نسخه شفابخش مشکلات اقتصادی توجه به جهش و رونق تولید است

به گزارش روابط عمومی ذفتر نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با خبرنگار تسنیم ، با اشاره به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری شعار امسال را در راستا و تکمیل کننده شعار سال قبل که رونق تولید بود انتخاب کردند و با توجه به تحریم علیه ایران که هم از نظر اقتصادی تاثیرگذار بوده و از سویی دیگر فروش و قیمت نفت کاهش یافته انتخاب این شعار بسیار زیباست.

وی افزود: نفتی که تاکنون به فروش می‌رساندیم در حال حاضر قیمت آن کاهش یافته و این پایین آمدن درآمد نفتی در سطح جامعه اعم از پروژه‌های عمرانی و درآمدها خود را نشان خواهد داد و تنها راه درمان اقتصادی کشور این است که باید دولت توجه ویژه و بیشتری به بنگاه‌های تولید کند تا تولید افزایش یابد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که دولت تولید را افزایش دهد به تبع اشتغال بیشتری هم ایجاد می‌شود و در نتیجه درآمدهای کشور افزایش می‌یابد و هنگامی که درآمدها بیشتر شود پشتوانه پولی و مالی هم در کشور افزایش پیدا می‌کند.

عبادی بیان کرد: در سال‌های گذشته رونق تولید رقم خورده و حال نوبت این است که دولت به جهش تولید توجه کند. در حال حاضر ایران به کشورهای عضو اوراسیا پیوسته و این خود اتفاقی خوب برای کشور و دستاورد بزرگی است و در این راستا سهولت زیادی نسبت به صادرات کالا می‌شود چرا که زمینه زیرساختی و روابط بین المللی وجود دارد.

وی گفت: یکی از استان‌های کشور روزانه 150 کانتینر خیار سبز تولید و به کشور روسیه صادر می‌کند این در حالی است که این استان جزو استان‌های کم آب اما با بهرهوری بالاست. ما نیز در خراسان جنوبی می‌توانیم این موضوع را سرمشق قرار داده و با روش کشاورزی گلخانه‌ای تولید بالا را در کشور رقم بزنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشاورزی یکی از بخش‌هایی است که می‌توان با بهره‌وری از آب رونق و جهش تولید را رقم زد گفت: امتیاز کشور ایران این است که تنوع تولید در آن زیاد است.

عبادی بیان کرد: بعد از انقلاب تحریم‌ها نسبت به ما نه تنها اثر نداشته بلکه سبب شده بیشتر رشد کنیم که علت سرپا ایستادن ایران با وجود تحریم‌های ظالمانه و چندین ساله به دلیل اتکا به دانش بومی و تنوع در تولید است و در حال حاضر چاره برون رفت از مشکلات اقتصادی جهش تولید، توجه به تولید است و باید دولت در مسیر تولید، موانعی که مانع رونق و جهش تولید می‌شود برطرف کند.

وی با بیان اینکه ضرورت کشور اقتصاد بدون نفت است و تحریم‌ها زمینه ساز شد تا اقتصاد بدون نفت را اجرایی کنیم عنوان کرد: در سالیان سال اقتصاد مبنی بر نفت سبب شده بر تولید اهتمام کمتری داشته باشیم و این موضوع ناخودآگاه رقم می‌خورد چرا که کشوری که نفت دارد کمتر به سمت نخبگان می‌رود، اما راه چاره فعلی اقتصاد بدون نفت تکیه بر تولید، جهش و رونق تولید، برطرف کردن موانع و توجه از ظرفیت نخبگان است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه جلسه روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود یا خیر گفت: تاکنون دو جلسه غیر رسمی به صورت ویدئو کنفرانس داشتیم چرا که تعداد زیادی از نمایندگان مبتلا به کرونا ویروس بودند و براساس پروتکل وزارت بهداشت برنامه بر این قرار  بود روز یکشنبه 10 فروردین جلسه مجلس برگزار شود ماهم اعلام آمادگی کردیم، اما با توجه به افزایش شیوع کرونا ویروس طبق پروتکل وزارت بهداشت عدم برگزاری جلسه روز یکشنبه مجلس اعلام و مقرر شد دو هفته آینده جلسه مجلس شورای اسلامی برگزار شود.

وی در پاسخ به اینکه مردم برایشان سوال پیش می‌آید که حضور نماینده در این روزها در حوزه انتخابیه چگونه است گفت: باتوجه به شیوع گسترده این ویروس، مسئولان اگر جلسات کاری ضروری دارند باید در آن حضور یابند در غیر این صورت از حضور از جلسات خودداری کنند این جزو پروتکل وزارت بهداشت است اما ما نماینده مردم هستیم و با همه این وجود بیکار ننشسته و همان ابتدا شیوع ویروس که خراسان جنوبی با کمبود ماسک دستکش مواجه بود چند بار با وزارت بهداشت تلفنی صحبت و پیگیری‌هایی برای استان انجام دادیم.

عبادی افزود: علاوه بر تماس با وزارت بهداشت با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، فرمانداران حوزه انتخابیه صحبت و پیگیری‌های لازم را انجام دادیم و مردم هم باید بدانند در این شرایط از رفت و آمدهای غیرضرور باید خودداری کنند تا هرچه زودتر این ویروس ریشه کن شود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.