امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس :لزوم توجه دولت به اشتغال از طریق صنایع دستی برای روستاییان

نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس :لزوم توجه دولت به اشتغال از طریق صنایع دستی برای روستاییان

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با تاکید بر توجه به موضوع صنایع دستی در بحث اشتغال گفت: صنایع دستی می تواند برای هرکسی یک ابزار کمکی در کنار کشاورزی و دامپروری باشد و اگر کسی نیاز به آموزش داشته باشد دستگاه ها موظف هستند این آموزش ها را به متقاضیان بدهند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد باقر عبادی در جمع مردم روستاي فورگ از توابع شهرستان درميان با اشاره به بودجه سال ۹۷ در مجلس گفت: نمایندگان استان ۷۵ میلیارد تومان به اعتبارات عمرانی استان افزودند.
وی افزود: این بودجه که مربوط به اعتبارات تملک دارایی در استان است در پروژه های مختلف هزینه می شود و خودش را نشان خواهد داد.
نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اشتغال مشکل اول کشور است و چیزی مهم تر از آن وجود ندارد گفت: در مجلس مصوب شد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار تسهیلات برای اشتغال به کسانی که طرح کارآفرینی دارند اختصاص پیدا کند.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی افزود: این تسهیلات در روستاهای مناطق مرزی با سود ۴ درصد و بقیه روستاها با سود ۶ درصد تخصیص داده می شود.
وی با بیان اینکه مشکلی که در ذهن همه مردم است چون در قرن اخیر اقتصاد دولتی بوده است همه دنبال این هستند که جایی کارمند و استخدام بشوند متذکر شد: این درحالی است که دولت باید کوچتر بشود و هزینه های دولت کاهش پیدا کند و طبیعتا باید بخش خصوصی فعال شود و هر طرح و برنامه ای که دارد اجرا بشود.
نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در این مجلس به همراه چند نماینده دیگر فراکسیون فرش و صنایع دستی را تشکیل دادیم افزود: در این فراکسیون طرحی تهیه شد و به تصویب مجلس رسید که در آن قالیبافان و کسانی که در بخش صنایع دستی فعالیت می کنند مورد حمایت دولت قرار بگیرند.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی تصریح کرد: خدماتی از قبیل اعطای وام برای مسکن تا کمک برای عرضه محصولات و بیمه تامین اجتماعی را دولت موظف شده انجام بدهد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه محصول این منطقه زرشک است می تواند کسی از این وام استفاده کند و کارخانه بسته بندی زرشک را راه اندازی کند.
نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به ارائه نمونه ای در همین زمینه پرداخت و گفت: جوانی در یکی از روستاهای اراک مبل سازی را یاد گرفت و کارگاه آن را ایجاد کرده و نه تنها بازار تهران را در دست گرفته بلکه در روستاهای اطراف آنجا همه شاغل شده اند و کسی بیکار پیدا نمی شود.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی اضافه کرد: باید به این نمونه ها توجه کرد چون ظرفیت دستگاه های دولتی برای فراهم کردن اشتغال فارغ التحصیلان همه دانشگاه ها امکان پذیر نیست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه راه آهن زیرساخت مهمی برای اشتغال است گفت: خیلی از معادن و صنایع در راه اندازی دچار مشکل هستند چون راه آهن وجود ندارد حتی برخی صنایع باتوجه به هزینه ها فقط درصورت وجود راه آهن در منطقه ایجاد می شوند.
نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه آهن یک مشکل بزرگ برای شروع داشت که عبارت بود از فاینانس تبیین کرد: چون در فاینانس ۸۵ درصد را سرمایه گذار پرداخت می کند و ۱۵ درصد را دولت باید پرداخت کند و دولت همان ۱۵ درصد را نداشت چراکه راه هن بیرجند ده ها هزار میلیارد تومان هزینه دارد.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی تصریح کرد: در بودجه امسال طرحی تصویب کردیم که دولت بتواند از صندوق توسعه پول بردارد و سرمایه گذاری کند و به عبارتی خط شکنی انجام شد و راه باز شد تا سرعت ایجاد این پروژه افزایش پیدا کند.
وی کلنگ زنی راه آهن از کالشور گناباد به بیرجند را امیدوارکننده عنوان کرد و گفت: امیدواریم این پروژه هرچه سریعتر انجام شود.
نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توجه به موضوع صنایع دستی در بحث اشتغال گفت: صنایع دستی می تواند برای هرکسی یک ابزار کمکی در کنار کشاورزی و دامپروری باشد و اگر کسی نیاز به آموزش داشته باشد دستگاه ها موظف هستند این آموزش ها را به متقاضیان بدهند.
حجت الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: کمیته امداد واقعا در اشتغالزایی فوق العاده موفق بوده است و وام هایی هم می دهد که حتی افرادی که مددجوی کمیته امداد نباشند می توانند از آن تسهیلات استفاده کنند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا