امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: دست بردن در قوانین منابع طبیعی یک شمشیر دولبه است

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: دست بردن در قوانین منابع طبیعی یک شمشیر دولبه است
حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در دیدار با مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته منابع طبیعی، اظهار داشت: کشور ایران در زمینه منابع طبیعی مشکلات بسیاری دارد ما با فاجعه زیست محیطی روبه رو هستیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی تصریح کرد: دست در قوانین منابع طبیعی یک شمشیر دولبه است چرا که با کوچکترین تغییرات، ممکن است به نفع سودجویان و یا به ضرر محروم‌ترین قشر جامعه یعنی کشاورزان شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: منابع طبیعی ثروت بزرگی برای کشور است و به شخص و نسل خاصی تعلق ندارد.

عبادی گفت: بر اساس سوالات پرسیده شده ازنمایندگان استان‌ها میزان نارضایتی مردم استان از تعیین زمین‌های منابع طبیعی نسبت به سایر استان‌ها بیشتر است.

IMG_0432

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از اقدامات اخیر این سازمان افزود: به دلیل رشد جمعیت و کاهش میزان بارندگی اگر بخواهیم زمین‌ها را واگذار کنیم به نسل آینده ضربه وارد می‌شود.

حبیب الله شریفی، متذکر شد: باید کشاورزان را به سمت بهره‌وری هدایت کنیم و آبیاری قطره‌ای و کاهش تخریب پوشش گیاهی را به آنان آموزش دهیم.

وی با اشاره به خشکسالی‌های اخیر استان افزود: اگر روند واگذاری زمین افزایش یابد خدمت‌رسانی آب و برق به این زمین‌ها با مشکل مواجه می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به کمبود منابع آبی و کاهش میزان بارندگی در استان یادآور شد: برای بهبود مشکل آب می‌توان هرز آب‌ها را به محل‌های آبخیزداری تبدیل کرد.

شریفی ادامه داد: کارشناسان معتقدند با این کار می‌توان نیاز به آب استان را تا چند سال آینده تامین کرد ولی نیازمند اعتبار است.

IMG_0433

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا