امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت‌الاسلام عبادی در گفتگو با فارس: دیپلماسی جدید ایران کار آمریکا را سخت کرده است / مشکل تهران واشنگتن تنها مساله‌ هسته‌ای نیست

حجت‌الاسلام عبادی در گفتگو با فارس: دیپلماسی جدید ایران کار آمریکا را سخت کرده است / مشکل تهران واشنگتن تنها مساله‌ هسته‌ای نیست

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی روش‌های دیپلماسی دولت جدید را سبب ایجاد فضاهای جدید در مذاکرات هسته‌ای عنوان کرد و گفت: مشکل اساسی ما با آمریکا در مباحث فرهنگی و ایدئولوژی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقرعبادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند در ارتباط با مذاکرات جدید ایران با گروه ۵+۱ اظهار داشت: با توجه به روش‌های دیپلماسی جدیدی که دولت جدید در پیش گرفته است فضاهای جدید در مذاکرات هسته‌ای به وجود آمده است.

وی تصریح کرد: من به این مذاکرات، حداقل در کاهش تحریم‌ها خوش‌بین هستم.

سیاست برد – برد در مذاکرات هسته‌ای

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که راهبرد خوبی که در این مذاکرات می‌تواند جواب دهد سیاست برد – برد است، متذکر شد: این بدین معنی است که این مذاکرات باید به گونه‌ای باشد که هم برای غرب و هم برای ایران بردی داشته باشد.

عبادی با اشاره به این‌که اروپایی‌ها به ویژه شرکت‌های خصوصی آن علاقه‌ای به ادامه تحریم‌ها ندارند، افزود: ادامه تحریم‌ها سبب ایجاد شکاف در بین اروپایی‌ها و آمریکا می‌شود.

وی اضافه کرد: ادامه تحریم‌ها برای اروپایی‌ها نگران‌کننده است چرا که راضی نگه‌داشتن کشورهای دیگر در رابطه با تحریم ایران برای آنها بسیار هزینه‌بر و مشکل است.

چراغ سبز ایران تحریم‌ها را شکننده می‌کند

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: با یک چراغ سبز از طرف ایران تحریم‌ها شکننده می‌شود.

عبادی با بیان این‌که با ادبیات دیپلماسی جدید دولت، کار برای آمریکا بسیار سخت شده است، یادآور شد: مردم آمریکا افکارشان از این ادبیات جدید متاثر شده است بنابراین آمریکا به ناچار در برابر ایران نرم‌تر برخورد می‌کند وگرنه باید به مردم خود پاسخگو باشد.

وی به برخورد قاطعانه ایران در عرصه‌های بین‌المللی اشاره کرد و گفت: ایران باید برای رسیدن به حقوق خود تلاش کند ولی در همه حال باید لبخند دیپلماسی خود را بر لب داشته باشد.

مشکل ایران با آمریکا تنها مشکل هسته‌ای نیست

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی رفتار ذلیلانه در برابر غربی‌ها را سبب طرح درخواست‌های جدید از طرف آنها خواند و افزود: رفتار ایران نباید به گونه‌ای باشد تا غربی‌ها را راضی نگه‌دارد بلکه باید طوری باشد که به آنها بهانه ندهد و آنها را وادار به رعایت حقوق ایران کند.

عبادی در پاسخ این سوال که آیا روابط ایران و آمریکا با حل مسئله هسته‌ای رفع خواهد شد؟ گفت: به طور حتم نوع دیپلماسی ایران با آمریکا در حل مسئله هسته‌ای تاثیرگذار است ولی مشکل ما با آمریکا فقط در موضوع هسته‌ای نیست.

وی ادامه داد: مشکل اساسی ما با آمریکا در مباحث فرهنگی و ایدئولوژی است و نوع نگاه ما به زندگی با آمریکا به طور کامل فرق دارد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: به طور حتم ایران با روش‌های دیپلماسی جدید می‌تواند آمریکا را وادار به عقب‌نشینی کند و خیلی از هزینه‌های خود را که از طرف تحریم‌ها به ایران تحمیل می‌شود را کاهش دهد.

انتهای پیام/۶۹۰۲۲/ج۴۰/پو۳۰۰۲

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا