امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نشست صمیمی نماینده مردم بیرجند با رسانه های استان؛ زمانی که رسانه ها را از نمایندگان بگیرند/ وقتی گوش شنوایی وجود ندارد!

نشست صمیمی نماینده مردم بیرجند با رسانه های استان؛ زمانی که رسانه ها را از نمایندگان بگیرند/ وقتی گوش شنوایی وجود ندارد!

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف با تاکید بر اینکه اگر رسانه ها را از نمایندگان بگیرند بسیاری از کارها انجام نمی شود، گفت: در حال حاضر گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات پروازهای استان وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از شبستان، دیدار مدیران رسانه های خراسان جنوبی با نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی دیروز عصر (۸ اردیبهشت) در فضایی صمیمی برگزار شد.
حجت الاسلام سیدمحمد باقر عبادی که با انرژی خاصی در این جمع دوستانه حضور یافت، قبل از سوالات خبرنگاران با تاکید خاصی گفت: اگر رسانه ها را از نمایندگان مجلس بگیرند، بسیاری از کارها انجام نخواهد شد.
و این موضوع به خوبی اشراف کامل یک نماینده مجلس را در باب اهمیت وجودی رسانه ها را مشخص کرد؛
وی با تاکید بر اینکه نماینده مجلس درد مردم را می گوید و گاهی ایرادهایی را طرح می کند که شاید برای برخی مدیران خوشایند نباشد اما نمایندگان مجلس با طرح بعضی از مسائل، تلاش می کنند تا یک مطالبه عمومی ایجاد شود.
نمایندگان مجلس مطلبی برای پنهان کردن از رسانه ها ندارند
حجت الاسلام عبادی افزود: نمایندگان مجلس مطلبی برای پنهان کردن از رسانه ها ندارند جزء برخی مباحث که برای عدم سوء استفاده دشمن نباید به صورت شفاف بیان شود.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ سرمایه ای بالاتر از صداقت نیست، از رسانه ها خواست عبارات و سخنان مسئولان را همانگونه که هست منعکس کنند چرا که تکذیبه دادن بعد از درج و انتشار یک خبر، هزینه ها و حساسیت های خاص خود را دارد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین به کمبود اعتبارات عمرانی کشور اشاره ای کرد و گفت: با این وجود، مطالبات بسیار زیاد است بنابراین نقش رسانه ها در ایجاد فضایی همراه با امید و نشاط نسبت به آینده بسیار مهم و غیرقابل انکار است.
رسانه ها جهت گیری کارها را از رهبر معظم انقلاب الگو بگیرند
وی همچنین از رسانه ها خواست جهت گیری کارهای خود را از رهبر معظم انقلاب، بگیرند نه از رسانه های بیگانه.
حجت الاسلام عبادی در پاسخ به سوالی درخصوص روند کند تغییر و یا ابقای مدیران دولت نهم و دهم در دولت یازدهم در استان خراسان جنوبی گفت: برای تغییر مدیریت ها باید هرچه سریعتر تکلیف مدیران مشخص شود؛ برخی از مدیران که شایستگی و انگیزه کار کردن را دارند باید ابقا شوند و مدیرانی که عملکرد ضعیف دارند و یا سلامت آنها محل بحث است، با مدیرانی شایسته جایگزین شوند.
وی با تاکید بر اینکه مسیر تغییر و تحولات باید در مسیر ولایی باشد نه جناحی، خاطرنشان کرد: نمایندگان ورود جزیی به بحث تغییر و تحولات مدیران نمی کنند.
۲ مسیر پیش روی راه آهن خراسان جنوبی
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس در ادامه درخصوص بحث راه آهن استان خراسان جنوبی نیز گفت: راه اندازی راه آهن در استان در ۴ سفر دولت نهم و دهم به خراسان جنوبی به تصویب رسیده است و در حال حاضر به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.
وی با اشاره به رایزنی نمایندگان استان با وزیر راه دولت قبل و رفع تمامی موانع برای شروع کار احداث راه آهن افزود: پس از حل تمامی موانع پیش روی راه آهن استان در دولت قبل، به دلیل مشکلات تحریم، رئیس جمهور دهم بخشنامه ای مبنی بر عدم شروع طرح های عمرانی جدید را صادر کرد.
حجت الاسلام عبادی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر دو مسیر برای احداث راه آهن خراسان جنوبی وجود دارد، اظهار داشت: یک مسیر ملی است که شمال شرق را جنوب شرق متصل می کند و معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور روی آن نظر مساعد دارد.
وی تاکید کرد: همچنین مسیر دیگری که در بُعد ملی روی آن کار نشده است ولی در بُعد منطقه ای بسیار خوب، کوتاه ترین و ارزان ترین مسیر در حال حاضر است، مسیر طبس به بیرجند است.
وی با اشاره به اینکه با توجه به محدودیت اعتبارات عمرانی کشور، در حال حاضر مسیر دوم که از نظر منطقه ای حائز اهمیت است پیشنهاد شده است، اظهار امیدواری کرد: با بهبود وضعیت اعتبارات کشور در آینده؛ مسیر ملی راه آهن شمال شرق به جنوب شرق با توجه به اهمیت آن در بُعد ملی حتما در آینده اجرایی خواهد شد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این دو مسیر هیچ منافاتی با هم ندارند، یادآور شد: در حال حاضر احداث راه آهن طبس به بیرجند به دولت پیشنهاد شده است.
وی بیان کرد: در سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به شهرستان طبس، دکتر لاریجانی قول مساعد برای رایزنی احداث راه آهن با وزیر راه را داد.
انصراف مردم از دریافت یارانه کمتر از انتظار دولت بود
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار شبستان مبنی بر تصمیم واضح و شفاف دولت در دور دوم هدفمندی یارانه ها با توجه به تعداد کم انصراف دهندگان از دریافت یارانه گفت: واقعیت این است که انصراف مردم از دریافت یارانه از حد انتظار، کمتر بود و دولتمردان نیز با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، باید تلاش کنند تا اعتماد مردم به آنها بیشتر شود.
وی به افزایش ناگهانی حامل های انرژی نیز اشاره داشت و افزود: به عنوان نماینده مردم، مشاهده می کنم که مردم تحت فشار تورم هستند و بیکاری بسیار زیاد است، افزایش ۳۰۰ تومانی قیمت بنزین در نگاه اول شاید زیاد نباشد اما برای مردم این افزایش ناگهانی سنگین است.
حجت الاسلام عبادی یادآور شد: دولت در هنگام ثبت نام مردم در دور دوم ثبت نام هدفمندی یارانه ها از شناسایی ۱۰ میلیون نفر برخوردار خبر داده بود ولی بعد از اتمام ثبت نام اعلام کرد که کسی را حذف نخواهیم کرد.
توجه به فرهنگ از نگاه برخی مدیران در رده های سوم و چهارم اولویت است
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درخصوص شعار سال رهبر معظم انقلاب “فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی” گفت: رهبر معظم انقلاب بسیار هوشمندانه در جریان تمام امور کشور هستند و با توجه به فشار اقتصادی که بر مردم وارد شده است، اقتصاد را در ابتدای شعار امسال مطرح فرموده اند چرا که این مهم در سال گذشته نیز محقق نشده است.
وی با انتقاد از اینکه برخی از مدیران توجه به فرهنگ را در رده سوم و یا چهارم اولویت های خود قرار داده اند، اظهار داشت: تمام امور از جمله سیاست، اقتصاد، مسائل اجتماعی، فرهنگی، امنیتی، تمامیت ارضی، کارآمدی سیستم های اجرایی به فرهنگ ارتباط پیدا می کند.
وی خاطرنشان کرد: کشورهایی که برای فرهنگ مردم برنامه ریزی می کنند بسیار موفق هستند و در ایران علی رغم تمامی تاکیدات، آنگونه که باید به این مهم توجه نشده است.
وی در ادامه درخصوص مشکلاتی که برای جذب سرمایه گذار در این استان وجود دارد، افزود: آنچه مسلم است در سیستم اداری استان، علائمی از مریضی مشاهده می شود به گونه ای که یک سرمایه گذار در عرصه فولاد بعد از مدت ها رایزنی هنوز در واگذاری و تملک زمین با مشکل مواجه است.
گوش شنوایی برای رفع مشکلات پروازهای استان تاکنون وجود نداشته است
وی در زمینه مشکل کمبود پروازهای استان نیز اظهار داشت: در حال حاضر از پروازهای استان راضی نیستم و حتی به وزیر راه نیز در این زمینه اخطار داده ام و در اواخر سال گذشته نیز به اتفاق استاندار، به سازمان هواپیمایی کشور، شرکت آسمان و ماهان رفته و در این خصوص مذاکراتی داشتیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت با تاکید بر اینکه تاکنون گوش شنوایی برای رفع مشکلات پروازهای استان پیدا نکرده ایم، گفت: فرودگاه بیرجند باید حداقل روزی دو پرواز داشته باشد.

وی اظهار امیدواری کرد: با مساعدت دولت این مشکل برطرف شود.

پایان پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا