در ادامه به اصل فرهنگ‌سازی در جامعه اشاره کرد و بیان داشت: باید اصل دفاع از قانون، فرهنگ‌سازی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود، گفت: با توجه به وقایع اخیر در بیرجند، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در آزمونی بزرگ قرار دارد، منکر بزرگی صورت گرفته و باید همه اعضای آن اعلام موضع صریح و شفافی داشته باشند.

گفتنی است، در پایان این نشست کلیپی از سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار اعضاى ستاد کنگره‌ى بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان به همراه فیلم‌های کنسرت‌های اخیر در شهر بیرجند به نمایش گذاشته شد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا