امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

نماينده مردم بيرجند خبر داد: خراسان جنوبي از معاونت علمي و فناوري رئيس جمهور تسهيلات قرض الحسنه و بلاعوض مي گيرد

نماينده مردم بيرجند خبر داد: خراسان جنوبي از معاونت علمي و فناوري رئيس جمهور تسهيلات قرض الحسنه و بلاعوض مي گيرد

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با روزنامه خراسان جنوبی در ديدار با معاون علمي و فناوري رئيس جمهوربه مشکلات عمده اين حوزه به ويژه کمبود اعتبار اشاره شد که با نظر موافق دکتر «ستاري» براي اولين بار در تاريخ علمي استان کمک بلاعوض و وام قرض الحسنه به استان اختصاص مي يابد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از روزنامه خراسان جنوبی؛ حجت الاسلام « عبادي» با بيان اين که خراسان جنوبي جزو معدود استان هايي است که اين کمک را دريافت مي‌کند، سقف وام قرض الحسنه را ۳ ميليارد ريال عنوان کرد و افزود: بدون محدوديت به هر شرکت دانش بنيان استان و همچنين هر شرکتي که در اين حوزه تاسيس شود و طرح علمي ارائه دهد اين وام اختصاص مي يابد.وي با بيان اين که سود اين وام ۱۵ درصد است گفت : اين وام بدون تشريفات بانکي به مجريان طرح هاي علمي اختصاص خواهد يافت و اگر اعتبار اجراي يک طرح هم کلان و ميلياردي باشد مورد توجه ويژه قرار مي گيرد.وي همچنين از اعطاي کمک بلاعوض اين معاونت براي تجهيز آزمايشگاه هاي دانشگاه هاي استان و تقويت کانون هاي زعفران ، زرشک و عناب و برخي زيرساخت هاي علمي اين حوزه خبر داد و رقم اين کمک بلاعوض را۲۰ ميليارد ريال عنوان کرد.به گفته وي، براساس قول مساعد معاون رئيس جمهور قرار است اين اعتبار حداکثر تا يک هفته ديگر به استان اختصاص يابد.

منبع: روزنامه خراسان جنوبی

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا