موفقیت ارسال ماهواره به فضا الگویی برای اقتصاد است/ آمریکایی ها دوران منحوس پهلوی را فراموش کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی  در گفت و گو با خبرنگار خاورستان، با تبریک ارسال موفقیت آمیز ماهواره نور به فضا توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: این که ما برای اولین بار ماهواره نظامی به فضا فرستادیم، پیام قدرتمندی برای دشمنان ایران اسلامی دارد.

وی افزود: آمریکایی ها و دشمنان قسم خورده بسیار علاقه دارند، ما از جهت نظامی ضعیف شویم چراکه زمانی که کشوری از لحاظ نظامی ضعیف شد و پیشرفت نداشت، استعمارگران هر بلایی که بتوانند، سر آن ملت در می آورند.

افزایش قدرت نظامی و دیپلماسی کشور با ارسال ماهواره به فضا

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: زمانی که از جهت نظامی ضعیف شویم، از جهت دیپلماسی نیز شکست خورده محسوب می شویم و حرفی برای گفتن نخواهیم داشت.

حجت الاسلام عبادی افزود: ارسال ماهواره به فضا، قدرت دیپلماسی، نظامی و بازدارندگی را افزایش داد و موجب دلگرمی مردم ایران شد.

وی تصریح کرد: ارسال ماهواره به فضا نشان می دهد دانشمندان بزرگی در کشور داریم و توانمندی علمی و فناوری ما بسیار بالا است.

موفقیت ارسال ماهواره به فضا الگو برای اقتصاد است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: ارسال ماهواره به فضا، اعتماد به نفس بسیار خوبی برای دانشمندان و دانشگاهیان ایجاد کرد و باعث ایجاد امیدورای در جوانان شد که می توانند قلّه های علم و دانش را فتح کنند.

حجت الاسلام عبادی افزود: در این جا اتصالی بین نخبگان و سیستم نظامی کشور ایجاد شده است که می تواند الگوی خوبی در سایر بخش ها به خصوص اقتصادی باشد یعنی می شود از نخبگان و صاحبان علم و فناوری کشور برای حل مشکلات استفاده کرد.

وی با بیان این که سپاه عهده دار امنیت انقلاب اسلامی است اظهار کرد: فضا از نقاط مهم در مباحث امنیتی امروز است و نتیجه حضور ما در فضا، اقتدار بیشتر انقلاب اسلامی است.

وعده های دشمنان را در برجام دیدیم

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این که توان نظامی و دفاعی ما هرگز قابل مذاکره نیست گفت: مگر دشمنان حاضرند در خصوص توان علمی و نظامی خودشان مذاکره کنند؟

حجت الاسلام عبادی افزود: وقتی دشمنان در خصوص توان دفاعی کشور صحبت می کنند، برنامه دارند تا ما را ضعیف و سپس حمله کنند.

وی اظهار کرد: این که دشمنان باغ سبزی نشان می دهند، در قالب حرف است و در عمل در برجام دیدیم چیزی عاید ما نمی شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در زمینه دفاعی باید مقتدرانه پیش رویم چراکه زمانی که دشمنان بیینند مقتدرانه پیش می رویم، خودشان ناامید می شوند اما اگر عقب برویم، آن ها جلو می آیند و طلب های جدیدی از ما خواهند داشت چراکه مشکل دشمنان با ما، اساسی است و آن ها منافعشان اقتضا می کند، انقلابی در ایران وجود نداشته باشد و ما مستقل نباشیم.

آمریکایی ها دوران منحوس پهلوی را فراموش کنند

حجت الاسلام عبادی افزود: حتی اگر انقلاب هم نباشد، منافع آمریکا اقتضا می کند ایران کشوری ضعیف باشد چراکه وابستگی تمام عیار ما را می خواهند و مسائل هسته ای و موشکی بهانه است.

وی اظهار کرد: وقتی نگرانیِ دشمنان از یک موضوع رفع شد سراغ بحث دیگری می روند چراکه نظر آن ها این است حتی آب خوردن ما با اجازه آن ها باشد اما این را هرگز عزّت ذاتی ایرانی و دین اسلام نمی پذیرد و هرگز آن ها چنین چیزی را نخواهند دید و باید دوران منحوس پهلوی را فراموش کنند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.